جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جمعه ٢٦ شهريور ١٤٠٠


 تاریخ: پنج شنبه ٣ مهر ١٣٩٣      ساعت: ٠٩:٣٤        شماره خبر: ٥٤٤٨٠         نسخه چاپی 

 

نخستین مدرسه فراملیتی فرزندان طلاب جامعة‌المصطفی(ص) شرق کشور افتتاح شد

 

نخستین مدرسه فراملیتی ابتدایی شرق کشور ویژه فرزندان طلاب جامعةالمصطفی(ص) العالمیة‌ صبح امروز در مشهد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، نخستین مدرسه بین‌المللی ابتدایی شرق کشور ویژه فرزندان طلاب غیرایرانی چهارشنبه  دوم مهرماه با حضور علی‌اصغر رشید، مشاور اجتماعی استاندار خراسان رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسین مهدوی‌مهر، رئیس مجتمع آموزش مشهد، سید‌جواد حسینی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، محمد عجمی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، مهندس علی اکبر صابری فر رئیس مجمع خیرین المصطفی مشهد و حجت‌الاسلام والمسلمین علی تقوی، مدیرکل امور طلاب و خانواده‌های طلاب غیرایرانی مشهد افتتاح شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین مهدوی‌‎مهر، در ابتدای این مراسم اظهار کرد: جامعةالمصطفی(ص) العالمیة به‌سمت آموزش فرزندان طلاب غیرایرانی و خانواده‌هایشان رفته است که این امر اقدام مهمی به شمار می‌رود زیرا این فرزندان می‌توانند حضوری پررنگ در تمام عرصه‌های جهان اسلام داشته باشند.

علی‌اصغر رشید، مشاور اجتماعی استاندار خراسان رضوی در ادامه این برنامه با بیان اینکه باید از همه فرصت‌های پیش‌رو بهره‌مند شویم، اظهار کرد: هم‌اکنون دشمنان ما از تمام فرصت‌ها استفاده می‌کنند، مشترکات و وحدت ما را نشانه گرفته‌اند و روز به روز دشمنان ایران اسلامی دشمنی خود را نسبت به ما و اسلام افزایش می‌دهند که در این خصوص از هر اقدامی برای پیشبرد اهداف شوم خود کوتاهی نمی‌کنند.

رشید با اشاره به نقش تأثیرگذار جامعةالمصطفی(ص) العالمیة در سراسر جهان گفت: جامعة المصطفی(ص) العالمیة مجمعی است که مورد تأیید رهبر معظم انقلاب قرار دارد و بدون تردید نقش مؤثری را در سراسر جهان برای جذب افراد ایفا می‌کند.

مشاور اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر انسجام اسلامی، اظهار کرد: این عملیات خردمند و عاقلانه برای زمینه‌سازی‌ جهت گفتمان هوشمند و اسلامی مطرح شده است.

حجت الاسلام والمسلمین علی تقوی، مدیر امور طلاب و خانواده‌های جامعةالمصطفی(ص) مشهد در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به آموزش فرزندان طلاب غیرایرانی گفت: در این مدرسه در کنار طلاب فرزندان آنان نیز تحت آموزش قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه بیش از 1700 محصل غیرایرانی در جامعةالمصطفی(ص) مشهد مشغول به تحصیل هستند، ابراز کرد: این محصلان از ملیت‌های گوناگون در مشهد حضور دارند که امکان استفاده از امکانات آموزش در ایران را به‌دست آورده‌اند.

حجت‌الاسلام تقوی ادامه داد: پاسخگویی به نیاز آموزشی فرزندان طلاب غیرایرانی ایجاد برنامه‌های آموزشی مناسب و آشنایی طلاب با ایران اسلامی از اهداف تأسیس این مدرسه به‌شمار می‌رود.

مدیر‌ امور طلاب و خانواده‌های مجتمع آموزش عالی مشهد با بیان اینکه طلاب غیرایرانی از 40 ملیت در ایران حضور دارند، گفت: طلاب غیرایرانی می‌توانند معارف ناب اسلامی را آموزش ببینند و هر کدام به عنوان یک مبلغ و مبلغه دین اسلام را ترویج دهند.

سیدجواد حسینی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه سه هزار طلبه از 40 ملیت خاص تحت پوشش جامعةالمصطفی(ص) العالمیة برای تحصیل هستند، به افتتاح نخستین مدرسه بین‌المللی ابتدایی شرق کشور ویژه فرزندان این مجموعه اشاره کرد و گفت: افتتاح این مدرسه یک نمونه بارز از تربیت اسلامی و دینی به‌شمار می‌رود که می‌تواند در تربیت عالمان دینی مؤثر واقع شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی‌ پیام اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران را تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش، همگرایی، دوستی و وفاق اجتماعی عنوان کرد.

محمد عجمی، مشاور استاندار خراسان رضوی و مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی به‌عنوان سخنران بعدی این مراسم با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان دومین کشور پناهنده پذیر در جهان شناخته می‌شود، اظهار کرد: کشور ما هم اکنون دارای سه میلیون پناهنده است که از این بین دو میلیون مهاجر و مقیم قانونی و یک میلیون مهاجر غیرقانونی دارد.

عجمی در ادامه با اشاره به جایگاه خراسان رضوی در پذیرش پناهنده‌های غیرایرانی، افزود: خراسان رضوی دومین استان پناهنده‌پذیر است که بیشتر از کشورهای همسایه مانند پاکستان و افغانستان در این شهر حضور دارند.

مدیرکل اتباع خارجی و مهاجران غیرایرانی خراسان رضوی با اشاره به وضعیت تحصیل پناهندگان غیرایرانی در کشور ما گفت: وضعیت تحصیلی پناهندگان در بدو ورود تنها پنج درصد بود اما امروز به بیش از 90 درصد رسیده است که همه این افراد در مدارس آموزش و پرورش مشغول تحصیل هستند.

 


خروج


مراسم آغاز سال تحصیلی جامعه المصطفی العالمیه برگزار گردید

پنج شنبه 25 شهريور 1400
مشاهده
مراسم سوگواری امام حسن مجتبی ع در جامعه المصطفی خراسان برگزار گردید

پنج شنبه 25 شهريور 1400
مشاهده
پیام رئیس جامعةالمصطفی به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰

پنج شنبه 25 شهريور 1400
مشاهده
جامعه المصطفی ص میراث دار حوزه ای عریق با سابقه بیش از هزارساله است

يکشنبه 21 شهريور 1400
مشاهده
سال تحصیلی جامعه المصطفی خراسان آغاز شد

يکشنبه 21 شهريور 1400
مشاهده
مراسم آغاز سال تحصیلی 1400-1401جامعه المصطفی خراسان برگزار می‌گردد

پنج شنبه 18 شهريور 1400
مشاهده
کنگره علمی اُمناء الرّسُل در حوزه علمیه قم و نجف برگزار می گردد

دوشنبه 15 شهريور 1400
مشاهده
تاریخ برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی «تبلیغ جهانی دین» تمدید شد

شنبه 13 شهريور 1400
مشاهده
ارتقای رتبه دوفصلنامه علمی «مطالعات فقه اسلامی و مبانی حقوق»

چهارشنبه 10 شهريور 1400
مشاهده
ارتقای رتبه دوفصلنامه علمی- «پژوهشنامه کلام»

چهارشنبه 10 شهريور 1400
مشاهده
فراخوان هفتمین جایزه جهانی اربعین منتشر شد

سه شنبه 9 شهريور 1400
مشاهده
حسینی بودن یعنی معنا گرفتن زندگی و رهایی از بن بست ها

پنج شنبه 4 شهريور 1400
مشاهده
امام سجاد (ع) به زبان «دعا» اصلاح جامعه‏ را آغاز کردند

شنبه 30 مرداد 1400
مشاهده
پایداری هدف اصلی امام حسین ع برای سربلندی ملت‌های جهان است

دوشنبه 25 مرداد 1400
مشاهده
اعلام ویژه برنامه های سوگواری ابا عبدالله الحسین ع در نمایندگی خراسان

جمعه 22 مرداد 1400
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی
امام خمینی35
جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد