پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: يکشنبه ٦ بهمن ١٣٩٢      ساعت: ٢٠:٠٠        شماره خبر: ٤٤٦١٧         نسخه چاپی 

 

بازدید معاون فرهنگی- تربیتی از مدارس المصطفی در تایلند

 

معاون فرهنگی- تربیتی جامعه المصطفی، هم زمان با جشن‌های میلاد النبی(ص) در جمع محبان اهل بیت(علیهم السلام) و طلاب مدارس مرتبط با المصطفی حضور یافته و سخنرانی نمود.

به گزارش مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعه المصطفی، حجت الاسلام والمسلمین صالح در جمع شیعیان مسجد روح الله در شهر"ناخان" جنوب تایلند، در سخنانی ضمن تبریک ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص)، با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم، تصریح کرد: خداوند متعال نبی مکرم اسلام(ص) را به عنوان الگو و مدل زندگی اسلامی معرفی نموده و ایشان را به اخلاق عظیم ستوده است؛ مسلمانان باید سبک زندگی آن بزرگوار را در زندگی خود پیاده نمایند.

سخنران این مراسم در ادامه یکی از جنبه‌های مهم حیات نبوی را اهتمام آن بزرگوار، نسبت به تربیت فرزند دانست و اظهار داشت: با توجه به سفارش‌های فراوان پیامبر اسلام(ص) درخصوص فرزندان و تربیت آنها، همه پدران و مادران مسلمان رسالت و مسئولیت خطیری را در رابطه با تربیت فرزندان بر عهده دارند .

وی با اشاره به تأکید پیامبر اکرم(ص) در رابطه با برخورد متانت‌وار و با وقار در برابر بزرگسالان و کرامت‌گونه در مقابل فرزندان، تصریح کرد: توهین و تحقیر نکردن به افراد، باعث رشد شخصیت فرد می‌گردد. نبی مکرم اسلام(ص) همواره به بچه‌ها سلام می نمودند وآنان را محترم می‌شمردند.

معاون فرهنگی- تربیتی جامعه المصطفی، وظایف پدران و مادران در قبال فرزندان را مورد توجه قرار داد و یادآور شد: براساس روایت شریف "أَدِّبوا أولادَكُم عَلى ثلث خِصالٍ: حُبِّ نَبيِّكُم وَحُبِّ أَهلِ بَيتِهِ وَ قِراءَةِ القُرآنِ" همه مسلمانان باید در تربیت فرزندانشان بر سه محور اساسی دوستى پيامبر(ص) و دوستى خاندان ایشان و قرائت قرآن اهتمام داشته باشند.

وی ضمن تأکید بر ضرورت تقویت وحدت و همدلی در میان مسلمانان تصریح کرد: مسلمانان باید با تأسی به اخلاق نبوی، اتحاد و انسجام اسلامی را سرلوحه فعالیت های خویش قرار دهند. بر اساس تأکیدهای مقام معظم رهبری، نخبگان و علمای جهان اسلام باید نسبت به حفظ وحدت و اجتناب از تفرقه اهتمام بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین صالح در پایان سخنان خود از ایفای نقش مبلغان و فارغ التحصیلان جامعه المصطفی درگسترش اسلام و پرداختن به رسالت خطیر تبلیغ اسلام ناب محمدی(ص) قدردانی نمود.
 

 


خروج