پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: يکشنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٣      ساعت: ٠٩:١٦        شماره خبر: ٤٧٤١٩         نسخه چاپی 

 

آیت الله مروارید خطاب به طلاب غیرایرانی مشهد:

همت خود را بالا ببرید/ هرکدام از شما می تواند یک مرجع تقلید شود

 

از این امکانات، اساتید و فضای علمی و معنوی فراهم شده به نحو أحسن استفاده کنید. باشد که به لطف خدای متعال در سایه، توسل، مراقبت، تلاوت قرآن، نماز شب و .... به مقام های والا و شایسته برسید. همت خود را بالا ببرید هرکدام از شما می تواند مرجع تقلید شود.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، اولین جلسه از سلسله جلسات اخوت طلاب خوابگاهی چهارشنبه گذشته با حضور آیت الله مروارید در نمازخانه ساختمان صالحین جامعه المصطفی مشهد برگزار شد .

در این نشست ابتدا هریک از طلبه ها پس از معرفی خود با نقل حدیثی، نکته ای تربیتی را پیرامون مباحث اخلاقی بیان کردند که با مراتب تحسین استاد مروارید مواجه شدند.

وی اظهار داشت: من در این سن و سال به موقعیت الان شما غبطه می خورم که ای کاش ایام نوجوانی و جوانی خود را در چنین فضایی به طلبگی می پرداختم و آن ایام را به کسب علم و دانش می گذراندم.

وی افزود: قدر این مکان را بدانید. خدواند برای هرکسی در طول عمرش نسیم های رحمت اعطا می کند و انسان باید تلاش کند خود را در معرض این نسیم های رحمت الهی قرار دهد.

آیت الله مروارید یادآور شد: در حال حاضر این نسیم رحمت الهی شامل حال شما شده است پس خود را در معرض آن قرار دهید تا سعادت دنیا و آخرت نصیبتان شود.

وی اضافه کرد: مکان هایی که ما در آن ها درس می خواندیم قابل مقایسه با این مکان، فضا و امکانات نبود چه از لحاظ مادی و چه از لحاظ معنوی. لذا باید قدر بدانید.

این استاد حوزه ادامه داد: همت خود را بالا ببرید هرکدام از شما می تواند مرجع تقلید شود. حتی بزرگان کشور شما نیز از چنین فضایی عالی به بهره بوده اند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر شما زیر لوای پرچم جمهوری اسلامی ایران هستید، تنها کشوری که منتصب به امام زمان(عج) است و از آن بالاتر در جوار مضجع شریف، ملکوتی، منور و مطهر حضرت رضا(ع) هستید و چه سعادتی از این بالاتر؟

آیت الله مروارید تصریح کرد: اگر انجام کارهای پسندیده را از ایام جوانی شروع کنید تا پایان عمر می توانید ادامه دهید. همانطور که که آیت الله گلپایگانی 50 سال سحرها به زیارت امام رضا(ع) مشرف می شدند. علامه مجلسی از چهار سالگی نماز شب می خواندند. حال در یک نگاه مقایسه ای میان خودمان و بزرگان چه مقدار فاصله می بینیم؟

وی اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) فرمودند: اگر عادت خوب را در جوانی پیدا کنیم استمرار خواهد داشت.

آیت الله مروارید خاطر نشان کرد: از این امکانات، اساتید و فضای علمی و معنوی فراهم شده به نحو أحسن استفاده کنید. باشد که به لطف خدای متعال در سایه، توسل، مراقبت، تلاوت قرآن، نماز شب و .... به مقام های والا و شایسته برسید.

 


خروج