پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: دوشنبه ٢٧ ارديبهشت ١٤٠٠      ساعت: ١٢:٢٢        شماره خبر: ١١٦٩٣٢         نسخه چاپی 

 

در بیانیه فعالان و نخبگان جامعه المصطفی خراسان بیان شد

تشکلهای فرهنگی جهان اسلام تا آزادی قدس شریف، از پای نخواهند نشست

 

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان، تشکل ها، فعالان و نخبگان  فرهنگی جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی خراسان، با صدور بیانیه ای جنایات رژیم غاصب سهیونیستی در فلسطین و اقدام تروریستی افغانستان را محکوم کردند.

در این بیانیه که دیروز در مراسم گردهمایی «یاری مظلومان»  توسط طلاب ملیتی جامعه المصطفی ص خراسان قرائت شد، آمده است: در روزهای واپسین ماه رمضان، ماه رحمت و مغفرت، ماه ضیافت الهی که همگان خود را آماده جشن عید فطر می‌کردند، جای جای جهان اسلام بار دیگر به خون نشست. در افغانستان قریب به یک‌صد تن از نو گلان نشکفته و بی‌گناه که با شور و اشتیاق به‌سوی خانه‌هایشان روان بودند، پرپر شدند و نه‌تنها مادران چشم‌به‌راه خود را داغدار نمودند که قلب میلیون‌ها انسان را در سراسر دنیا جریحه‌دار ساختند.

در بند دیگری از این بیانیه آمده است: ما المصطفائیان و تشکل ها،نخبگان و فعالان فرهنگی جهان اسلام، فارغ از قومیت، ملیت، رنگ و نژاد، آسیایی و آفریقایی، اروپایی و آمریکایی، در کنار هم یکدل و یک‌صدا:

1- شهادت جانکاه این آلاله‌های خونین را به خانواده‌های داغدار و مصیبت‌دیده‌شان و عموم آزادیخواهان از صمیم قلب تسلیت و تعزیت عرض می‌کنیم و با محکوم ساختن این فاجعه دردناک، به جهانیان اعلام می‌کنیم برای ما فرقی نمی‌کند در غزه باشد یا در کابل، افغانستان و کشمیر و میانمار باشد یا فلسطین و سوریه و بحرین و یمن  یا سومالی و نیجریه. هر جا مظلومی باشد و ندای مظلومیتش برخیزد ما در کنار او خواهیم بود که پیامبر فرمود: «مَنْ سَمِعَ رَجُلًا يُنَادِی يَا لَلْمُسْلِمِينَ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِم‏»  ما در کنار آزادیخواهان بوده و هستیم.

2- همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند، همه این فسادها ریشه در یک منجلاب دارد. اگر ظهور وحشی هایی چون القاعده، بوکوحرام و داعش شاهد هستیم، اگر شاهد سکوت ذلیلانه حکومت های دست نشانده و رفتارهای دوگانه مدعیان حقوق بشر در قبال وقایع خونین جهان اسلام هستیم، اگر شاهد تحریم های ناجوانمردانه همه جانبه کشورهای آزادیخواه و استکبار ستیز و بایکوت رسانه های آزاد اندیش هستیم، همه و همه نشانگر این است که منشاء همه این فجایع دردناک استکبار و صهیونیزم جهانی و در راس آنها دولت تروریست آمریکا است.

3-همچنین به دولت‌های اشغالگر و مستکبر غربی می‌گوییم شما مدعیان دموکراسی و حقوق بشر که در خراشی بر دستتان یا از بین رفتن حیوان خانگی‌تان، فریاد گوش‌خراش آزادی، برابری و رفع تبعیض قومی، مذهبی و نژادی سر می‌دهید، اکنون در کدامین پستو خزیده‌اید؟ بدانید که تشکلهای فرهنگی جهان اسلام تا آزادی قدس شریف، تا رهایی مسلمانان از زیر یوغ استکبار، از پای نخواهند نشست و تمام قد و باتمام توان در مقابل زیاده خواهان خواهند ایستاد.

در پایان این بیانیه با تاکید بر پذیرفته نبودن هرگونه کوتاهی و سکوت دولتمردان کشورهای اسلامی، فعالان حقوق بشر، رسانه ها و نخبگان جهان در هر مقامی و هر جایگاهی، از نهادهای بین المللی و منطقه ای و مجامع جهانی حقوق بشر و به ویژه از کشورهای اسلامی خواسته شده با همگرایی و وحدت کلمه و پرهیز از اختلاف و تفرقه، وظایف و تعهدات سازمان ملل و شورای امنیت را نسبت به جنایات سازمان یافته علیه بشریت بازگوکنند تا یک حرکت فراگیر جهانی علیه کشتارهای مسلمانان انجام گیرد.

 


خروج