پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: چهارشنبه ٦ فروردين ١٣٩٩      ساعت: ١٤:٢٧        شماره خبر: ١١١٠٧٧         نسخه چاپی 

 

تولید بیش از 1000 شیلد در دو روز برای کادر درمانی / تشکیل پویش ابناء المصطفی برای مقابله با ویروس کرونا

 

طلاب غیر ایرانی نمایندگی المصطفی در خراسان تحت عنوان "گروه سازندگی انوارالمصطفی(ص) خراسان" با تولید تجهیزات پزشکی از جمله شیلد، به مقابله با ویروس کرونا رفتند.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی المصطفی در خراسان، این گروه بعد از اطلاع از کمبود برخی تجهیزات اولیه پزشکی در تعدادی از بیمارستان های سطح شهر مشهد، با مدیریت و تأمین مالی قرارگاه گروه های جهادی استان خراسان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اقدام به تولید موارد مقتضی کردند.

این گروه سازندگی که در حوادث سال گذشته نیز برای امداد رسانی در حوادث سیل به نقاطی از کشور اعزام شده بودند، این بار بعد از اطلاع از کمبود تجهیزات درمانی کادر پزشکی در برخی بیمارستان ها، بعد از گذراندن کارگاه آموزش شیلد سازی، اقدام به ساخت این وسیله پزشکی نمودند.

در مرحله نخست ساخت شیلد توسط این گروه سازندگی،  طلاب غیر ایرانی در کمتر از دو روز تا کنون موفق شدند تعداد 1000 شیلد پزشکی (ماسک تلقی برای پوشش صورت پزشکان و پرستاران) تولید و تحویل جامعه پزشکی کنند.

گروه سازندگی انوارالمصطفی، متشکل از طلاب، کارکنان و خانواده های آنان است و در حال جذب سایر افراد و نهاد های خیر در سطح شهر مشهد و استان می باشد. و تا کنون با تولیدات متنوع از لوازم بهداشتی مانند ماسک و شیلد و غیره تا تولیدات اطلاع رسانی سمعی بصری و کلیپ های آموزشی به جبهه مبارزه با ویروس کرونا پیوسته است.

برنامه های آینده این گروه جهادی تولید پاپوش برای کادر درمانی بیمارستان ها، تأمین بسته های بهداشتی برای خانواده های طلاب المصطفی(ص) و ضد عفونی نمودن مجتمع ها و خوابگاههای طلاب خواهد بود.

شایان ذکر است گروه سازندگی " انوارالمصطفی(ص) خراسان" عضوی از اعضای "پویش ابناء المصطفی" با مرکزیت گروه مشارکت های مردمی و سازندگی مستقر در معاونت فرهنگی تربیتی ستاد مرکزی جامعةالمصطفی العالمیه قم می باشد.


 

 


خروج