پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٢      ساعت: ١٠:٣٧        شماره خبر: ٤٢٥٠٥         نسخه چاپی 

 

در مدرسه تمهیدیه خواهران المصطفی مشهد برگزار شد

مراسم عزاداری حضرت رقیه (س)

 

مراسم عزاداری حضرت رقیه(س)یکشنبه با حضور حجت الاسلام بهبهانی و جمعی از طلاب، اساتید و پرسنل مدرسه تمهیدیه خواهران المصطفی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد در این مراسم حجت الاسلام بهبهانی با معرفی شهرهای برجسته جهان اسلام مکه، مدینه، بصره و کوفه و بیان ارزش، جایگاه و به بافت مذهبی غالب مردم این شهرها گفت: امام حسین(ع) در شهری شهید نشد که قصه های دیگری داشته باشد و قصه عاشورا یکی از قصه های آن شهر باشد؛ بلکه حسین(ع) شهری بنا می کند که ستون های آن با گوشت و خون و استخوان حسین(ع) و یارانش درهم آمیخته. لذا هرگز نتوانستند در طول تاریخ این شهر را نابود کنند؛ چون خون حسین(ع) از بین رفتنی نیست...

وی افزود: و اما شام دژ مستحکم آل ابی سفیان بود. لشگری که به فرماندهی اسامه به امر پیامبر می بایست به سوی شام روانه می شد؛ با کارشکنی عده ای تا رحلت پیامبر(ص)  از حرکت تعلل ورزید و پس از ماجرای سقیفه، فرماندهی لشگر به  برادر بزرگتر معاویه، یزیدبن ابی سفیان واگذار شد و این گونه شام جزء مستقلات آل ابوسفیان گردید. شهر شام پیغمبر خدا را ندیده، قرآن ندیده، مسجد نساخته، روزه نگرفته، خمس و زکات نداده مگر از زبان یزید پسر ابی سفیان. اصول و فروع دین خود را از ابوسفیان گرفته بودند؛ اسلامشان اسلام ابوسفیان بود. و می بینید که شام فتح نشد مگر به نام حضرت رقیه(س)....

 حجت الاسلام بهبهانی خاطر نشان کرد: چه کرد زینب، زاده ی زهرای اطهر، زینت پدر؟ چه خطبه ای ایراد کرد امام زین العابدین، سید الساجدین که یزید چاره ای ندید جز این که بلند گو و مجلس و محل خطابه را از دست فرزندان دخت نبی اکرم  بگیرد، این جاست که رقیه در نیمه شب، در سکوت و خواب مردم ظلمت دیده و ظلمت کشیده ی دمشق بانگ یاحسین و چنان ضجه برداشت یا ابتاه یا حسین من الذی ایتمنی.... ...»

 


خروج