پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی
صفحه نخست > معاونت ها و ادارات > معاونت فرهنگی و تربیتی


 تاریخ: پنج شنبه ٣ مهر ١٣٩٩      ساعت: ١٣:٢٢        شماره خبر: ١١٣٧٩٥         نسخه چاپی 

 

رئیس جامعه المصطفی خراسان عنوان کرد:

جشنواره قرآن و حدیث جامعه المصطفی بزرگترین رویداد بین‌المللی در حوزه قرآن کریم است / قرآن کریم باید اولین منبع موضوعی برای تبلیغ و دعوت مردم به معارف اسلامی باشد

 

رئیس جامعه المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان اظهار داشت: قرآن باید اولین منبع موضوعی برای تبلیغ و دعوت مردم به معارف اسلامی باشد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا صالح، رئیس جامعه المصطفی خراسان، در پیامی به مناسبت آغاز ثبت نام جشنواره قرآنی و حدیثی جامعه المصطفی اظهار داشت: هم از نظر محتوا و هم از نظر اهداف، از اساسی ترین و زیربنایی ترین ارکان آموزشی تربیتی، و موثرترین رکن در برنامه های جامعه المصطفی ترویج قرآن کریم در سطح جهانی است.

وی ادامه داد: برای حفاظت از این کتاب به عنوان یک سرمایه بزرگ برای فعالیت های آموزشی، فرهنگی تربیتی، تبلیغات و همچنین آشنایی با مفاهیم عمیق قرآن کریم و تدبر در آن؛ به مراجعه منظم به تفاسیر و آخرین کتاب هایی که در حوزه قرآن نگارش شده، بسیار نیازمند هستیم.

 وی اظهار داشت: اولین چیزی که از فارغ التحصیل جامعه المصطفی به عنوان یک حوزه بین المللی مورد انتظار است این است که اشراف قابل قبولی به موضوعات قرآن کریم داشته باشد.

حجه الاسلام صالح ادامه داد: انواع نیازهایی که بشر امروز با آن مواجه است، از جمله نظام های تربیتی، اجتماعی، سیاسی، خانوادگی و انواع دیگر آن، از قرآن کریم قابل استخراج است.  و ما باید تبلیغات و آموزش مان قرآن محور باشد.

ایشان به حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در خصوص مهجور بودن قرآن در بین امت اسلامی اشاره و اظهار داشت:  ما باید قرآن کریم را به عنوان ثقل اکبر و نیز اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را به عنوان یک شریک و عدل قرآن، و یکی از ثقلین مورد اهتمام جدی قرار دهیم.

رئیس المصطفی خراسان ادامه داد: در جامعه المصطفی برنامه‌های متعددی در حوزه پژوهش، آموزش و فرهنگی تربیتی برای پرداختن به این کتاب بزرگ انسان ساز وجود دارد؛ یکی از این برنامه ها جشنواره قرآن و حدیث جامعه المصطفی است.

وی با اشاره به حضور دانش پژوهان از ۱۲۰ کشور در حوزه جامعه المصطفی اظهار داشت: جشنواره قرآن و حدیث جامعه المصطفی بزرگترین رویداد قرآنی این نهاد، و بزرگترین رویداد بین‌المللی در حوزه قرآن کریم است.

ایشان در ادامه اظهار داشت: با توجه به اینکه این جشنواره امسال مصادف شده است با اهانت و جسارت به ساحت مقدس قرآن کریم و پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله، انتظار می رود که طلاب به صورت یکپارچه و به عنوان یک وظیفه و رسالت در این برنامه مشارکت فراگیر داشته باشند.

 حجه الاسلام صالح در پایان گفت: در این جشنواره دانش پژوهان با هر رشته مرتبط با قرآن که علاقمند باشند، می‌توانند رشته مورد نظرخود را پیدا و ثبت نام کنند.

 


خروج