پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: چهارشنبه ١٤ آبان ١٣٩٩      ساعت: ٠٧:٤٢        شماره خبر: ١١٤٣٥٩         نسخه چاپی 

 

توسط معاونت فرهنگی المصطفی خراسان برگزار گردید؛

تعمم طلاب المصطفی خراسان، به دست آیت الله اشرفی شاهرودی

 

به گزارش روابط عمومی جامعة المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان، مراسم «تعمم و تلبس به لباس دعوت» جمعی از طلاب جامعة المصطفی خراسان، ظهر امروز با حضور آیت الله حاج شیخ مصطفی اشرفی شاهرودی در محل دفتر وی برگزار و  9 نفر از طلاب ملیتی المصطفی خراسان مفتخر به لباس روحانیت شدند.

 در این مراسم آیت الله اشرفی شاهرودی ضمن سخنرانی، طلاب حاظر را به رعایت سه توصیه سفارش کردند.

این عالم بزرگ خراسانی اظهار داشت: اول اینکه عمر را غنیمت بشمارید و خودتان را به بار علمی مجهز کنید و لحظات وقت را غنیمت بشمارید. از لحاظ علمی ثابت شده است که در روز ۶ ساعت خواب برای انسان کافیست؛ باقی وقت خود را ضمن تفریح و ورزش کافی، صرف اندوختن علم کنید.

وی ادامه داد: لحظات عمرتان را غنیمت بشمارید و بار علمی تان را زیاد کنید. به درسی که در مدارس می خوانید اکتفا نکنید. هنگام فراغت از مدرسه اقلاً شرح احوال علما و تاریخ اسلام را مطالعه کنید، تا ببینید که علمای ما چه رنج و محنت و زحمتی متحمل شدند.

آیت الله شاهرودی در بیان نکته دوم به تقوای الهی اشاره کرد و افزود: مورد دوم تقوا است؛ خودتان را از معاصی خدای متعال دور کنید، و تا می توانید خودتان را مجهز کنید به واجبات الهی و مستحبات،و در این مورد خواندن نماز شب می تواند بسیار راه گشا باشد.

وی به عنوان سومین توصیه به سیره نبوی اشاره کرد و اظهار داشت: سومین توصیه من به شما این است که سیره خود را با مردم، سیره امام صادق علیه السلام قرار دهید که فرمودند،  «کونُوا لَنا زَیْناً وَ لا تَکونُوا عَلَیْنا شَیْناً» یعنی زینت ما باشید نه باعث ملامت و سرزنش ما. پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم اینگونه بوده اند، و ما نیز انشاالله پیرو این سیره نبوی باشیم.

شایان ذکر است این مراسم با رعایت کامل توصیه های بهداشتی برگزار گردید.

گزارش تصویری مراسم از اینجا قابل مشاهده می باشد.

 


خروج