جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جمعه ٢٧ فروردين ١٤٠٠


 تاریخ: پنج شنبه ٧ اسفند ١٣٩٩      ساعت: ١١:٣٩        شماره خبر: ١١٥٨٥٩         نسخه چاپی 

 

نشست ریاست جامعه المصطفی العالمیه و اعضای هیئت رئیسه با هیئت علمی، گروه های علمی و اساتید نمایندگی خراسان برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی ص العالمیه نمایندگی خراسان، نشست ریاست جامعه المصطفی العالمیه و اعضای هیئت رئیسه با اعضای هیئت علمی و اساتید همکار نمایندگی خراسان برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام دکتر علی عباسی ضمن تبریک میلاد مولی الموحدین امیرالمومنین  علی علیه السلام با اشاره به آیه مبارکه قُلْ كَفَىٰ بِاللَّهِ شَهِيدًا بَيْنِي وَبَيْنَكُمْ وَمَنْ عِندَهُ عِلْمُ الْكِتَابِ بیان داشت: امیرالمومنین ع در حقیقت مظهر همه صفات کمالیه خدا هستند و در کنار همه فضائل برجسته‌ای که در وجود شریف ایشان جمع شده بود یکی از شاخصه‌های وجود مبارک ایشان علم الهی است که خداوند به ایشان عنایت کرده بود و پیامبر اکرم ص برای شهادت آوردن به عنوان رسالت خودش استناد می‌کند به گواهی و شهادت خدای تعالی و کسی که علم الکتاب نزد اوست و این علم در وجود ایشان تحقق پیدا کرده است بگونه‌ای که می تواند در جایگاه عظیمی مثل نبوت شهادت بدهد.

رئیس جامعه المصطفی ص اظهار داشت: به استناد روایت هایی که ذیل این آیه آمده است  آن کسی که عنده علم الکتاب است و می تواند گواه و شهادت بر نبوت پیامبر ختمی مرحمت باشد وجود امیرالمومنین سلام الله علیه است و فخری است برای همه ما که به ولایت آن حضرت که از این مرتبت الهی و مرتبت بلند علمی برخوردار است اتصال پیدا کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در تبیین رسالت جامعه المصطفی گفت: وظیفه و رسالت اصلی جامعه المصطفی ص تعلیم و تربیت انسان‌ها و آشنا کردن آنها با حقایق و معارف الهی و اسلامی است و در کنار آن وقتی انسان هایی تربیت شدند و آشنایی پیدا کردند با معارف الهی، نشر و رساندن این پیام به همه مردم در عرصه عالم هم نتیجه قهری این مأموریت خواهد بود.

رئیس جامعه المصطفی ص در ادامه اظهار داشت: تعلیم و تربیت عالمان متعهد و مجاهدی که با همه وجود آمادگی داشته باشند این رسالت را در عالم منتشر کنند رکن و اساسش اساتیدی هستند که در جان و دل مخاطبان این پیام را بتوانند قرار دهند و چنین روحیه ای را منتقل کنند.

حجت الاسلام عباسی با اشاره به نقش مهم اساتید در تربیت گفت: این نقش استاد در سنت علمی ما و در سنت حوزه های علمیه ما است المصطفی هم مستثنای از این سنت و روش نیست و نقش محوری در این تربیت برعهده اساتید است.

وی افزود: البته المصطفی به عنوان یک نهاد علمی نیاز هست که متناسب با واقعیت های امروز جهان نیازمندی ها و تقاضاهای علمی جهان را بشناسد و هم بتواند تأثیراتی در تراز این نیازها داشته باشد، رشته های علمی متناسب با نیازها اختیار کند، ساختار ها و سازمان ها و روش‌های علمی و ابزارهای علمی متناسب با این مأموریت بزرگ را برای خود فراهم کند.

حجه الاسلام دکتر عباسی با اشاره به پیشرو بودن المصطفی در توسعه رشته های علمی اظهار داشت: المصطفی در طراحی بسیاری از رشته‌های علمی امروزین در دهه های اخیر پیش قدم بوده و بسیاری از رشته هایی که الان در المصطفی تدریس می‌شود سابقه ای نداشته و برای اولین بار در این مجموعه طراحی و اجرا شده است و برخی از این ها هم در جاهای دیگر مورد تاثیر قرار گرفته است.

رئیس المصطفی درباره روش آموزش مجازی در جامعه المصطفی اظهار داشت: المصطفی با توجه به اقتضائات دنیای امروز با آن کیفیت که در عرصه جهان برای فضای علمی به آن نیاز بود فعالیت نموده و یکی از پیشگامان در آموزش های مجازی شناخته می شود. وی افزود: در دوران کرونایی یکی از نگرانی ها ایجاد وقفه و توقف در سیستم آموزشی بود و المصطفی از پیشگامان غلبه بر این مسئله بود و ادامه تعلیم و تربیت مراکز علمی و آموزش غیرحضوری برخط را مورد تاکید قرار داد و اجرا کرد.

وی با تاکید بر حفظ هویت حوزه ای جامعه المصطفی در آموزش ها اظهار داشت: علوم انسانی که در المصطفی تدریس می‌شود باید برگرفته از قرآن و سنت باشد و اگر اشکالاتی هست باید با کمک اساتید و فضلا حل شود.

حجه الاسلام دکتر عباسی اساتید را از بزرگترین سرمایه های المصطفی در چرخه تعلیم و تربیت دانسته و بیان کرد: از اعضای هیئت علمی و اساتید میخواهیم که در برنامه ریزی آموزشی ورود داشته باشند و پیشنهادات و نظرات خود را در اصلاح فرآیند آموزش ها و آیین‌نامه‌ها به مسئولین انتقال بدهند.

وی در پایان بیان کرد: یکی از الزامات تعلیم و تربیت وجود فضای مناسب و بزرگ با معماری زیبا است که از سنت های حوزه های علمیه بوده است که در مشهد هم با نگاه بلندمدت پیگیر ایجاد فضای بزرگ و مناسب در این زمینه هستیم.

 


خروج


شناسایی افراد با استعداد و روحیه نقد علمی جهت تربیت مجتهدانی از هر ملیت برای دنیای اسلام

پنج شنبه 28 اسفند 1399
مشاهده
مراسم اختتامیه بیست ششمین جشنواره بین المللی قرآن حدیث جامعه المصطفی، برگزار شد

سه شنبه 26 اسفند 1399
مشاهده
فعالیت های فرهنگی مرکز آموزش زبان و معارف اسلامی خواهران نمایندگی خراسان

چهارشنبه 20 اسفند 1399
مشاهده
مراسم بزرگداشت بیست و ششمین سالگرد شهید سید محمد علی نقوی برگزار گردید

دوشنبه 18 اسفند 1399
مشاهده
ریاست جامعه المصطفی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه مشهد دیدار کردند

شنبه 16 اسفند 1399
مشاهده
ویژه برنامه استقبال از ماه رمضان به همت معاونت فرهنگی تربیتی نمایندگی خراسان برگزار شد

سه شنبه 24 فروردين 1400
مشاهده
گسترش همکاری های دوجانبه جامعه المصطفی خراسان و سازمان فرهنگ و ارتباطات

يکشنبه 22 فروردين 1400
مشاهده
ایجاد حیات طیبه اسلامی از رسالت های جهانی جامعه المصطفی ص است

شنبه 21 فروردين 1400
مشاهده
«دومین همایش بین المللی دین، معنویت و کیفیت زندگی» برگزار شد

شنبه 21 فروردين 1400
مشاهده
دین، جزء جدایی ناپذیر بشر در تمام اعصار بوده است

شنبه 21 فروردين 1400
مشاهده
تاب آوری و نقش سلامت معنوی در کرونا

پنج شنبه 19 فروردين 1400
مشاهده
اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین المللی قرآنی خانواده های طلاب نمايندگي خراسان برگزار شد

پنج شنبه 19 فروردين 1400
مشاهده
هدف اصلی حوزه های خواهران رسیدن به مرجعیت علمی دینی بانوان است

دوشنبه 16 فروردين 1400
مشاهده
امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه بین المللی امام رضا ع

چهارشنبه 13 اسفند 1399
مشاهده
دنیای امروز، دنیای رسانه و تاثیر گذاری از طریق تصویرسازی ذهنی است

شنبه 9 اسفند 1399
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی،امام خمینی35 جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد