پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: دوشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩١      ساعت: ٠٣:٣١        شماره خبر: ٢١٤٠٩         نسخه چاپی 

 

ادعای پوشالی امریکا درباره آزادی ادیان الهی

 

در بیانیه تشکل‌ها و انجمن‌های فرهنگی المصطفی، در محکومیت ساخت فیلم توهین‌آمیز به رسول اکرم(ص) بیان کرد:ادعای پوشالی امریکا درباره آزادی ادیان الهی

تشکل‌ها و انجمن‌های فرهنگی جامعه‌المصطفی، در بیانیه‌ای، ساخت فیلم موهن به پیامبر اکرم(ص) را در امریکا، به شدت، محکوم کرد و خواستار مجازات عاملان آن شد.

به گزارش روابط عمومي جامعه المصطفي مشهد به نقل از مرکز خبر و اطلاع‌رسانی جامعه‌المصطفی، متن این پیام بدین شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

قال‌الله‌العزیز‌الحكیم: «یُریدونَ لِیُطفِئوا نورَاللهِ بِأفواهِهِم واللهُ مُتِمُّ نورِه وَلو كَرِهَ‌الكافِرون؛ (صف: 8)

می‌‌خواهند نور خدا را با دهان‌هایشان خاموش كنند و حال آن ‌كه خدا تمام‌‌كنندة نور خويش است، هر چند كافران خوش نداشته باشند».

بار ديگر، توطئه امريكايي- صهيونيستي در امريكا با توليد و پخش فيلم توهين به ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص) رقم خورد. اين حركت غيراخلاقي و منزجركننده، فتنة ديگر امريكايي- صهيونيستي است كه دشمنان اسلام آغاز کرده‌اند. اين رفتار نادرست امريكا و واكنش نشان ندادن آنها در بی‌احترامی به اديان الهي، بيان‌کنندة پوشالي بودن ادعاي آنان در آزادي فرق و اديان الهي مي‌باشد.

اين فيلم، چاپ کاریکاتورهای کاریکاتوریست دانمارکی، به آتش کشیدن کتاب آسمانی قرآن به دست کشیش امریکایی، ممنوعیت ساخت مناره برای مساجد در سوئیس، حجاب در فرانسه و كتاب آيات شيطاني «سلمان رشدي» را به ياد اذهان متبادر كرد و نشان داد كه قدرت‌هاي استكباري، هيچ گاه، با اسلام كنار نخواهند آمد.

در این فیلم، که در خاک ایالات متحدة امریکا و با همکاری مشترک یهودیان صهیونیست، قبطیان پناهنده به امریکا و کشیش دیوانة امریکایی ساخته شده، ‌توهین‌هایی به پیامبر اکرم(ص) و اسلام شده است که زبان از بیان آنها شرم دارد.

بی‌تردید، امواج بیداری اسلامی، بیداری جهانی و نهضت ضدصهیونیستی و ضدسرمایه‌داری، که هم‌‌اکنون حتی قارة امریکا و اروپا را تحت تأثیر جدی قرار داده است، مانع دست‌یابی سردمداران ملحد کاخ سفید به اهداف شیطانی و ضداسلامی در این صحنة زشت خواهد شد.

206 تشکل و انجمن فرهنگی جامعه‌المصطفی، به عنوان مدافعان حریم اسلام ناب و جایگاه والای رسالت، با محکومیت شدید اقدام سخیف و اهانت‌آمیز دشمنان اسلام، امریکا و رژیم صهیونیستی را متهمان اصلی جنایت فرهنگی و اعتقادی اخیر معرفی و تأکید می‌کند که موضع‌گیری جدی و اعلام برائت و انزجار از این اقدام موهن و مجازات طراحان و عاملان آن، کمترین انتظار جهان اسلام و جامعة بین‌الملل از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی مدعی حقوق ملل و ادیان و نیز سیاستمداران امریکا و غرب است.

 

تشکل‌ها و انجمن‌های فرهنگی

جامعه‌المصطفی‌العالمیه

 


خروج