پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: يکشنبه ٢٥ اسفند ١٣٩٢      ساعت: ١١:٥٢        شماره خبر: ٤٦٧٩٧         نسخه چاپی 

 

با حضور حجت الاسلام والمسلمین صدیقی؛

نشست تربیتی اساتید جامعه المصطفی(ص) مشهد برگزار شد+عکس

 

نشست تربیتی اساتید جامعه المصطفی مشهد شب گذشته با حضور حجت الاسلام والمسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران در مدرسه عالی برادران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد به همت معاونت فرهنگی تربیتی، نشست تربیتی اساتید مجتمع آموزش عالی مشهد 24 اسفند با حضور حجت الاسلام والمسلمین صدیقی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر و معاونان و اساتید المصطفی مشهد در مدرسه عالی برادران این مرکز برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین صدیقی ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت فاطمه(س) با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه انسان، شأن نزول آیات و بیان برخی روایات اظهار داشت: حضرت فاطمه(س) قوام اسلام و ولایت هستند و اگر وجود مبارک ایشان نبود به جرأت می توان گفت دیگر هیچ اثری از اسلام ، قرآن و اهل بیت(ع) نبود.

وی افزود: کسی که افق را برای رسول الله(ص) و فرزندانش روشن کرده است حضرت فاطمه(س) است. فاطمه میوه نهال قرآن است که خداوند در دل پیامبر(ص) غرس کرد. میوه اخلاص فاطمه(ص) است و 11 قرآن ناطق(اهل بیت عصمت و طهارت(ع)) نیز ثمره آن هستند.

وی در ادامه پیرامون مباحث تربیتی گفت: خوشا به حال افرادی که خدا در زندگی آن ها تجلی دارد. چه بسا کسانی هستند که صاحب علم، کلام و شهرت هستند اما خدا ندارند و این نوع اشخاص تمام دارایی شان را ممکن است در یک لحظه از دست بدهند.

امام جمعه موقت تهران متذکر شد: همه چیز ما و همه دارایی ما خداست و این صبغه خدایی باید در همه جا و همه اعمال ما تجلی پیدا کند و برای رسیدن به این مرحله باید مراقبت داشته باشیم بر خداگونه بودن اعمالمان، بر نمازهایمان و .... .

وی یادآور شد: نماز آیینه است، اتصال به خداست، نماز مایه تحول است و باید دید پس از عمری نماز خواندن چه تحولی در ما ایجاد شده است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی تصریح کرد:ارتباط با خدا موجب رشد و ارتقاء علمی می شود. در روایت آمده است«لیس العلم بالتعلم بل هو نور». عالمی که مرتب اشتباه می کند معلوم است که نور ندارد. باید خیلی مراقب باشیم در همه چیز، در همه جا. در خانه و خانواده، در جامعه، در کلاس درس و بین شاگردان، در خلوت، در جلوت و  ....  چرا که هر اشتباه لکه ای است که دل را تاریک می کند.

وی خطاب به اساتید مجتمع آموزش عالی مشهد خاطر نشان کرد: جایگاه شما می طلبد کارهای مطلوب و مرغوب انجام دهید. با شاگردان خود بر چله های ترک معصیت و رشد معنویت و اخلاص وعده بگذارید، این اعمال باعث جوشش و فوران چشمه اخلاص در     دل ها می شود. هیچ تضمینی مبنی بر ثبت اعمال نیک در پرونده وجود ندارد اگر در اخلاص این اعمال شکی وجود داشته باشد.

 

            

 


خروج