جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جمعه ١٥ اسفند ١٣٩٩


 تاریخ: يکشنبه ١ تير ١٣٩٩      ساعت: ١٥:٥٠        شماره خبر: ١١٢٣٣٧         نسخه چاپی 

 

تظاهرات ضدنژادپرستی هیمنه آمریکا را نابود کرد / در آینده آمریکا تبدیل به کشور معمولی تر خواهد شد

 

کارشناس مسائل آمریکا با اشاره به اینکه تظاهرات ضدنژادپرستی در آمریکا اگر سرکوب هم شود آتش زیر خاکستر است و ادامه خواهد داشت گفت: سرکوب این حرکت‌های اجتماعی نتیجه‌بخش نخواهد بود و حرکت انقلابی در آمریکا به تدریج قدرت می‌گیرد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی_نمایندگی خراسان، فؤاد ایزدی، کارشناس مسائل سیاسی و مطالعات آمریکا ظهر امروز در نشست وبینار علمی بررسی تحولات آمریکا که در جامعه المصطفی خراسان برگزار شد، ضمن اشاره به چیستی تحولات آمریکا اظهار کرد: حرکت فعلی در آمریکا هم از نظر وسعت و هم از نظر کیفیت مثال زدنی است.

وی با بیان چیستی تغییر دموکراتیک در آمریکا و اینکه چرا شرایط فعلی در آمریکا تجربه می شود افزود: مدل دموکراتیک جمعیت آمریکا تغییر پیدا می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران گفت: نهادی دولتی در آمریکا گزارش داد که جمعیت رنگین پوست تا 25 سال آینده اکثریت می شود و این تحول جدی در آمریکا است و مشکلات نژادپرستی در آمریکا به اکثریت سفیدپوست بازمی گردد و تا سال 2020 بر اساس اداره آمار فرزندان متولد شده اکثریت رنگین پوست خواهند بود.

تفکر داروینیسم اجتماعی در آمریکا وجود دارد

وی در ادامه اظهار داشت: این موضوع و روند آن به دولت مربوط نیست چراکه تولید مثل بین سفیدپوستان در آنجا ضعیف شده، نهاد خانواده ضربه خورده و فساد گسترش یافته است.

ایزدی تصریح کرد: نکته دوم این است که تفکر داروینیسم اجتماعی در آمریکا وجود دارد و بر این اساس موجودات ضعیف از بین می رود و این مباحث به بحث های اجتماعی تعمیم یافته است.

وی با اشاره به اینکه تلفات کرونا یکی از واقعیات امروز آمریکا است افزود: پول و سرمایه در آمریکا وجود دارد اما این تفکر احازه نمی دهد پول به سمت قشرهای کم درآمد برود.

حمایت قوانین از پلیس خشن در آمریکا

عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: به دلیل اختلافات طبقاتی، نزاع های نژادی، حکومت دو حزبی و جامعه پرتنش آمریکا پلیس در آمریکا خشونت دارد و اصولاً سیستم در آمریکا نوعی طراحی شده که خشونت پلیس با قوانین مصونیتی متوقف نخواهد شد.

وی افزود: در حادثه اخیر در امریکا، پلیسی که زانو را روی فرد گذاشته بود متوجه دوربین بود و ضبط فیلم بوده اما چون مصونیت قانونی دارد توجه ندارد و یقین دارد که تبرئه می‌شود.

ایزدی گفت: موضوع پلیس خشن در آمریکا اصلاح شدنی نیست و اگر این حرکت اجتماعی نیز سرکوب هم بشود آتش زیر خاکستر است و مباحث نژادپرستی ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: این حرکت اجتماعی و تظاهرات تا سال های آینده ادامه خواهد داشت چراکه افراد رنگین پوست مسئولیت های سیاسی می‌گیرند و ابرقدرت بودن آمریکا و حالت های استکباری آن از بین خواهد رفت.

تظاهرات ضدنژادپرستی ابرقدرت بودن آمریکا را از بین می‌برد

وی با اشاره به اینکه آمریکا به سمت انقلابی شدن پیش می رود و دغدغه‌مندتر می شود افزود: جمعیت رنگین پوست آمریکا رو به افزایش است و باتوجه به عقبه اسلامی آمریکا امکان انقلابی تر شدن آمریکا وجود دارد.

کارشناس مسائل سیاسی و مطالعات آمریکا با بیان اینکه تفکر انقلابی در دنیا، در اختیار جمهوری اسلامی ایران است اظهار کرد: اساتید خارجی در راستای همبستگی درخواست دارند ایران از آنها حمایت کند چراکه بقیه کشورها تحت فشار آمریکا هستند.

وی افزود: عقبه انقلابی آمریکا علی رغم سرکوب ها به سمت قدرت گرفتن است و اگر تاریخ ملاک باشد این حرکت هم توسط دولت آمریکا سرکوب می‌شود.

جهان غرب رو به افول است

کارشناس مطالعات آمریکا ادامه داد: نهادهای امنیتی آمریکا در راستای سرکوب سخت و نرم توانمندی هایی دارند اما سرکوب این حرکت نیز نتیجه‌بخش نخواهد بود و مقطعی است و این حرکت انقلابی در آمریکا به تدریج قدرت می‌گیرد و ایران نیز در راستای رهبری این حرکت وظایفی دارد.

وی در ادامه پیرامون آینده نگری جهانی افزود: اجماعی که در دنیا طی 20 سال گذشته انجام شده همین است که جهان غرب رو به افول است و بر اساس کنفرانس امنیتی مونیخ به عنوان اصلی ترین همایش سالانه امنیتی، مطرح شده که هیمنه غربی در سال های گذشته از دست رفته است.

ایزدی تصریح کرد: ثروت از غرب به شرق منتقل می شود و آمریکا رو به افول است و اروپا باید چاره ای برای خودش داشته باشد.

وی افزود: در متن بیانیه جهان در سال 2030، دنیای چند قطبی پیش بینی شده و اگر تحلیل ها درست باشد در یک پیچ تاریخی قرار داریم و شاهد تحولاتی در دنیا هستیم.

رتبه اول رشد و توسعه انسانی ایران در جهان

عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: در آینده آمریکا تبدیل به کشور معمولی تر خواهد شد و جایگاه ابرقدرتی خودش را از دست خواهد داد.

وی افزود: طی 41 سال گذشته با همه تحریم ها رتبه اول رشد و توسعه انسانی در سازمان ملل متعلق به ایران است و امروز شاخص های خدمت‌رسانی به مردم در ایران و دستاوردهای پژوهشی در عرصه های علمی مثال زدنی است.

 

 


خروج


امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه بین المللی امام رضا ع

چهارشنبه 13 اسفند 1399
مشاهده
دنیای امروز، دنیای رسانه و تاثیر گذاری از طریق تصویرسازی ذهنی است

شنبه 9 اسفند 1399
مشاهده
نشست ریاست جامعه المصطفی العالمیه و اعضای هیئت رئیسه با هیئت علمی، گروه های علمی و اساتید نمایندگی خراسان برگزار شد

پنج شنبه 7 اسفند 1399
مشاهده
گزارش تصويري مراسم سالگرد انقلاب و پیش نشست همایش عقلانیت و همگرایی در تحقق تمدن اسلامی

سه شنبه 21 بهمن 1399
مشاهده
رسالت های مهم تشکل های جهان اسلام ارئه یک چهره نو و نگاه تازه به ابعاد دین در صحنه های جهانی است

دوشنبه 20 بهمن 1399
مشاهده
اجلاس تشکل های فرهنگی جهان اسلام برگزار می گردد

چهارشنبه 15 بهمن 1399
مشاهده
نشست معاونین آموزش المصطفی با رئیس سازمان علمی فرهنگی آستان قدس رضوی برگزار شد

شنبه 4 بهمن 1399
مشاهده
مدیرکل بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با رئیس جامعة المصطفی ص خراسان دیدار کرد

شنبه 4 بهمن 1399
مشاهده
حضرت زهرا(س) رسالت پیامبر را زنده نگه داشت

چهارشنبه 1 بهمن 1399
مشاهده
گزارش تصویری نشست سیره تربیتی حضرت زهرا س

سه شنبه 30 دی 1399
مشاهده
امروزه با الگوگیری از انقلاب اسلامی، مراسم سوگواری ایام فاطمیه در سراسر جهان اسلام در حال برگزاری است

يکشنبه 28 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی العالميه تنها نهاد متولی تعليم و تربيت طلاب غير ايرانی در كشور است

شنبه 27 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی ص خراسان و آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سه شنبه 16 دی 1399
مشاهده
اندیشه جهانی شهید سلیمانی یک الگوی کامل است

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
«لوح تلاش و خدمت جهادی» به کارکنان جهادی المصطفی خراسان اهدا شد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی،امام خمینی35 جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد