جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة


 تاریخ: چهارشنبه ١٢ آذر ١٣٩٩      ساعت: ١٣:١١        شماره خبر: ١١٤٦٩٥         نسخه چاپی 

 

دیدار المصطفائیان ایثارگر و خانواده شهدا با رئیس جامعةالمصطفی / نمونه آزمایشی

 

گروه خبر: به مناسبت فرارسیدن ۵ آذر، روز شکل‌گیری بسیج مستضعفین به فرمان امام خمینی(ره)، تنی چند از المصطفائیان ایثارگر و خانواده معظم شهدا، با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی دیدار کردند.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعةالمصطفی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی در این دیدار، که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شد، ضمن تبریک ولادت امام حسن عسکری(ع) و فرارسیدن هفته بسیج، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی فصل جدیدی برای جامعه ما و جهان رقم زد. انقلاب اسلامی میراث گران‌قدر امام خمینی(ره) است که با رهبری و مجاهدت ایشان و همراهی و ایثار مردم تحقق یافت. از امام راحل یادگارهای ارزشمندی باقی مانده که یکی از گران‌قدرترین آنها، تشکیل بسیج مستضعفین است که به فرموده مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی)، سرمایه عظیمی برای ملت ماست.

رئیس جامعةالمصطفی تأسیس بسیج به دستور امام خمینی(ره) را به دلیل شناخت ایشان از نگاه اسلام به جایگاه مردم دانست و یادآور شد: امام راحل با تمام وجود باور داشتند آنچه ملت اسلامی را در برابر کوران حوادث و توطئه‌ها حفظ و صیانت می‌نماید، حضور گسترده آحاد مردم است. با بررسی سیره پیامبر گرامی اسلام(ص) نیز شاهد همین روش هستیم که در اوج سختی‌ها و گرفتاری‌ها، روحیه و حضور جمعی در جامعه اسلامی ایجاد نمودند که گره‌گشای مشکلات بود.

وی پیوند آحاد مردم و نیز مردم و پیشوایانشان را در جامعه اسلامی بسیار متفاوت با جوامعی خواند که در آنها اصل، بر منافع فردی است و تصریح کرد: امروز نظام‌هایی که در دنیا مدعی ارائه نسخه نهایی از تمدن و حکومت‌داری هستند، مبنای خود را بر فردگرایی و تأمین منافع فردی برگرفته از لیبرالیسم نهاده‌اند. تربیت‌یافتگان این جوامع نخست باید به دنبال تأمین منافع خود باشند، ولی در نگاه اسلام، روح جمعی بر جامعه سیطره دارد و از سوی منبع امامت و پیشوای الهی جامعه، به عنوان حلقه وصل اجتماع تقویت می‌گردد. 

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی الگوی بسیج را در دو طیف سازمان بسیج و فرهنگ و اندیشه بسیجی متجلی دانست و اظهار داشت: بسیج در قالب سازمانی مردمی، در نقطه‌های حساس، از حضور مردم برای رفع مشکلات استفاده نمود که یکی از برجسته‌ترین این عرصه‌ها، حضور نقش‌آفرین بسیج در ایام دفاع مقدس بود. با وجود توطئه‌های داخلی و خارجی فراوان در برابر انقلاب اسلامی، اگر این الگوی امام خمینی(ره) نبود، جامعه توان ایستادگی در برابر این حجم از حوادث را نداشت و آنچه امروز نیز انقلاب اسلامی، جامعه و مردم را حفظ نموده، وجود همین سازمان مبارک است.

وی، با اشاره به جهانی شدن الگوی تشکیل سازمان بسیج مردمی، اذعان داشت: بسیاری از فتنه‌ها و توطئه‌هایی که در منطقه علیه جوامع و ملت‌ها طراحی شده بود، توسط همین الگو، که با نام‌های مختلف در کشورهای منطقه شکل گرفته است، خنثی شد و این الگو کارآمدی خود را در رفع بحران‌های بزرگ به خوبی نشان داده است.

رئیس جامعةالمصطفی تحقق فکر، فرهنگ و روحیه بسیجی را در جامعه دارای اهمیت به مراتب بیشتری دانست و ابراز داشت: بسیج، روح جمعی و نگاه عمومی است که می‌تواند در همه جا نقش‌آفرین باشد. در دنیای امروز، فردی که دارای وجدان کاری، تخصص و تعهد باشد، نیرویی موفق دانسته می‌شود و به اندازه بهره‌ای که می‌برد، خدمت‌رسانی می‌نماید. اما نیروی بسیجی با داشتن احساس رسالت و تکلیف در انجام وظایف و برخورداری از روحیه مخلصانه، بدون چشمداشت به مردم خدمت‌رسانی می‌کند و این از ویژگی‌های فرهنگ بسیجی است که امام امت با تأسیس سازمان بسیج مستضعفین، به ملت ما ارزانی داشتند.

وی، با اشاره به تأکید قرآن کریم بر لزوم غلبه روح جمعی در تحقق جامعه ایمانی، خاطرنشان کرد: شهدا با ایثار جان خود، اوج فرهنگ و روحیه بسیجی را معنا کردند و وجود آنان همواره باید برای ما الهام‌بخش باشد. امروز دشمنان انقلاب اسلامی، فرهنگ اسلام را هدف قرار داده‌اند؛ از این رو، جهاد علمی و فرهنگی، از مهم‌ترین عرصه‌های مجاهدت در عصر ماست. 

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عباسی، در پایان، با تأکید بر رسالت جامعةالمصطفی در زمینه انتقال فرهنگ مجاهدت علمی و فرهنگی در سراسر عالم، تصریح کرد: برای انجام این رسالت باید از روحیه بسیجی سرشار باشیم و در این مسیر، وجود بسیجیان، ایثارگران و خانواده معظم شهدا، از سرمایه‌های ارزشمند سازمان و برای همه ما الهام‌بخش است. 

 


خروج
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

بلوار مصلی _ نبش مصلی 11

051-33694110 جامعة المصطفی
Mashhad.miu.ac.ir جامعة المصطفی
Mttmiumhd@gmail.com جامعة المصطفی
شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد.