Al-Mustafa International University
چهارشنبه | 2 | خرداد | 1403

مرکز آموزشهای کوتاه مدت و فرصتهای مطالعاتی

شرایط پذیرش و ثبت نام

آموزشهای کوتاه مدت و فرصتهای مطالعاتی

مرکز آموزشهای کوتاه مدت و فرصتهای مطالعاتی نمایندگی  جامعه المصطفی در خراسان  جزئی از مجموعه بزرگ علمی جامعه المصطفی العالمیه است و در راستای نشر علوم و معارف اهل بیت علیهم السلام در سطح بین الملل و تربیت عالمان متدین، متعهد و دارای بینش جهانی که بتوانند با استفاده از دانش و مهارتهای خود با انگیزه های قوی جهت تأثیر گذاری در جوامع هدف تلاش نمایند، درصدد ایجاد حوزه مدرن طبق منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی می باشد.

وجود بارگاه منور حضرت امام رضا (ع) و میراث برجای مانده از بزرگان علم و ادب و فرهنگ جهان اسلام در این شهر؛ حوزه های علمیه و دانشگاه‌های معتبر در حوزه های دانشی گوناگون؛ نهادهای علمی آموزشی، آستان قدس رضوی، موسسات و کانون‌های قرآنی و مهارتی، هیأت‌های مذهبی، فرهیختگان، دانشگاهیان، ادیبان و نویسندگان؛ ظرفیت‌های بالای گردشگری و اقتصادی (جاذبه های گردشگری، مراکز خرید، فرودگاه بین‌المللی و بیمارستان‌ها و…) موقعیت جغرافیای سیاسی مشهد؛ همه و همه مشهد را متمایز از سایر شهرهای فرهنگی جهان اسلام كرده است.

همچنین بهره مندی از اساتید و پژوهشگران نخبه جامعه المصطفی العالمیه و مراکز دیگر، همایش‌ها و نشست‌های ملي و بين المللي فرصت بسیار خوبی برای تبادلات، تعاملات و ارتباطات علمی و پژوهشی است. کتابخانه‌های بزرگ و جامع آستان قدس رضوی و سایر برنامه‌های داخلی و بین‌المللی فرصت مناسبی را برای حضور پویا و فعال دانش پژوهان ایجاد کرده است.

برگزاری دوره های آموزشی ، مهارتی ، مطالعاتی و دانش افزایی ، همچنین گفتمان علمی برای متقاضیان از سراسر دنیا و دانش پژوهان شاغل در مراکز وابسته به جامعه المصطفی (ص) العالمیه در داخل و خارج کشور جزء ماموریتهای مرکز آموزشهای کوتاه مدت و فرصتهای مطالعاتی است.

این مرکز با رویکرد عقلانی ، تعامل نیک ، اخلاص ، نخبه گزینی به عنوان ارزشهای محوری بر پایه تعالیم قرآن کریم و اهل بیت (ع) و تمرکز بر شاخصه های کیفی دقت ، سرعت و انعطاف و همچنین برخورداری از اساتید زبان دان ، تقریبی بودن آموزشها ، تنوع در پذیرش فراگیران از نظر جنسیتی ، ملیتی ، دینی ، مذهبی و…. برنامه های خود را تنظیم کرده است.

فراگیران این مرکز علاوه بر برنامه های آموزشی از برنامه های متنوع فرهنگی – تربیتی مانند فعالیتهای قرآنی ، دیدار با مراجع تقلید و علماء بازدید از مراکز علمی، پژوهشی و همچنین اماکن مذهبی، تاریخی و سیاحتی، نشستهای علمی و فرهنگی بهره مند می شوند.

نمایندگی خراسان آمادگی دارد آموزش های کوتاه مدت و فرصت های مطالعاتی را در سه نوع حضوری ، غیر حضوری و نیمه حضوری و در قالب ۸ دوره آموزشی ـ فرهنگی برگزار نماید:

  1. دوره های آموزش زبان فارسی: آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان با شیوه خاص آموزشی جامعه المصطفی العالمیه برای عموم علاقه مندان به زبان و ادبیات فارسی در ۳ سطح مقداماتی، متوسطه و پیشرفته برنامه ریزی و اجرا می گردد.
  2. دوره معارف اسلامی عمومی: در این دوره دروس معارف اسلامی در سطح عمومی کوتاه مدت و برای مخاطبینی که آشنایی کمتری به معارف اسلامی دارند برنامه ریزی و اجرا می گردد.
  3. دوره علوم معارف اسلامی تخصصی: در این دوره به صورت کوتاه مدت کلاس های علوم و معارف اسلامی تخصصی برای فعالان فرهنگی و نخبگان و اندیشمندان برگزار می شود
  4. دوره علوم انسانی- اسلامی: در این دوره به صورت کوتاه مدت، کلاس های دروس علوم انسانی برای دانشجویان ، اساتید و محققان در رشته های مرتبط با علوم انسانی برگزار می شود.
  5. دوره های کاربردی ( روشی و مهارتی ) : شامل دوره هایی نظیر تربیت مدرس، تربیت مبلغ، مدیریت آموزشی و فرهنگی است که برای طلاب جامعه المصطفی در داخل و خارج از کشور برگزار می گردد.
  6. فرصت های مطالعاتی : دوره ای پژوهشی – آموزشی است که به‌صورت مطالعاتی برای پژوهشگران در زمینه های گوناگون علمی دینی برای کوتاه مدت برنامه ریزی و اجرا می گردد.
  7. گفتگوی علمی: دوره هایی است که جهت تبادل نظر و مواجهه علمی نخبگان، پژوهشگران و دانشمندان داخل و خارج در زمینه مباحث تخصصی بین الادیانی و موضوعات به صورت کوتاه مدت برگزار می‌شود.
  8. دوره های فرهنگی: این دوره ها به صورت گردشگری فرهنگی- مذهبی برای افرادی برگزار می شود که به صورت گردش فرهنگی به ایران سفر کرده و در صدد آشنایی با فرهنگ تمدن ایران، انقلاب اسلامی و ظرفیت های علمی آموزشی و پژوهشی جمهوری اسلامی ایران می باشند.

خدمات رفاهی موسسه آموزشهای کوتاه مدت و فرصتهای مطالعاتی به شرح زیر می باشد:

۱. اسکان رایگان در مدت دوره آموزشی

۲. تمدید روادید در مدت دوره آموزشی

۳. برگزاری تور های تفریحی و گردشگری داخل استان و …

جهت ثبت نام اینجا کلیک نمایید و یا به آدرس  https://zaya.link/khmiu_istes مراجعه فرمایید.