جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جمعه ٠١ مرداد ١٤٠٠


 تاریخ: چهارشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٩      ساعت: ٠٩:٥٨        شماره خبر: ١١٦٠٠٣         نسخه چاپی 

 

فعالیت های فرهنگی مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی خواهران نمایندگی خراسان

 

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی خراسان مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی خواهران نمایندگی جامعةالمصطفی در استان خراسان رضوی(ع) برنامه های متعدد فرهنگی برگزار نموده است.

بارگذاری برنامه‌های هفتگی در کانال مدرسه، انعکاس درس های اخلاق مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و بزرگان اخلاق و... و نیز عکس نوشته های کوتاه اخلاقی- تربیتی از علما و بزرگان در قالب برنامه «موعظه خوبان»، محتوای آموزشی قرآنی به همراه جزوه درسی و فایل تمرینی سوره های منتخب، کلیپ های مشاوره ای در حوزه فردی، خانوادگی و تحصیلی، برخی از این برنامه هاست.

افزون بر این، راه های عملی زمینه سازی ظهور، نشانه های آخرالزمان، وظایف منتظران، انتظاری که امام زمان(عج) از جوانان دارند، ویژگی های خانواده مهدوی(عج)، اخلاق مهدوی(عج)، عکس‌نوشته‌های دعای فرج و احادیث مهدوی(عج)، از فعالیت های مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی به شمار می رود.

شایان ذکر است استادان مرکز در مناسبت های مختلف تولیدات محتوایی به شرح زیر ارائه نمودند:

سخنرانی مجازی با موضوع مهدویت، اهمیت نیمه شعبان و ویژگی های حضرت مهدی(عج) و...، طرح گرافیکی و اینفوگرافی نیمه شعبان با موضوع وظایف و تکلیف ما در مورد حضرت مهدی(عج) در عصر غیبت، تهیه و بارگذاری بروشور با عنوان آداب و اعمال عید غدیر خم، غدیر از نگاه چهارده معصوم(علیهم السلام)، منبر مجازی به مناسبت دهه کرامت در قالب گفتمان دینی همراه با سخنرانی و جلسات پرسش و پاسخ با موضوع زندگی و مقامات حضرت معصومه(س)، سخنرانی مجازی با محتوای سبک زندگی اسلامی با عنوان «ماه محرم؛ تجلی بندگی در کنار قرآن» در قالب فایل های تصویری با سخنرانی استادان قرآنی، سخنرانی مجازی با محتوای وحدت در سیره پیامبر(ص) در قالب فایل های صوتی و تصویری.

خاطرنشان می شود طلاب فعال مدرسه نیز در زمینه های فرهنگی زیر فعالیت نمودند:

تهیه کلیپ ویژه ولادت امام حسن(ع)، تهیه کلیپ از برنامه های فرهنگی ماه رمضان، تهیه کلیپ های کوتاه با موضوع قدس و انعکاس آن در فضای مجازی، تهیه کلیپ به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع)، فرازهایی از وصیت نامه سیاسی- الهی به صورت فتوکلیپ در فضای مجازی، تولید کلیپ محرم، اربعین، دفاع مقدس، شهادت حضرت فاطمه(س)، دهه فجر.

برخی از تولیدات محتوایی واحد فرهنگی- تربیتی نیز بدین ترتیب است:

تهیه بروشور و معرفی شخصیت امام حسن(ع) از ولادت تا شهادت، تهیه و تنظیم ویژه نامه شب قدر، تهیه پوسترها و محتواهایی مرتبط با موضوع قدس به زبان‌ های مختلف و انتشار آن در فضای مجازی، تهیه و تنظیم ویژه نامه ارتحال امام(ره) و قیام ۱۵ خرداد، تهیه بروشور با عنوان «چشمه کرامت» با موضوع زندگی نامه حضرت معصومه(س)، تهیه و تنظیم متن شیوه های تبلیغی حضرت زینب(س) به مناسبت ولادت حضرت(س)، تهیه محتوای متن تکریم مادران و همسران شهدا به مناسبت وفات ام البنین(س) و بارگذاری در کانال مدرسه، تهیه روزشمار انقلاب اسلامی با موضوع وقایع روز به روز دهه فجر، تهیه کلیپ تصویری فضیلت ماه رجب.

برگزاری مسابقات با موضوعات فرهنگی، بخش دیگری از فعالیت‌های انجام شده در مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی نمایندگی المصطفی در استان خراسان رضوی(ع) است:

مسابقه فرهنگی «دل نوشته ای به امام زمان(عج)»، مسابقه فرهنگی با عنوان «جلوه های رمضان» با موضوع جشنواره غذا و سفره های افطاری ملل، عبادت در رمضان، ثبت لحظات بندگی مخلوق در برابر خالق خویش و...، مسابقه فرهنگی کتابخوانی درباره وصیت نامه سیاسی- اجتماعی امام(ره)، برگزاری دو مسابقه کتابخوانی «بر مدار آفتاب» و «سبک زندگی رضوی(ع)» به مناسبت دهه کرامت، مسابقه دل نوشته درباره غدیر، عکس نوشته، مسابقه عکس و فیلم محرم، دل نوشته به مناسبت اربعین، مسابقه شعرخوانی و نقاشی با موضوع وحدت، مسابقه دل نوشته ها و عکس نوشته های طلاب در وصف جبهه مقاومت و مدح سردار شهید سلیمانی، مسابقه حفظ سوره فجر.

در زمینه برگزاری بیست و ششمین جشنواره قرآن و حدیث نیز مسئولان این مرکز با تشکیل گروه و عضویت طلاب و استاد راهنما در بخش کتبی و شفاهی در فضای مجازی و نیز بارگذاری دفترچه و اطلاعیه های بخش کتبی و شفاهی در فضای مجازی، به حضور حداکثری طلاب همت گماشتند.

همچنین طرح سؤال استاد قرآن از کتاب «نسیم هدایت» به همت خانم شکوری فر، به منظور آمادگی طلاب در بخش کتبی و بارگذاری صوت استاد قرآن در گروه برای راهنمایی سؤالات طلاب انجام شد.

برگزاری کارگاه آمادگی مرحله اول رشته های کتبی جشنواره و حضور طلاب با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، از دیگر فعالیت های انجام شده در این زمینه بود.

در این باره می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برگزاری دوره های محفل قرآنی برای آمادگی طلاب در بخش شفاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی در مدرسه، ثبت نام طلاب در رشته های کتبی جشنواره در سایت و ارائه رمز عبور به طلاب شرکت‌کننده، پیگیری زمان دقیق آزمون مرحله دوم و سوم جشنواره و اطلاع رسانی به طلاب.

شایان ذکر است از بین یازده شرکت کننده، هشت نفر در مرحله اول و دوم برنده شدند و از سه نفر دیگر هم در مدرسه تقدیر به عمل آمد.

سخنرانی های مذهبی نیز جزو فعالیت های فرهنگی مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی به شمار می‌رود؛ در این زمینه می توان موارد زیر را برشمرد:

سخنرانی با موضوع «تجلی آموزه های قرآن در سیره امام حسین(ع) با تأکید بر واقعه عاشورا»، سخنرانی خانم خیاطی، مدیر مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی خواهران، با موضوع «تبیین زندگی حضرت فاطمه(س) و معرفی سبک زندگی فاطمی(س)»، سخنرانی با عنوان «شرح صلوات خاصه حضرت زهرا(س) و شرح زیارت حضرت(س)» با همکاری گروه های علمی، سخنرانی خانم صنم یار، مدیر گروه معارف اسلامی، با موضوع «نقش زنان فاطمی(س) در انقلاب اسلامی»، سخنرانی خانم ذبیحی، دبیر تربیتی گروه زبان فارسی، به مناسبت میلاد حضرت فاطمه(س)، سخنرانی خانم شکوری‌فر، دبیر تربیتی گروه معارف اسلامی با موضوع «مبانی قرآنی گام دوم انقلاب»، سخنرانی خانم خیاطی، مدیر مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی خواهران، با موضوع «مؤلفه های گسترش انقلاب اسلامی، با تأکید بر نقش سردار سلیمانی».

گفتنی است نمایشگاه های مجازی متعددی نیز با موضوعات گوناگون برپا شد که عبارت بود از:

برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر از جنایات رژیم صهیونیستی و مظلومیت ملت فلسطین در فضای مجازی، برگزاری نمایشگاه مجموعه عکس با عنوان «تصویر ماندگار» با هدف آشنایی بیشتر طلاب با سبک زندگی رهبر کبیر انقلاب و ترویج آن بین طلاب در فضای مجازی، بارگذاری نمایشگاه مجازی دفاع مقدس، نمایشگاه پوستر و عکس از بیانات و زندگی نامه شهید سردار سلیمانی و فعالیت های شهید در دوران جنگ تحمیلی.

 


خروج


آن روحانی در دعوت مردم موفق است که به دین عمل کند

شنبه 19 تير 1400
مشاهده
پیش نشست اولین کنفرانس بین المللی "تبلیغ جهانی دین، فرصت ها، چالش ها"

شنبه 19 تير 1400
مشاهده
شناخت و بهره‌مندی به موقع از فرصت‌ها کلید سعادت است

چهارشنبه 16 تير 1400
مشاهده
اولین کنفرانس بین المللی«تبلیغ جهانی دین، فرصت‌ها، چالش‌ها و تجارب»

چهارشنبه 16 تير 1400
مشاهده
مدیر رادیو سراسری زیارت با رئیس المصطفی ص خراسان دیدار کرد

شنبه 12 تير 1400
مشاهده
ببینید| آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد، دکتری، سطوح 3و4 در حال برگزاری است

پنج شنبه 10 تير 1400
مشاهده
نخستین جلسه از سلسله جلسات «وعـظ و تـذکار»

چهارشنبه 9 تير 1400
مشاهده
مدارس پیوسته المصطفی ص از مهمترین دستاوردهای راهبرد بومی سازی است

سه شنبه 8 تير 1400
مشاهده
مشکل غرب با ایران جلوگیری از ایجاد تمدن اسلامی است نه انرژی هسته ای!

سه شنبه 8 تير 1400
مشاهده
رئیس جامعه المصطفی ص خراسان با آیت الله علوی گرگانی دیدار کرد

سه شنبه 8 تير 1400
مشاهده
بیست و سومین جشنواره بین المللی پژوهشی شیخ طوسی با موضوع "دین، دین داری و فضای مجازی" برگزار می گردد

دوشنبه 7 تير 1400
مشاهده
پیش نشست همایش "نقش عقلانیت و همگرایی مسلمانان در شکل گیری تمدن نوین اسلامی" برگزار می گردد

دوشنبه 7 تير 1400
مشاهده
نشست هم اندیشی مدیران گروه های علمی تربیتی نمایندگی خراسان

شنبه 5 تير 1400
مشاهده
تبدیل علم به عمل جهاد تمدن ساز است / جشن میلاد امام رضا ع توسط طلاب آفریقا

پنج شنبه 3 تير 1400
مشاهده
جشن های ملیتی ولادت امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی

چهارشنبه 2 تير 1400
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی
امام خمینی35
جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد