پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: شنبه ٨ شهريور ١٣٩٣      ساعت: ٠٧:١٤        شماره خبر: ٥٣٣٨٠         نسخه چاپی 

 

معاون فرهنگی تربیتی جامعة المصطفی العالمیة تأکید کرد

بهره وری مناسب حوزه های علمیه از رسانه به عنوان منابر دیجیتال

 

حجت الاسلام والمسلمین صالح گفت: حوزه های علمیه و مراکز حوزوی باید از رسانه به عنوان یک منبر دیجیتال نهایت بهره را ببرند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد حجت الاسلام محمدرضا صالح، معاون فرهنگی تربیتی جامعة المصطفی العالمیه، ظهر پنجشنبه ششم شهریور در مراسم آغاز به کار مرکز تخصصی آموزش های فرهنگی- تبلیغی بیان مجتمع آموزش عالی مشهد که با حضور حجت الاسلام والمسلمین میرفاطمی معاون اداری مالی المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد، حجت الاسلام والمسلمین عصارزاده معاون فرهنگی تربیتی مرکز مشهد و ... برگزار شد، با تبیین چرایی تأسیس این مرکز گفت: معاونت فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی به دلیل عزم  و اراده خوب، بلوغ، قابلیت و استعداد انجام کار هم از سوی پرسنل و هم از سوی طلاب غیرایرانی در مشهد، نگاه ویژه ای به این شهر دارد.

 وی با اشاره به اهمیت تعلیم صنعت در قرآن کریم، اظهار کرد: خداوند به حضرت داوود(ع) صنعت ساخت زره را آموخت تا از خود در برابر مشکلات دفاع کند؛ امروز هم ما وظیفه داریم از امکانات و ابزار موجود در برابر تهاجمات دشمن از جمله هجمه فرهنگی بهره برده و لازمه این بهره وری فراگیری آن علوم و فنون است. به عنوان مثال ابزار رسانه در جهان اسلام یکی از ابزارهای جنگ نرم است که ما می توانیم از آن به خوبی به نفع خود استفاده کنیم.

 حجت الاسلام صالح، هدف از راه اندازی مرکز تخصصی بیان را تجهیز طلاب برای مواجهه شایسته و مقتدرانه در جنگ با دشمن دانست و گفت: بخشی از فارغ التحصیلان موفق ما کسانی بودند که توانستند دوربین در دست بگیرند. ورود طلاب به عرصه هنر و تجهیز آنان به این مهم هموراه یکی از دغدغه های ما بوده و هست.

 وی در ادامه گفت: مشهد مانند قم آمادگی این را دارد که افزون بر دوره های متناسب ورود طلاب، به برگزاری دوره های آموزش مهارت های کاربردی برای آنان نیز بپردازد. تشکل های فرهنگی خواهران و برادران باید تابع مدیریت واحد باشد و مهارت هایی به تناسب محل تبلیغ آنان برایشان ارائه شود.

 معاون فرهنگی جامعة المصطفی العالمیة تصریح کرد: دوره رسانه در مشهد از سال 1388 فعالیت خود را شروع کرده و امسال طلاب توانستند یک شبکه خصوصی در تلویزیون افغانستان را متناسب با اهداف خود فتح کنند.

 نگاه المصطفی در مرکز فرهنگی تبلیغی بیان تنها محدود به حوزه نیست

وی اضافه کرد: این مجتمع آمادگی دارد فضاهایی را متناسب با توانایی و نیاز طلاب که در 14 گروه تخصصی تشکیل می شود در اختیار آنان قرار دهد؛ این مجتمع باید از فضای طلبگی فراتر رود و برای محیط های دانشجویی نیز برنامه ریزی کند.

 حجت الاسلام والمسلمین صالح با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب که از جامعة المصطفی العالمیة به حوزه علمیه تعبیر کرده اند، افزود: جامعة المصطفی نهادی حوزوی است و تلویزیون و رسانه، منبرهای دیجیتالی هستند که در مجتمع «بیان» در پی استفاده هر چه بیشتر از آن هستیم.

 وی یادآور شد: باتوجه به این که حوزه تبلیغی طلاب جامعة المصطفی متفاوت است، می بایست آموزش رشته های رسمی در بسته بندی جدید و متناسب با ادبیات روز و زبان جدید بیان شود.

 معاون فرهنگی جامعة المصطفی العالمیة با اشاره به سیاست های این مجتمع، افزود: دوره های آموزشی باید در حوزه تبلیغ با رسالت های طلاب، مرتبط  و دارای صبغه دینی – فرهنگی، نیازمحور و زمینه ساز برای تربیت مربی باشد.

 وی با بیان این که، بخش مهمی از آموزش طلاب به منظور تولید محصولات فرهنگی است، تشریح کرد: افزون بر آموزش باید فضا برای تشکل ها و انجمن های مردمی نیز فراهم شود تا در کنار تربیت متخصص، تولید محصولات نیز مورد توجه قرار گیرد.

 

 

 


خروج