پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: پنج شنبه ١٤ آذر ١٣٩٢      ساعت: ١٣:٤٥        شماره خبر: ٤٢٠٤٢         نسخه چاپی 

 

معاون فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی در جمع طلاب غیرایرانی مشهد:

استقامت،رمز موفقیت یک طلبه است

 

معاون فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی با حضور در ساختمان صالحین مجتمع آموزش عالی مشهد خطاب به طلاب غیرایرانی گفت: استقامت رمز موفقیت یک طلبه است.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا صالح معاون فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی شب گذشته با حضور در ساختمان صالحین مجتمع آموزش عالی مشهد خطاب به طلاب جامعه المصطفی مشهد گفت: استقامت رمز موفقیت یک طلبه است.

وی افزود: یک طلبه در کشور خود همانند یک پیامبر کوچک است، لذا باید پیامبرگونه رفتار کند و صبر و استقامت داشته باشد.

معاون فرهنگی تربیتی جامعه المصطفی ادامه داد: تبلیغ دین نیاز به فدایی و مایه گذاشتن از جان دارد. لذا طلاب نباید از تنهایی بترسند و با تمرکز روی هدف خود به بهترین وجه ممکن به وظیفه دینی خود عمل کنند.

وی یادآور شد: طلبه ها و مبلغان دینی نباید فقط به علم اندوزی بسنده کنند بلکه به مباحث اخلاقی نیز باید توجه داشته باشند و در این راه پیامبر(ص) را اسوه خود قرار دهند، به یکدیگر ایثار و مهربانی کنند، ملیت ها به هم فخر فروشی نکنند چرا که همانگونه که در قرآن کریم آمده است گرامی ترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست.

حجت الاسلام صالح تصریح کرد: طلاب باید به آنچه که به مردم می گویند خود عمل کنند و اگر مردم را از چیزی منع می کنند مراقب باشند که خود به آن گرفتار نشوند چرا که عالم بی عمل سودی به حال جامعه ندارد و توفیق در این عمل نیازمند تمرین و ممارست است.

گفتنی است این نشست با ذکر مصیبت و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین خاتمه یافت.

 

 

 

 


خروج