پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: يکشنبه ٢٩ فروردين ١٤٠٠      ساعت: ١٠:٢٢        شماره خبر: ١١٦٤٠٦         نسخه چاپی 

 

ویژه برنامه های فرهنگی قرآنی جامعه المصطفی ص خراسان در ماه مبارک رمضان

 

معاونت فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی خراسان در ماه مبارک رمضان، برنامه های متعدد فرهنگی و قرآنی برگزار می نماید.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه نمایندگی خراسان، این برنامه ها همزمان در تمامی مدارس، مراکز آموزشی و خوابگاه های جامعه المصطفی خراسان با محوریت برنامه های قرآنی جذاب، خلاق، عبادی، بصیرتی، اجتماعی و همچنین با رعایت اصول و دستور العمل های بهداشتی برگزار می گردد که در این گزارش به صورت اجمالی به آن می پردازیم.

 

برنامه های قرآنی که در مراکز مختلف نمایندگی خراسان صورت می پذیرد بدین ترتیب می باشند:

جلسات عمومی تلاوت قرآن، طرح ثانیه های انس، دوره سیمای خانواده در قرآن، تفسیر قرآن به صورت روزانه، بارگذاری اینفوگرافی نکات هر جزء به صورت روزانه، تفسیر موضوعی قرآن، مسابقه کتابخوانی قرآن، مسابقات مجازی و پیامکی با عنوان شمیم وحی، مسابقات قرآنی زلال وحی، بارگذاری محتوای آموزشی قرآنی به همراه جزوه درسی در فضای مجازی و کانال ها، بارگزاری تفسیر کوتاه به صورت کلیپ.

 

مراسمات درنظر گرفته شده با توجه به موقعیت و شرایط مراکز آموزشی و خوابگاهی نمایندگی برنامه ریزی شده که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تاسیس و راه اندازی مجمع حفاظ، برگزاری مراسم تعمم، مراسم جشن ولادت امام حسن مجتبی ع، ویژه برنامه وفات حضرت خدیجه س، ویژه برنامه لیالی قدر و شهادت حضرت علی ع، ویژه برنامه روز جهانی قدس، مراسم وداع با ماه مبارک رمضان، نشست با موضوع رمضان در شامات.

 

همچنین در این برنامه گسترده فرهنگی، مسابقات مختلفی در نظر گرفته شده است که از جمله آنان می توان به این موارد اشاره کرد:

مسابقه کتابخوانی، مسابقه مجازی و پیامکی شمیم وحی، مسابقه قرآنی زلال وحی، مسابقه طراحی عکس نوشته و پوستر.

تولید محتوای در فضای مجازی نیز از فعالیت های ویژه نمایندگی خراسان است که در تمام مراکز آموزشی این نمایندگی به صورت فایل های متن، عکس نوشته،پادکست و ساخت کلیپ با موضوع خاص برای هر مرکز صورت می گیرد. موضوعات برای هر مرکز بدین شرح است:

«فرمایشات مقام معظم رهبری» ویژه مدرسه عالی قرآن و حدیث برادران، «حوزه بینشی و تقویت ابعاد بصیرتی طلاب» ویژه مدرسه عالی فقه و اصول برادران، «سیره علما و بزرگان» مدرسه عالی علوم انسانی، حکمت و تاریخ برادران، «مهدویت در قرآن» مدرسه عالی فقه و قرآن خواهران، «احکام ماه مبارک رمضان» مدرسه عالی علوم انسانی، حکمت و تاریخ خواهران، «سخنان بزرگان» مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی خواهران،

همچنین طبق برنامه ریزی صورت گرفته تولیدات رسانه ای در موضوعات مختلف به صورت کلیپ های کوتاه و جذاب در مرکز آموزشی و رسانه ای بیان نمایندگی تولید و در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

 

شایان ذکر است بزرگداشت روز جهانی قدس از ویژه برنامه هایی است که در تمام مراکز آموزشی و خوابگاهی جامعه المصطفی ص العالمیه نمایندگی خراسان به صورت مجازی و حضوری(با رعایت نکات بهداشتی لازم) برگزار می گردد.

 


خروج