جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
يکشنبه ٢٨ دی ١٣٩٩


 تاریخ: پنج شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٩      ساعت: ١٩:٢٨        شماره خبر: ١١٣٧٠٨         نسخه چاپي 

 

معنویت، اخلاق و اعتقاد به خدا باعث بروز تمدن اسلامی می شود

آیت الله عبد خدایی:

 


عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که تمدن سالم در پرتو معنویت پدید می‌آید، گفت: اگر بخواهیم معنویت داشته باشیم، باید اقتصاد را در کشور اصلاح کنیم؛ در حال حاضر در برخی از نقاط تهران مانند لواسان خانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند وضعیت اقتصادی ۵۰ خانواده را تأمین و تغییر دهد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان، ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدهادی عبدخدایی، پنجشنبه ۲۷ شهریور، در همایش «مؤلفه های تمدن ساز در بیانیه گام دوم انقلاب» با محوریت عقلانیت، عدالت، معنویت و وحدت که از سوی معاونت پژوهشی جامعة المصطفی خراسان به صورت وبینار برگزار شد، گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم نسبت به علم و پژوهش، مبارزه با فساد، اجرای عدالت و معنویت و اخلاق توصیه فرمودند.

وی افزود: آنچه به‌منزله روح و کالبد تمامی کارها و فعالیت‌ها باید وجود داشته باشد، معنویت است؛ اگر معنویت در اقتصاد باشد، اقتصادی سالم و پویایی داریم؛ اگر در علم از این مسئله استفاده کنیم، بهره‌برداری صحیحی از آن صورت خواهد گرفت.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدخدایی بابیان اینکه اگر معنویت نباشد استفاده‌های غلطی از علم انجام می‌گیرد، افزود: امروزه از جمله آفت‌های سیاسی که دنیا را فرا گرفته است، حضور افراد و شخصیت‌هایی است که جهان را به آتش و خون کشیده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر در جامعه‌ ای، معنویت نباشد همه‌چیز به هم می‌ریزد، شاید ظاهر فریبنده‌ای داشته باشد، ولی بدبختی سرتاپای آن را می‌گیرد.

وی بابیان اینکه عده‌ای به جوامع غربی به دید حسرت نگاه می‌کنند، در صورتی‌ که معنویت در آنجا نیست، افزود: گرفتاری‌ها و اعتیادهای شدیدی در بین خانواده‌ها وجود دارد، چه بسیار  زنان و مردان غربی که با یکدیگر در یک‌خانه زندگی می‌کنند، فرزند می‌آورند، ولی هیچ‌گاه با یکدیگر ازدواج نکردند؛ در جامعه‌ای با چنین ظواهر فریبنده‌ای تمدن ایجاد نمی‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی بابیان اینکه اگر معنویت و اخلاق در جامعه همراه با اعتقاد به خدا وجود داشته باشد، تمدن اسلامی بروز می‌کند، افزود: در پرتو معنویت تمدن سالم پدید می‌آید. وقتی در رفتار، گفتار، اقتصاد، سیاست و اجتماع، معنویت و اخلاق بروز و ظهور داشته باشد، جامعه به سمت تمدن اسلامی سوق پیدا می‌کند.

وی تفاوت و شباهت تفکر اسلامی و مادی پیرامون تمدن اشاره کرد و ابراز داشت: در تفکر مادی، مهم‌ترین مسئله خود فرد است، همه‌چیز را برای خودش می‌خواهد، در این تفکر خدا وجود ندارد، وقتی‌که ایمان نباشد، خودخواهی بروز می‌کند، درصورتی‌که در تفکر اسلامی برابری مطرح است، کمک به فقیران و نیازمندان تأکید شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدخدایی افزود: اگر بخواهیم معنویت داشته باشیم، باید اقتصاد را در کشور اصلاح کنیم؛ در حال حاضر در برخی از نقاط تهران مانند لواسان خانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند وضعیت اقتصادی ۵۰ خانواده را تأمین و تغییر دهد.

وی افزود: ایران اسلامی در بخش‌های مختلف رشد بسیاری در منطقه داشته‌ است، از نظر استقلال سیاسی در امت اسلام سرآمد هستیم، ولی در اقتصاد به خاطر مافیایی که وجود دارد، از وضعیت خوبی برخوردار نیستیم؛ هنوز اقتصاد ما اسلامی نشده است، باید همه مسئولان و مردم تلاش کنند تا وضعیت اقتصادی تغییر کند.

ارسال ۳۲۷ مقاله به دبیرخانه همایش

حجت‌الاسلام رقوی، معاون پژوهش جامعه المصطفی العالمیه خراسان رضوی هم در این همایش پیرامون همایش مؤلفه‌های تمدن ساز در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: ۳۲۷ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد، ۱۰۷ مقاله پذیرش‌شده است و ۴۰ مقاله برای سخنرانی در کنفرانس انتخاب شدند که در پایان مقالات برتر انتخاب می‌شوند.

گفتنی است، همایش مؤلفه‌های تمدن ساز در بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت عقلانیت، عدالت، معنویت، وحدت، توسط معاونت پژوهشی جامعه المصطفی خراسان، با هدف نشر و ترویج تمدن نوین اسلامی، در قالب ۴ کمیسیون به مدت یک روز به صورت مجازی  برگزار شد.


خروج


امروزه با الگوگیری از انقلاب اسلامی، مراسم سوگواری ایام فاطمیه در سراسر جهان اسلام در حال برگزاری است

يکشنبه 28 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی العالميه تنها نهاد متولی تعليم و تربيت طلاب غير ايرانی در كشور است

شنبه 27 دی 1399
مشاهده
جامعه المصطفی ص خراسان و آستان قدس رضوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سه شنبه 16 دی 1399
مشاهده
اندیشه جهانی شهید سلیمانی یک الگوی کامل است

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
«لوح تلاش و خدمت جهادی» به کارکنان جهادی المصطفی خراسان اهدا شد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
بازنشر درس اخلاق آیت الله مصباح یزدی در جمع طلاب المصطفی خراسان

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
جامعةالمصطفی در واکنش با ساخت فیلم «بانوی بهشت» بیانیه‌ای صادر کرد

يکشنبه 14 دی 1399
مشاهده
وظیفه امروز ما، یاری رساندن به حضرت فاطمه زهرا(س) با قلم هایمان است

سه شنبه 9 دی 1399
مشاهده
مجلس تحریم جامعه المصطفی العالمیه را محکوم کرد

دوشنبه 8 دی 1399
مشاهده
تشکل های فرهنگی اتاق فکری برای المصطفی ص و دارای نقش موثر در تعالی این مجموعه هستند

چهارشنبه 3 دی 1399
مشاهده
تحریم جامعه المصطفی برگ ننگین دیگری از کارنامه طولانی تجاوزها و جنایات آمریکاست

سه شنبه 2 دی 1399
مشاهده
حضور رئیس جامعةالمصطفی در جلسه کمیسیون فرهنگی و آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی

دوشنبه 1 دی 1399
مشاهده
تعبیر سنتی و مدرن بودن حوزه و دانشگاه تعبیر صحیحی نیست

يکشنبه 30 آذر 1399
مشاهده
پیام رئیس جامعةالمصطفی به مناسبت هفته پژوهش

شنبه 22 آذر 1399
مشاهده
فراخوان مشارکت در طرح " زیارت نیابتی "

شنبه 22 آذر 1399
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،خیابان امام خمینی،امام خمینی35 جامعه المصطفی العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد