جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
دوشنبه ٢٤ مرداد ١٤٠١


 تاریخ: دوشنبه ٢٠ تير ١٤٠١      ساعت: ١١:٥٢        شماره خبر: ١٢٧٧٤٠         نسخه چاپی 

 

با هدف اجرایی سازی تفاهم نامه جامعه المصطفی العالمیه با سازمان فنی و حرفه ای کشور:

رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان با مدیر کل فنی و حرفه ای استان دیدار کرد

 

در پی انعقاد تفاهم نامه میان جامعةالمصطفی العالمیه و سازمان فنی و حرفه ای کشور، رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان با هدف عملیاتی سازی این تفاهم نامه با مدیر کل فنی و حرفه ای استان خراسان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی المصطفی در خراسان در این دیدار حجة الاسلام و المسلمین محمدرضا صالح رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان ضمن معرفی این نمایندگی با بیان ظرفیت ها و ظرافت های موجود در تقویت دانش و مهارت های فنی میان طلاب غیرایرانی اظهار داشت: المصطفی یک نهاد حوزوی است، حوزه علمیه زیر نظر شورای مدیریت است و المصطفی تحت هدایت و اشراف مستقیم رهبر معظم نقلاب است لذا در بسیاری از امور وسعت میدان عملی وسیعی برای ما قابل تعریف است.
وی افزود: از شروع انقلاب جوانان بسیاری از سراسرعالم برای دریافت معارف اسلام ناب به ایران اسلامی سفر کرده اند و به دنبال این استقبال دانشگاه بین المللی المصطفی تأسیس شد.

حجة الاسلام و المسلمین صالح ادامه داد: المصطفی یک دانشگاه جامع با 450 رشته گرایش در حوزه های علوم اسلامی و انسانی در سطوح مختلف حوزوی و دانشگاهی است و از این حیث در جهان اسلام بی نظیر است. 

وی افزود: رویکرد ما در المصطفی تربیت کادر برای جهان اسلام است. لذا خدمات المصطفی در حوزه اسلامی در سطح جهان چشم‌گیر و باعث تحیر است و امروز نام این نهاد در کنار مراکزی همچون الازهر می درخشد.

حجة الاسلام و المسلمین صالح اظهار داشت: بخش دیگری از ظرفیت المصطفی را نیز فارغ التحصیلان تشکیل می دهند و به واسطه رسالتشان و کیفیت بخشی بر حضور ایشان در میان مردم با بهره مندی از انواع مختلفی از توانمندی ها در کشورهای خود مشغول ارائه خدمات هستند و این حضور فقط در باب منبر و محراب نیست.

وی افزود:طلاب باید در کنار رسالت طلبگی شان برای دوران فراغت از تحصیل، در راستای اجرای امور فرهنگی و عام المنفعه و همچنین امرار معاش، از آموزش ها و مهارت های کاربردی فنی و حرفه ای لازم بهره مند شوند. چرا که پیامبران نیز در کنار رسالت هدایتگری، هر کدام به یک صنعت مشغول بوده و آموزش‌های کاربردی فنی و حرفه ای ریشه در قرآن دارند.

رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان متذکر شد: برخورداری از صنعت و آموزش های فنی و حرفه ای اعم از مهارت های اقتصادی و مهارتی، آشنایی با تکنولوژی و مهارت های تبلیغی مبتنی بر نیاز روز، هنرهای تجسمی، عکاسی، نگارگری، فیلمبرداری، رسانه ای،مدیریتی، سیاسی، تبلیغ، فن سخنوری و خطابه، روش کلاسداری، روش تجهیز میت، برگزاری نماز جمعه، روش رصد و استهلال و ... برای پیشبرد رسالت های حوزوی در میان طلاب ضروری است.

وی گفت: در این باب المصطفی با راه اندازی مرکز بیان همواره سعی نموده است تا بخشی از نیازهای طلاب و خانواده های ایشان را در زمینه های فنی و مهارتی بر طرف نماید و امروز باید نسبت به استانداردهای تعریف شده درمهارت های مورد نیاز طلاب بازنگری شود.

رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان افزود: کسب مهارت های لازم در حوزه های فنی و حرفه ای می تواند زمینه های اشتغال و کمک به کشورها باشد و این مسئله در عرصه بین الملل اتفاق بسیار مبارکی است. لذا انتظار ما این است به صورت هدفمند گروه طلاب و خانواده هایشان در قالب یک مرکز مستقل به صورت ویژه مورد برنامه ریزی قرار بگیرند و این یک فرصت بزرگ است که می تواند منجر به تولیدات بین المللی شود.

در ادامه مهندس افشین رحیمی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی با ابراز خرسندی از تفاهم نامه منعقد شده میان المصطفی و سازمان فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: بسیار خوشحالیم که میزبان جمعی از طلاب غیرایرانی در مشهد مقدس هستیم و دیگر اینکه این تفاهم نامه یک چارچوب کلی است که می تواند بسیار فراتر از این تفاهم نامه مورد همکاری واقع شود.

وی افزود: تفاهم نامه ها باید اجرایی و عملیاتی باشند و علاوه بر وجود مراکز دولتی آموزشی و آموزشگاه های آزاد، توسعه مراکز آموزشی و فرهنگ وقف در موضوع مهارت آموزش و اشتغال باید در دستور کار قرار بگیرد.

رحیمی ادامه داد: امروز خراسان در حوزه توسعه کار و دانش و سفارشات مربوط به این حوزه پیشتاز است و ما نیاز به کارهایی داریم که هر چند کوچک زود بازده و برای مردم ملموس باشد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی تصریح کرد: نیازشناسی، تأمین فضای فیزیکی، بهره برداری از تخفیفات آموزشگاه های آزاد، آموزش رایگان در مراکز دولتی ویژه برترین ها، نظارت فنی توسط فنی و حرفه ای، بهره برداری از ظرفیت واحدهای صنفی به رسم استاد شاگردی به صورت کاملا قانونی و رایگان، صدور گواهی نامه های ترجمه شده، برقراری ارتباط دوسویه و بهره مندی از توانمندی طلاب در آموزش، برگزاری نمایشگاه های مشترک دستاوردی در عرصه بین الملل، بازدید طرفین از دو مجموعه، تبادل استاد و ... مهمترین موارد تعامل هستند که باید اجرایی شوند.

 


خروج


گردهمایی هیئات مذهبی بانوان غیرایرانی در نمایندگی المصطفی در خراسان برگزار شد

يکشنبه 23 مرداد 1401
مشاهده
برگزاری کارگاه پژوهشی " بسترهای تاریخی واقعه عاشورا و پاسخ به شبهات"

يکشنبه 23 مرداد 1401
مشاهده
برگزاری نشست دبیرخانه همایش بین‌المللی فقه و تربیت در المصطفی خراسان

يکشنبه 23 مرداد 1401
مشاهده
عاشورا، اوج تجلی کمالات ، عبودیت و معنویت در انسان است

يکشنبه 23 مرداد 1401
مشاهده
برگزاری سومین جلسه ستاد اربعین حسینی در نمایندگی المصطفی در خراسان

يکشنبه 23 مرداد 1401
مشاهده
برگزاری نشست"ولايت رسول الله و تعامل آن با ولايت فقيه" در المصطفی خراسان

چهارشنبه 29 تير 1401
مشاهده
نشست علمی "امامت، هویت شیعه و محور وحدت‌ مذاهب" در نمایندگی خراسان

يکشنبه 26 تير 1401
مشاهده
ضرورت اشاعه غدیر یک رسالت عمومی است

يکشنبه 26 تير 1401
مشاهده
کتابت و خوشنویسی القاب و صفات حضرت علی(ع) به مناسبت عید سعید غدیر

يکشنبه 26 تير 1401
مشاهده
غدیر، تجلی تمام سنت‌ها و قانون های الهی است

يکشنبه 26 تير 1401
مشاهده
برگزاری نشست علمی تبیین مبانی حقوق بشر آمریکایی در نمایندگی المصطفی در خراسان

پنج شنبه 23 تير 1401
مشاهده
امر ظهور، نیازمند تحول اساسی در فرهنگ جامعه است

پنج شنبه 23 تير 1401
مشاهده
رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان با مدیر کل فنی و حرفه ای استان دیدار کرد

دوشنبه 20 تير 1401
مشاهده
تعاملات ادیانی باید به مشترکات میان ادیان برسد

دوشنبه 20 تير 1401
مشاهده
مراسم شهادت امام محمد باقر (ع) در جامعةالمصطفی خراسان برگزار شد

پنج شنبه 16 تير 1401
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،بلوار آیت الله مدرس
نبش مدرس یک
جامعة المصطفی ص العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد