پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: شنبه ٢٨ دی ١٣٩٢      ساعت: ١٥:٤٣        شماره خبر: ٤٤٠٣٠         نسخه چاپی 

 

حجت الاسلام مهدوی مهر با اشاره به حسن انتخاب نام المصطفی(ص) از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد

المصطفی(ص) سنبل همگرایی و همگامی میان مسلمانان جهان است

 

سال ها پیش رهبر عظیم الشأن انقلاب بر اثر حسن انتخاب و درایت والایشان این نام را برای این مجموعه انتخاب کردند. در ابتدا که این نام انتخاب شد... .

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد به مناسبت هفته وحدت و نامگذاری روز میلاد پیامبر اکرم(ص) به روز المصطفی، جشن بزرگ المصطفائیان امروز، مصادف با 16 ربیع الاول بعد از اقامه نماز ظهر با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین مهدوی مهر رئیس مجتمع آموزش عالی المصطفی مشهد و حضور تعداد زیادی از طلاب در سالن اجتماعات مدرسه عالی برادران این مرکز برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین مهدوی مهر رییس مجتمع آموزش عالی مشهد گفت: سال ها پیش رهبر عظیم الشأن انقلاب بر اثر حسن انتخاب و درایت والایشان این نام را برای این مجموعه انتخاب کردند.

وی افزود: در ابتدا که این نام انتخاب شد خیلی متوجه ظرافت و زیبایی مستتر در موضوع نبودیم ولی بعد از مدتی با مطرح شدن این اسم در سراسر جهان، زوایای پنهان و ظرافت های این حسن انتخاب روشن و روشن تر شد که عمده ی آن ایجاد نگاه همگرایی و همگامی بین مسلمانان جهان است.

حجت الاسلام مهدوی مهر اضافه کرد: به لطف خدای متعال جامعه المصطفی روز به روز در حال گسترش است و بهره مندان از این سفره روز به روز بیشتر و بیشتر می شوند و برکت این سفره طلاب و فضلایی هستند که افتخار کسوت سربازی حضرت ولی عصر(عج) را دارند و به پیاده سازی و تحقق منویات آن امام همام(عج) همت دارند.

وی با اشاره به آیات قرآن کریم رمز پیروزی پیامبر(ص) را حسن خلق و تعامل خردمندانه برشمرد و یادآور شد: ما باید با تاسی از سیره رسول اکرم(ص) خاضع و فروتن، خوش اخلاق، مردمدار و در نهایت پیام آور رحمت باشیم چه در بین فرق و مذاهب اسلامی و چه در بین شیعیان.

لذا طلبه باید به گونه ای رفتار کند که نور و گرمای وجودش مردم را به خود جذب کند و این همان سیره رسول خد(ص) است.

رئیس مجتمع آموزش عالی مشهد خاطر نشان کرد: امروز اگر جامعه المصطفی در روی کره زمین حرفی برای گفتن دارد حرف و سخن شما طلاب است و گمان نکنید که کسی یا گروه دیگری غیر از شما قرار است زمین را برای حضور مصلح آماده و مهیا کند.

در این مراسم همچنین قاری نوجوان و ممتاز مشهدی محمدجواد علمی به تلاوت قرآن و آقای ثابت مداح اهل بیت(ع) به ارائه اشعاری در مدح رسول خدا(ع) پرداخت.

گفتنی است تقدیر از فعالان فرهنگی و شعرخوانی به زبان اردو از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

 


خروج