پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: شنبه ٢ آذر ١٣٩٢      ساعت: ٠٨:١٩        شماره خبر: ٤١٣٧٢         نسخه چاپی 

 

حجت الاسلام پژمانفر:

مهمترین ویژگی عمل صالح، انجام واجبات و ترک محرمات است

 

 به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، در آخرین روز ماه آبان پنجمین جلسه از سلسله جلسات درس اخلاق اسلامی جامعه المصطفی مشهد با حضور حجت الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر مدیر گروه اخلاق اسلامی مجتمع آموزش عالی مشهد در مدرسه عالی برادران این مرکز برگزار شد.

در این جلسه، حجت الاسلام پژمانفر خطاب به طلاب غیرایرانی مشهد گفت: تنها چیزی که در این دنیا به درد می خورد عمل صالح است و آخرت در طول زندگی انسان در دنیاست.

وی افزود: اینگونه نیست که نسبت ها بتوانند منجی انسان در قیامت باشند و تعالی روح تنها با تلاش و بندگی میسر است.

این عضو مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مهمترین مسئله در انجام عمل صالح انجام واجبات و ترک محرمات است و انجام مستحبات و اجتناب از مکروهات با رعایت این دو ثمربخش می شوند.

وی تصریح کرد: اگر انسان اعمال مستحبی بسیار انجام دهد ولی گناه را کوچک بشمارد، به سبب گناه تمام اعمالش حبط و نابود خواهد شد. لذا تلاش کنیم در در اولین قدم با شناسایی گناه و انواع آن ظرف وجود خود را از آلودگی ها پاک کنیم تا بتوانیم به این وسیله موجبات بهره مندی از توفیقات الهی را در خود مهیا کنیم.

 


خروج