پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: شنبه ٢١ تير ١٣٩٩      ساعت: ١٣:٣٧        شماره خبر: ١١٢٦٩١         نسخه چاپی 

 

حجت الاسلام والمسلمین قرائتی:

هرچه می توانیم صرفه جویی کنیم و از زمان کم بیشترین بهره را ببریم

 

 حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در خصوص استفاده مناسب از زمان در ایام تعطیلات تابستانی و همچنین دوره کرونا ویروس اظهار داشت: هرچه می توانیم صرفه جویی کنیم و از زمان کم بیشترین بهره را ببریم.

 به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان، حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در پيام صوتي خطاب به طلاب اشاره كرد: بنده هر جا که فقط درس های حوزه را مطالعه کرده‌ام توفیقم محدود بوده، اما وقتی از غیر از درس های حوزه کتاب‌های دیگری را مطالعه کرده‌ام خیلی خیر و برکت بیشتری برای من داشته است.

 وی در خصوص استفاده مناسب از وقت بیان کرد: بنده تفسیر نور را در همین وقت هایی که خارج از برنامه های روزانه ام بوده جمع آوری نموده ام و امیدوارم شما هم علاوه بر مطالعه درس های حوزه، از وقت های خالي نهایت بهره را ببرید.

شاید یکی از بزرگ‌ترین حسرت های روز قیامت، حسرت از دست دادن وقت باشد که قرآن کریم بلافاصله بعد از کلمه « وَالْعَصْرِ » به معنی زمان و وقت، می فرماید: « إِنَّ الْإِنْسَانَ لَفِي خُسْرٍ » انسان در حال زیان و خسران است.

علاقمندان می توانند فایل صوتی ایشان را از انتهای پیام دانلود نمایند.

 


خروج