پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: پنج شنبه ١٤ آذر ١٣٩٢      ساعت: ١٤:١٢        شماره خبر: ٤٢٠٤٣         نسخه چاپی 

 

حجت الاسلام طباطبایی:

علم بدون ایمان ارزشی ندارد

 

علم بدون ایمان ارزشی ندارد و اولین نشانه ایمان نماز است و نماز اول وقت با خضوع و خشوع است که مرز بین اسلام و کفر را مشخص می کند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، ششمین جلسه از سلسله جلسات درس اخلاق اسلامی جامعه المصطفی مشهد صبح امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین سیدجعفر طباطبایی مدرس اخلاق حوزه علمیه در مدرسه عالی برادران این مرکز برگزار شد.

در این جلسه، حجت الاسلام طباطبایی خطاب به طلاب غیرایرانی مشهد گفت: شما باید به امتیازات اخروی دروسی که می خوانید توجه کنید چرا که علومی مثل علم پزشکی محدود به زندگی دنیا شده و به درد آخرت نمی خورند ولی علومی که شما طلاب فرا می گیرید به شما در آخرت مقام شفاعت عطا می کند.

وی افزود: علم بدون ایمان ارزشی ندارد و اولین نشانه ایمان نماز است و نماز اول وقت با خضوع و خشوع است که مرز بین اسلام و کفر را مشخص می کند

این عضو استاد درس اخلاق اظهار داشت: طلاب باید در بین اقوام و خویشان خود الگو و اسوه باشند و سعی کنند نماز را در خانه نیز به جماعت بخواند. 

 


خروج