پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: پنج شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٩      ساعت: ٢٢:٤٥        شماره خبر: ١١٣٥٢٦         نسخه چاپی 

 

طلاب جامعه المصطفی خراسان اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اعظم ص را محکوم کردند

 

فضلا و اساتید و طلاب جامعه المصطفی خراسان در گردهمایی قرآنیان جهان اسلام اهانت به ساحت مقدس قرآن کریم و چهره نورانی پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله را محکوم کرند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا صالح شب گذشته در گردهمایی بزرگ قرآنیان جهان اسلام و محکومیت اهانت به قرآن کریم و پیامبر اسلام (ص) که با حضور طلاب و روحانیون جامعه المصطفی العالمیه خراسان برگزار شد، گفت: با اهانت به ساحت گرامی پیامبر اسلام (ص) حجم مراجعه مردم غرب به اسلام بیشتر خواهد شد، همانگونه که پس از اهانت سلمان رشدی به قرآن، حجم مراجعه مردم به منابع اسلامی افزایش یافت چرا که خداوند دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داده است.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه خراسان با اشاره به اینکه پس از اهانت سلمان رشدی به قرآن کریم این کتاب جزو پرفروش‌ترین کتاب‌ها در آن زمان شد، اظهار کرد: امروز وظیفه طلاب و روحانیون علاوه بر حضور در مجالسی نظیر این مراسم و اعلام برائت از دشمنان اسلام این است که به شگردهای دشمنان اسلام آگاه باشند تا بتوانند با آن‌ها مقابله کنند.

وی افزود: امام خمینی (ره) فرموده بودند یک طلبه باید آگاه باشد و در موقع ضرورت خود را در میدان نبرد حاضر کند، امروز اسلام هراسی شیوه و شگرد جدید دشمن برای مقابله با این دین است.

حجت‌الاسلام صالح گفت: دنیای غرب و صهیونیزم جهانی برای خشن نشان دادن چهره اسلام گروه‌هایی نظیر داعش را به وجود آوردند تا چهره غیر واقعی از اسلام را به جهانیان معرفی کنند، درحالیکه اسرائیل رسماً از این گروه حمایت می‌کرد. امروز جهان غرب با اسم حقوق بشر به جنگ حقوق بشر آمده است، برخورد دوگانه و متناقض اروپا و غرب به گونه‌ای است که اگر کسی از هولوکاست سوال بپرسد او را از تمام جایگاه‌های اجتماعی حذف می‌کنند، اما از آن طرف به بهانه آزادی بیان به اسلام توهین می‌کنند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه خراسان بیان کرد: متأسفانه نژادپرستی در اروپا به گونه‌ای است که مسلمانان را در جامعه تحت فشار قرار می‌دهند و از طرف دیگر به مقدسات اسلامی توهین می‌کنند، یکی دیگر از دلایل توهین به پیامبر اسلام (ص) در فرانسه کمرنگ کردن خیانت امارات به قدس شریف است، چرا که این کشور با اسرائیل ارتباط سیاسی خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در شرایطی که قرآن کریم مسلمانان را برای مناظره و صحبت با مخالفان به جدال احسن دعوت می‌کند، اما دشمنان اسلام به دلیل نداشتن دلیل و برهان، تنها سلاح خود را اهانت کردن می‌دانند.

حجت‌الاسلام صالح در ادامه گفت: متأسفانه برخی از افراد در داخل کشور و یا خارج از کشور، به دنبال تفرقه افکنی میان مسلمانان و مذاهب مختلف اسلامی هستند، اما باید توجه داشت که امروز اتحاد میان مسلمانان یک وظیفه است.

رئیس المصطفی خراسان در پایان خطاب به طلاب و روحانیون گفت: بهترین کار برای مقابله با این اهانت نویسندگی و تولید آثار در رابطه با سیره و زندگی، همچنین بیان احادیث مربوط به پیامبر گرامی اسلام است.

 

 


خروج