پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: چهارشنبه ١٢ مهر ١٣٩١      ساعت: ١٣:٤٣        شماره خبر: ٢١٦٩٠         نسخه چاپی 

 

حجت الاسلام والمسلمین صالح:

طلاب المصطفی سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی هستند

 

حجت الاسلام والمسلمین صالح:

طلاب المصطفی سرمایه‌های بزرگ انقلاب اسلامی


به گزارش روابط عمومی: جلسه‌ای تحت عنوان اتحادیه رسانه‌های المصطفی با حضور معاون فرهنگی جامعه المصطفی، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد مقدس « حجت الاسلام والمسلمین صالح» با تبریک میلاد با سعادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) گفت: حکومت شیعی ایران از انفاس قدسی آن امام بزرگوار می‌باشد که به عنوان کشوری شیعی در منطقه به گسترش معارف اهل بیت(ع) مشغول است.
وی با اشاره به نحوه تشکیل اتحادیه رسانه‌ای جامعه المصطفی، گام نخست فعالیت‌های این اتحادیه را در حوزه بیداری اسلامی دانست و اظهار داشت: بیداری اسلامی، فرصت بی نظیر تاریخی است؛ باید با همفکری یکدیگر، برنامه‌‌های رسانه‌ای را در این راستا تولید نماییم.
وی با بیان این که در حوزه بیداری اسلامی، برخی تولیدات وجود داشته، خاطرنشان کرد: برای تحقق هرچه بیشتر فعالیت‌ها در حوزه بیداری اسلامی، باید نشست‌هایی به صورت کمیته‌های تخصصی تشکیل گردد.
وی کشور مصر را، حوزه‌ای قرآنی برشمرد و اظهار داشت: باید قرآن کریم، محور اساسی و اصلی برنامه‌هایی باشد که در حوزه بیداری اسلامی تهیه می‌گردد.
وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های در دست تهیه این اتحادیه تصریح کرد: برنامه‌هایی همچون «سیمای حکومت اسلامی» و نیز «حاکم اسلامی در قرآن» از برنامه‌هایی است که به ویژگی‌ها و صفات حکومت و حاکم اسلامی در قرآن می‌پردازد.
وی با تأکید بر این که وظیفه طلاب جامعه‌المصطفی وظیفه‌ای خاص است، یادآور شد: وظیفه طلاب المصطفی، پشتوانه علمی، فرهنگی و فکری در حوزه بیداری اسلامی است.
وی ضمن تأکید بر سرعت بخشی هر چه بیشتر مصوبات جلسات اتحادیه رسانه‌های المصطفی، خواستار تشکیل گروه‌های مختلف برای هرچه تخصصی‌تر شدن فعالیت‌های این اتحادیه نمود.
 وی ادامه داد: در راستای تخصصی تر شدن فعالیت‌های اتحادیه، می‌توان گروه‌هایی چون؛ "قرآن و بیداری اسلامی"، "نیازهای جهان اسلام به کشورهای بیداری اسلامی" و ... را تشکیل داد.
وی تأکید کرد: مراکز فعال در بیداری اسلامی باید به صورت سازمان‌های مردم نهاد (NGO‌های مستقل) و به صورت عملیاتی برگزار گردد.
وی تشکیل نمایشگاه‌ را یکی دیگر از بحث‌های مطرح در حوزه بیداری اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: اتحادیه برای اعلان موجودیت خود؛ باید نمایشگاهی از تمام محصولات رسانه ای، به ویژه در حوزه بیداری اسلامی را برگزار نماید.
وی با تأکید بر این که اتحادیه باید با بزرگان، هنرمندان و اهل رادیو و تلویزیون ارتباط داشته باشد، اظهار داشت: امروز ما بر سر سفره اساتید، بزرگان و تجربه گذشتگان قرار داریم.
وی با اشاره به حدیثی در رابطه با نشر و صدور علوم آل محمد(ص) از شهر قم به تمام جهان، گفت: به برکت انقلاب اسلامی، سیر مشتاقان سراسر جهان به سمت انقلاب اسلامی و به ویژه شهر مقدس قم سرازیر شده، جامعه‌المصطفی العالمیه شکل گرفت.
وی با اشاره به این که طلاب المصطفی سرمایه‌ای بزرگ برای انقلاب اسلامی هستند، گفت: امروز انقلاب اسلامی از یک گنجینه هزاران نفری جوانان مشتاق تبلیغ معارف ناب الهی برخوردار است.
وی با اشاره به این که اتحادیه حاضر، جمع قریب به 15 تشکل رسانه‌ای المصطفی است، یادآور شد: جامعه‌المصطفی نهادی است که با نگاه عمومی مراجع و مقام معظم رهبری برنامه‌های خود را اجرا می‌نماید.
وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های طلاب جامعه‌المصطفی تصریح کرد: جوان‌های المصطفی معتقد به انقلاب، ولایت فقیه و آرمان‌های امام خمینی(ره) هستند؛ برخی از این جوانان قدم‌های زیادی از ما جلو هستند.
وی با بیان این که جامعه‌المصطفی علم خود را از حوزه علمیه قم، سرمنشأ و سرچشمه علوم دینی اخذ می‌کند، خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های المصطفی ظرفیت وجود زبان‌های متعدد دنیا است؛ باید محصولات، دستاوردها، توانمندی‌ها و ظرفیت این تشکل‌ها به نمایش گذاشته شود.
وی در پایان ضمن اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر حوزه علمیه بودن جامعه المصطفی، گفت: فعالیت المصطفی، تربیت مبلغ برای نیازهای عصر حاضر است؛ المصطفی حوزه علمیه ای مدرن است، که در آن رسانه جایگاه خاص خود را دارد


 

 


خروج