پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٩      ساعت: ١٢:١٣        شماره خبر: ١١٣٧٨٢         نسخه چاپی 

 

دیدار اعضای تشکل مجمع علمای غور با رئیس المصطفی خراسان

 

اعضای تشکل مجمع علمای غور (افغانستان) با ریاست و معاونت فرهنگی تربیتی نمایندگی المصطفی درخراسان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی جامعة المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان، این دیدار در روز 31 شهریور ماه 1399 در نمایندگی خراسان برگزار شد. و در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا صالح، رئیس جامعة المصطفی خراسان ضمن بیان اینکه المصطفی افغانستان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است اظهار داشت: از نظر ملیت، بیشترین دانش پژوهان المصطفی، از این کشور اند، و در نمایندگی خراسان حدود دو سوم از طلاب، از کشور افغانستان هستند.

وی در ادامه کشور افغانستان را دارای ویژگی های خاص و مهمی دانست که وجود این ویژگی ها و امتیازات، این کشور را متمایز ساخته است، و از جمله این ویژگی ها را، سابقه علمی و تمدنی افغانستان (خواستگاه بسیاری از علما ، بزرگان ، ادباء و بزرگان این کشور است)، هوش و استعداد ذاتی که خداوند به مردم این کشور داده است، سخت کوشی و همت و اهتمام بلند مردم این سرزمین که درهمه قشرهای مختلف این منطقه وجود دارد، روحیه استقامت، مقاومت در عرصه های مختلف، تحرک و نشاط خوبی مردم که در تمامی عرصه ها مشهود است، برشمردند.

رئیس المصطفی خراسان ضمن تبیین نیاز های تبلیغ در افغانستان، به جایگاه زنان و کودکان در این کشور اشاره و اظهار داشت: توجه به موضوع زنان و بانوان، کودک و نوجوان بایستی در برنامه های تشکل مورد توجه قرار گیرد. و برای بحث تبلیغ در افغانستان می بایست یک طرح نظام مند توسط تشکل، تدوین شود که ناظر به آسیب ها، انحرافات و پاسخ به شبهات و نیازهای فکری جامعه باشد.

گزارش تصویری: 

 

 

 

 

 

 


 


خروج