پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > سوگواری ملل در عزای سید الشهداء علیه السلام / رنگ و بوی محرم در بین طلاب جامعة المصطفی


 تاریخ: شنبه ٢٣ شهريور ١٣٩٨      ساعت: ١٣:٢٦        شماره خبر: ١٠٤٠٢٣         نسخه چاپی 

 

سوگواری ملل در عزای سید الشهداء علیه السلام / رنگ و بوی محرم در بین طلاب جامعة المصطفی

 

مراسم عزاداری عاشورای حسینی در جامعة المصطفی العالمیه در شهر مقدس مشهد با حضور طلاب علوم دینی از ملیت‌های مختلف برگزار شد. 

به گزارش روابط عمومی جامعةالمصطفی خراسان، مراسم عزاداری‌ سیدالشهدا علیه السلام در جامعة المصطفی خراسان در حسینیه مجتمع مسکونی شهید حسین پور با حضور طلاب از ملیت‌های مختلف برگزار شد.

به مناسبت ایام عزای سید و سالارشهیدان دو عالم، مراسم عزای حسینی با حضور ده ها نفر از دوستداران و عاشقان اهل بیت(ع) از ملیت‌های پاکستان و افغانستان، نیجیریه، هند، کره جنوبی، چین، غنا سیرالئون و گینه برپا گردید.

این مراسمات هر شب بعد از نماز مغرب و عشا با تلاوت قرآن کریم و قرائت زیارت عاشورا آغاز و پس از خاطره گویی و سخنرانی طلاب ملیتی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین صالح رئیس جامعه المصطفی العالمیه خراسان و حجت الاسلام مهدویان مشاور تربیتی ایشان، طلاب به عزا داری و نوحه سرایی در عزای سرور و سالار شهیدان ابا عبد الله الحسین و اهل البیت و یاران با وفای ایشان پرداختند.

همچنین خانواده های طلاب در این مراسمات با پخت نذری‌های مختلف و توزیع آن میان عزاداران حسینی و حضور در مرثیه خوانی ها سهم به سزایی داشتند.

 

گزارش تصویری مراسم:

 


خروج