پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > ما در قبال شیخ زکزاکی به عنوان علمدار حرکت اسلامی در آفریقا مسئولیم


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست تحلیل سیاسی رخدادهای مهم جهان اسلام عنوان شد:

ما در قبال شیخ زکزاکی به عنوان علمدار حرکت اسلامی در آفریقا مسئولیم

 

به گزارش روابط عمومی جامعة المصطفی العالمیه خراسان، نشست تحلیل سیاسی رخدادهای جهان اسلام با موضوع شیخ زکزاکی با حضور دکتر رقیه فاضل در مدرسه عالی خواهران برگزار شد.

 رقیه فاضل در مقدمه بحث به هدف جنبش های اسلامی اشاره کرد و گفت: هدف از این جنبش ها، ایجاد حکومت اسلامی است؛ و حکومت یعنی ایجاد قدرت، برای تحقق اسلام و توحید در جهان.

 وی با بیان این که اگر حکومت اسلامی روی کار باشد که در عرصه های گوناگون زندگی بشر دخالت نکند؛ و فقط صرفا در مسائل عبادی و رابطه فردی بنده و خدا دخالت داشته باشد؛ قطعا دشمن نخواهد داشت افزود: حال اگر حکومت دینی روی کار بیاید و یا جنبشی در این راستا قیام کند که هدفش تحقق اسلام و توحید در همه شئونات فردی و اجتماعی باشد؛ دشمنان با او به شدت برخورد خواهند کرد.

 وی در ادامه  به گذشته نه چندان دور نیجریه اشاره کرد و گفت: کشور نیجریه در قرن هجده میلادی دارای یک حکومت مقتدر اسلامی به رهبری «عثمان بن فودی» بوده است. که 200 سال بطول انجامیده است. لذا حرکت های آزادی بخش امروز نیجریه برای تشکیل حکومت اسلامی دور از ذهن نیست.

وی با بیان این که ویژگی هایی که «عثمان بن فودی» برای یک حاکم اسلامی برشمرده خیلی نزدیک به شرایط ولی فقیه است افزود: این شباهت بود که شیخ زکزاکی را در ملاقات با امام خمینی (ره) شیفته ایشان کرد و پس از چهار سال تحقیق و مطالعه و بررسی به تغییر مذهب واداشت.

دبیر تربیتی گروه علوم تربیتی با اشاره به رشد چشمگیر تشیع در نیجریه اظهار کرد: دولت مسیحی نیجریه با وجود صلح آمیز بودن فعالیت های  مذهبی تبلیغی شیخ زکزاکی، به شیعیان حمله کرد و پس از دستگیری و محاکمه رهبر ایشان، حکم به تروریست بودن این جنبش داد.

وی با توضیح این مطلب که تروریست خواندن این گروه به منزله مجرم بودن و تحت پیگرد قانونی بودن علمداران آن است افزود: همین موضوع منجر به حصر خانگی شدن رهبر شیعیان نیجریه گردید.

رقیه فاضل با اظهار تاسف از سکوت جامعه جهانی و مسلمانان در قبال انتقال شیخ ابراهیم زکزاکی و همسرش با وجود بیماری به زندان مرکزی کادونا افزود: ما در قبال شیخ زکزاکی به عنوان علمدار حرکت اسلامی در آفریقا مسئولیم و باید به شرایط کنونی ایشان اعتراض کنیم .

وی ادامه داد: متاسفانه ما در موضوع شیخ نمر کوتاهی کردیم؛ شاید حضور ما  در صحنه اعتراضات بین المللی میتوانست سرنوشت شیخ نمر را بگونه ای دیگر رقم بزند و مانع اعدام این رهبر انقلابی گردد.

 


١٠:٣٧ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٠٤٢    /    تعداد نمایش : ٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج