پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: شنبه ٤ آبان ١٣٩٢      ساعت: ١١:٤٧        شماره خبر: ٤٠٠٤٥         نسخه چاپی 

 

مدیرکل امور قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه خبر داد

آغاز نوزدهمین المپیادبین المللی قرآن وحدیث با موضوع"قرآن وسبک زندگی"

 

مدیر کل امور قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه از آغاز ثبت نام نوزدهمین المپیاد بین المللی قرآن و حدیث خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد مدیر کل امور قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه در گفتگو با پایگاه المپیاد بین المللی قرآن و حدیث، از آغاز ثبت نام نوزدهمین المپیاد بین المللی قرآن و حدیث خبر داد و افزود: ثبت نام این دوره از المپیاد همزمان با آغاز دهه ولایت و امامت از طریق پایگاه اینترنتی http://quran.miu.ac.irآغاز شده و تا 10 آبان ماه ادامه دارد.

حسین اسدی اهداف برگزاری این المپیاد را توسعه و تعمیق فضای قرآنی و انس با آن در میان دانش پژوهان، توجه به گسترش نهضت آشنایی با فرهنگ ثقلین و کنارهم قرار دادن قرآن و عترت در سطح بین الملل، سنجش و بازخوردگیری از فعالیت های قرآنی جامعه المصطفی عنوان کرد.

وی موضوع این المپیاد را "قرآن و سبک زندگی" برشمرد و بیان کرد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و با توجه به وجود تهدیدهای فرهنگی و اعتقادی دشمنان اسلام و لزوم تدوین و طراحی سبک زندگی بر اساس قرآن و آموزه های ناب اسلام، موضوع این دوره از المپیاد "قرآن و سبک زندگی" تعیین شده است.

رئیس ستاد برگزاری المپیاد بین المللی قرآن و حدیث جامعة المصطفی ادامه داد: این دوره از المپیاد همانند دوره های پیشین در داخل و خارج از کشور و در دو بخش خواهران و برادران برگزار خواهد شد و در این مسابقات صرفا طلاب مراکز، دانشجویان دانشگاه مجازی و اعضای موسسات قرآنی تحت پوشش جامعه المصطفی در کشورهای محتلف شرکت خواهند داشت.

وی بیان کرد: رشته های نوزدهمین المپیاد در سه بخش مهارتی (شفاهی)، معارفی (کتبی) و پژوهشی (آثار) و برای چهار مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تعیین شده است.

وی افزود: آیین افتتاحیه این المپیاد در تاریخ چهارشنبه 29 آبان ماه در مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی (المهدی) قم و آزمون های معارفی (کتبی) و مرحله مقدماتی آزمون های مهارتی (شفاهی) نیز در آبان و آذر ماه برگزار می گردد.

اسدی ادامه داد:‌ مرحله نهایی آزمون های شفاهی با حضور نفرات راه یافته به این مرحله و همچنین آیین اختتامیه در نیمه بهمن ماه همزمان با ایام الله دهه فجر در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.

 


خروج