قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی

مراسم و محافل ونشست های  قرآنی و حدیثی
مراسم و محافل قرآنی شامل: محافل ‏انس با قرآن و حدیث، جلسات پرسش و پاسخ و همايش‏هاي خاص در سطح واحدها می گردد.
 

برگزاری مستمر و باشکوه محافل قرآنی و حدیثی، از عوامل مهمی است که بعد انگیزشی و نگرشی طلاب را در مسیر انس هر چه بیشتر به قرآن کریم و احادیث شریف تقویت می نماید.
بدون تردید برپایی نوآورانه و جذاب این گونه محافل، مقدمه ورود طلاب ارجمند به مباحث علمی قرآنی و حدیثی بوده و زمینه رسیدن به اهدافی هم چون گسترش فرهنگ حيات¬بخش قرآن‌کريم در میان فراگیران المصطفی(ص)، انس و آشنايي هر چه بيشتر فراگیران با چهره هاي قرآني، و ارتقای سطح معلومات قرآني طلاب از طريق برگزاري محافل قرآنی در مدارس را هموار می سازد.
هم چنین برگزاری هدف مند و برنامه ریزی شده نشست های علمی قرآنی و حدیثی، از جمله فعالیت-های اثربخش در حوزه  قرآن و حدیث است که می تواند نقش مهمی در تعمیق معلومات فراگیران ایفا نماید.
به نظر می رسد دست یابی به اهدافی مانند سامان بخشی نشست های علمی ترویجی هدفدار در واحدهای تابعه داخل و خارج، عمق بخشی و هم سطح سازی معلومات و آموزش های قرآنی و حدیثی در مراکز و واحدهای تابعه، و ایجاد نظم و ترتیب منطقی بین موضوعات و سلسله مباحث قرآنی و حدیثی در گرو برگزاری منظم این گونه نشست هاست.