پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: يکشنبه ٣ مهر ١٣٩١      ساعت: ٠٤:٥٤        شماره خبر: ٢١٥٣٥         نسخه چاپی 

 

استاد وحیدی:

اولین جواز عبور از صراط ولایت است

 

استاد وحیدی: اولین جواز عبور از صراط ولایت است.

اولین جلسه رساله حقوق امام سجاد(ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین وحیدی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد حجت الاسلام والمسلمین وحیدی مباحثی پیرامون رساله حقوق امام زین العابدین(ع) را بیان نمود.

ایشان در تعریف صراط بیان داشت: صراط پلی است که روی جهنم کشیده شده که از مو باریک تر و از شمشیر برنده تر و از شب ظلمانی تر است که همه باید از این بگذرند تا به بهشت برسند.

استاد حوزه گفت: صراط در دنیا و آخرت است که شرط عبور از صراط آخرت عبور از صراط دنیایی است.

ایشان در تعریف صراط دنیایی افزود: صراط دنیا به معنای دین خدا که معرف حق بینی و حق شناسی و حق رفتاری می باشد.

حجت الاسلام وحیدی در بیان دستورات یاری کننده عبور راحت از صراط آخرت گفت: اولین جواز عبور از صراط از حب اهل بیت است. زمانی که انسان به ولایت اعتقاد پیدا کند به توحید و نبوت هم اعتقاد پیدا کرده است لذا این یکی از شروط عبور از صراط است.

ایشان دومین جواز عبور از صراط زیارت امام حسن مجتبی(ع) ذکر کرد ودر توضیح حدیثی از پیامبر اسلام (ص) که فرمودند که هر کس از دسترنج خودش استفاده کند از صراط مانند برق عبور می کند سومین جواز را استفاده انسان از دسترنج خودش متذکر شدند.

استاد حوزه : وضو با انجام  مستحبات، حضور همیشگی در نماز جماعت، دوست خدایی داشتن، تعلیم قرآن و معارف آن به فرزندان و رسیدگی به اشخاص مریض بیمار را از دیگر محورهای عبور از صراط دانستند .

 جلسه رساله حقوق امام سجاد (ع) هر هفته یکشنبه ها بعد از نماز ظهر وعصر در سالن اجتماعات جامعه المصطفی (ص) مشهد مقدس برگزار می گردد. 

 


خروج