پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: شنبه ١٨ آبان ١٣٩٢      ساعت: ١٣:٥١        شماره خبر: ٤٠٦٢٢         نسخه چاپی 

 

معاون فرهنگي حوزه هنري خراسان رضوي:

تعامل دوطرفه شاعران و اديبان خارجي در جامعه‌المصطفي مشهد هیجان انگیز بود

 

معاون فرهنگي هنري خراسان رضوي گفت: تعامل دوطرفه شاعران و اديبان خارجي میهمان با طلاب غیرایرانی عرب زبان و اردو زبان و همذات‌پنداري با آنان در جامعه‌المصطفي مشهد شگفت آور و به عبارتی هیجان انگیز بود.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، در چهارچوب همايش بين‌المللي باران غدير با موضوع عاشورا در امتداد غدیر که با همکاری حوزه هنري و اداره اوقاف و امور خیریه خراسان رضوي در جامعه المصطفی مشهد برگزار شد استاد دهرمندرنات هندو مذهب از هندوستان و استاد غسان مطر مسیحی از لبنان با حضور در جمع طلاب غیرایرانی مشهد به ارائه اشعاری در مدح و منقبت اهل بیت(ع) بویژه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پرداختند.

در پایان این مراسم ابراهيم زره‌ساز در نشست خبری در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی المصطفی مشهد، اظهار داشت: نظام جمهوري اسلامي ايران تنها حكومت شيعه است كه اديبان و شاعران غير شيعه و غيرمسلمان اهل‌بيت(ع) را تكريم مي‌كند و از فعاليت‌ها و آثار آنان نيز حمايت و پشتيباني مي‌كند.

وي اظهار كرد: تني چند از محققين، اديبان و شاعران خارجي در وصف اهل‌بيت(ع) آثاري را توليد كرده‌اند كه ما در چهارچوب همايش بين‌المللي باران غدير به پاسداشت مقام و جايگاه آنان مي‌پردازيم.

معاون فرهنگي حوزه هنري خراسان رضوي عنوان كرد: به عنوان مثال سه نفر از محققين و سرايندگان اشعار اهل بيت(ع) به وصف حضرت علي(ع) پرداختند و آثاري را در محفلي كه به افتخار آنان در جامعه المصطفي العالميه تشكيل شده بود، ارايه دادند.

وی با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمن خاطر نشان کرد: در اين ميان توجه به محققین و ادیبان خارجی نقش بسيار مهمي در جلوگيري از تهاجم دشمن دارد و ميهمانان اين همايش نيز كه علي رغم مسلمان و شيعه نبودن به مدح اهل بيت پرداخته‌اند الگوي بسيار خوبي براي جوانان ما هستند و اشعار و برنامه‌هاي آنان باعث بالا رفتن روحيه جوانان محب اهل بيت(ع) در سراسر جهان مي‌شود.

 


خروج