پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: يکشنبه ٢٦ ارديبهشت ١٤٠٠      ساعت: ١٦:٢٩        شماره خبر: ١١٦٩٢٨         نسخه چاپی 

 

در گردهمایی «یاری مظلومان»:

حمایت نخبگان و طلاب نمایندگی خراسان از مردم مظلوم فلسطین و افغانستان

 

 

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی ص العالمیه نمایندگی خراسان، گردهمایی مجازی « یاری مظلومان» در حمایت از فلسطین و همدردی با مردم مظلوم افغانستان ظهر امروز با حضور طلاب ملیتی در جامعه المصطفی ص  خراسان برگزار گردید.

در این مراسم که با شعر خوانی طلاب افغانستانی نیز همراه بود، طلاب نخبه و ممتاز جامعه المصطفی ص خراسان در محکومیت وقایع و جنایات اخیر رژیم غاصب سهیونیستی و تروریسم جهانی، بیانیه هایی صادر کردند.

همچنین معاون امور بین الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی در این گردهمایی گفت: استکبار جهانی و جهان سلطه به دیگر کشورها و از جمله کشورهای مسلمان، سیستمی نگاه می‌کند به این معنا که شیعه ایران، افغانستان، عراق، یمن، کشمیر، لبنان و دیگر کشورهای مسلمان برای آنها هیچ فرقی ندارد و همه را مثل هم می‌بیند.

حجت الاسلام سید محمد ذوالفقاری افزود: اگرچه مطابق با اولویت‌های آن‌ها، یک کشور همچون ایران اسلامی به عنوان پرچم‌دار اسلام سیاسی باید در کانون تهاجمات قرار بگیرد اما اگر در افغانستان، یمن، عراق یا کشورهای دیگر هم گروه‌های مقاومت اسلامی، منافع سلطه‌جویانه و نامشروع آن‌ها را تهدید کردند، مورد هجمه قرار می‌گیرند.

ذوالفقاری در ادامه گفت: در برابر استکبار جهانی، ما کشورهای مسلمان هم باید متحد و در یک جبهه مقابل آنها باشیم.

وی با بیان این که یکی از راههای استکبار برای سلطه بر جهان ایجاد ناامنی است افزود: دشمنان از راههای مختلف برای رسیدن به این اهداف شوم خود استفاده می‌کنند.

معاون امور بین الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی عدم ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را از دیگر برنامه‌های نظام سلطه برای تسلط بر کشورها نام برد و گفت: استکبار جهانی برای رسیدن به این هدف از ظرفیت رسانه‌های مختلف دیداری، شنیداری، فضای مجازی و دیگر موارد بهره می‌برد.

ذوالفقاری در تشریح برنامه ویژه جهان امپریالیسم برای جامعه زنان و دختران مسلمان تصریح کرد: پروژه اصلی آمریکایی‌ها در کشورهای عربی و خصوصاً در عراق این است که ثبات خانواده را دستخوش تلاطم و ناآرامی‌کنند. پروژه‌های فرهنگی و رسانه‌ای عظیمی برای به انحراف کشاندن زنان و دختران عرب شروع شده که همه آن‌ها تحت نظر راهکارهای استراتژیک ارائه شده در اندیشکده‎های آمریکایی هستند.

وی تأکید کرد: اگر دختران و زنان مسلمان منطبق بر الگوی غربی‌ها به انحراف کشیده نشوند، حکم بانوان آزاده‌ای را پیدا می‌کنند که در تاریخ توانسته‌اند با تربیت فرزند، مدیریت خانواده و حتی مجاهدت مستقیم، دردسرهای بزرگی برای دشمنان اسلام ایجاد کنند ولذا برای جلوگیری از تبدیل‌شدن دختران مسلمان به زنان تاریخ‌ساز و آگاه، به خاک و خون کشیدن آن‌ها در دستور کار آمریکایی‌ها و عمال تروریست آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی افزود: در برابر دشمن مشترک باید قوی باشیم چرا که حق کشورهای ضعیف را پایمال می‌کنند و اگر جبهه مقاومت قوی نبود خیلی وقت پیش پرونده اش را بسته بودند.

معاون امور بین الملل سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی اضافه کرد: این که در افغانستان دانش آموزان مدرسه سیدالشهدا(ع) را هدف قرار دادند به این خاطر است که درس خواندن مساوی با قدرت گرفتن و قوی شدن است و دشمنان نمی‌خواهند که این اتفاق بیفتد.

او تاکید کرد: باید مطالبه گری از دولتمردان کشورهای مسلمان افزایش یابد و اگر این کار انجام شود منجر به نتایج خوبی خواهد شد.

 اگر قوی نباشیم، پایمال خواهیم شد

معاون امور بین الملل آستان قدس رضوی با بیان اینکه اگر قوی نباشیم، پایمال خواهیم شد، ابراز داشت: «قوی شدن» یکی از مؤلفه‌هایی است که به مدد آن می‌توان در برابر زورگویی غربی‌ها ایستادگی کرد. در گذشته نه چندان دور، صهیونیست‌ها هر زمان که اراده می‌کردند می‌توانستند خانواده‌های فلسطینی را از خانه و کاشانه خود بیرون برانند و حتی املاک مسکونی را بر سر ساکنان آن خراب کنند اما امروز شاهد هستیم که از ماحصل قوی شدن گروه‌های مقاومت اسلامی در فلسطین، به ازای اخراج ۲۵ خانواده از محله شیخ جراح در قدس، تاکنون بارانی از ۲ هزار و ۵۰۰ موشک بر سر صهیونیست‌ها نازل شده است.

وی متذکر شد: هم اکنون الگوهای موفقی برای تحقق وحدت عملی در امت اسلامی وجود دارد. مسابقات سراسری قرآن کریم در ایران که با حضور قاریان بزرگ از سرتاسر کشورهای اسلامی برگزار می‌شود، نمونه جامعی از الگوی عملی تحقق وحدت در این امت است و می‌توان از این الگو، مدل موفق و مؤثری در جهت مبارزه با دشمنان اسلام استخراج کرد.

روز شنبه هجدهم اردیبشهت ماه بر اثر انفجاری که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در مقابل مدرسه سیدالشهدا (ع) در غرب کابل رخ داد بیش از ۸۵ تن کشته و ۱۵۰ نفر نیز زخمی شدند که بیشتر شهدا و مجروحان این حادثه تروریستی، دانش‌آموزان دختر بودند.

همچنین حملات یک هفته اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه تاکنون ۱۷۴ شهید بر جای گذاشته است که از این‌ تعداد ۴۷ تن کودک و ۲۹ تن زن بوده اند. این حملات همچنین تاکنون بیش از هزار و ۲۰۰ مجروح بر جای گذاشته است.

شایان ذکر است این مراسم با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی به صورت حضوری و مجازی برگزار گردید.

 

 


خروج