پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٢      ساعت: ١٣:١٩        شماره خبر: ٣٩٢٤٨         نسخه چاپی 

 

حجت الاسلام والمسلمین دست پروری:

طلبه باید جلودار باشد / لازمه جلودار شدن اخلاق عملی است

 

طلبه باید جلودار باشد و برای جلودار شدن نه تنها علم بلکه تقوا نیز لازم است و دستیابی به تقوای الهی نیاز به عمل دارد که از آن به عنوان اخلاق عملی یاد می شود.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد در جلسه درس اخلاق که 18 مهرماه در مدرسه عالی برادران جامعه المصطفی مشهد برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین دست پروری اظهار داشت:  امام جواد الائمه علیه السلام فرمودند: شیعیان ما اهل  هدایت، تقوا، خیرو اهل فتح وظفر هستند. سه عامل هدایت، تقوی و اهل کار خیر بودن موجب سعادت وپیروزی است. شیعیان به ویژه طلاب باید راه رابشناسند ودر مسیر صحیح حرکت کنند ودیگران رادر این مسیر هدایت کنند.

وی افزود: خداوند در آیات پایانی سوره فرقان 14 صفت برای عباد رحمن  برمی شمارد ودرپایان می فرماید وجعلنا للمتقین اماما.  یعنی مومنین باید اخلاق عملی داشته باشند امام یعنی جلو دار و این لباس باید بر تن کسی باشد که توانایی جلو دار شدن را دارد.

وی ادامه داد: ما باید جلودار باشیم در خانه و خانواده، فامیل، محله و در اجتماع و برای جلودار شدن علم لازم است ولی کافی نیست و تقوا نیز لازم است و دستیابی به تقوای الهی نیاز به عمل دارد که از آن به عنوان اخلاق عملی یاد می شود.

 

 


خروج