پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: سه شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٢      ساعت: ١٠:٤٥        شماره خبر: ٣٩٨٨٠         نسخه چاپی 

 

در آستانه عید غدیر خم؛

مراسم تعمم و تلبس طلاب غیرایرانی مشهد برگزار شد + تصاویر

 

در آستانه عید سعید غدیر خم مراسم تعمم و تلبس 15 نفر از طلاب غیرایرانی مشهد صبح امروز با حضور آیت الله رضازاده در مدرسه عالی برادران المصطفی مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد در این مراسم آیت الله رضازاده خطاب به طلاب غیرایرانی مشهد گفت: اگر طلبه ای به فکر روزی و آینده اش باشد و غصه آن را بخورد باید ریشه آن را در ضعف ایمانش جستجو کند.

وی افزود: طلبه ای که هنگام درس خواندن همه چیز برایش استغفار می کند نباید جز تحصیل هم و غم دیگری داشته باشد و سعی کند بیشترین استفاده را از عمرش در زمان تحصیل ببرد چرا که هر کدام از شما هنگام بازگشت به کشورتان شمع فروزان مکتب تشیع خواهید بود.

تصاویر

آیت الله رضازاده تصریح کرد: تا زمانی که ملبس نیستیم خوبی و بدی حرکات ما مربوط به خود ماست اما پس از تلبس دیگر حرکات ما از دایره خودیت تجاوز می کند و خوبی ها و لغزش های ما متوجه جامعه روحانیت و مذهب می شود.

وی اظهار داشت: پس از تلبس اگر مورد اهانت یا هجمه قرار گرفتید دلسرد نشوید و به خود ببالید چرا که این نشانه عظمت شماست و نه ضعف شما.

او در پایان خاطر نشان کرد: هر کدام از شما هنگام بازگشت به کشورتان شمع فروزان مکتب تشیع خواهید بود پس بدانید که عملتان عمل بزرگی است. قدر خود را بدانید و از موقعیتی که دارید خوب استفاده کنید تا بتوانید بیشترین تاثیرگذاری را در کشورتان داشته باشید.

 

 


خروج