جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
جامعة المصطفی العالمیة
سه شنبه ٠٣ خرداد ١٤٠١


 تاریخ: پنج شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٩      ساعت: ١٩:٢٨        شماره خبر: ١١٣٧٠٨         نسخه چاپی 

 

آیت الله عبد خدایی:

معنویت، اخلاق و اعتقاد به خدا باعث بروز تمدن اسلامی می شود

 

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر این که تمدن سالم در پرتو معنویت پدید می‌آید، گفت: اگر بخواهیم معنویت داشته باشیم، باید اقتصاد را در کشور اصلاح کنیم؛ در حال حاضر در برخی از نقاط تهران مانند لواسان خانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند وضعیت اقتصادی ۵۰ خانواده را تأمین و تغییر دهد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه_نمایندگی خراسان، ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدهادی عبدخدایی، پنجشنبه ۲۷ شهریور، در همایش «مؤلفه های تمدن ساز در بیانیه گام دوم انقلاب» با محوریت عقلانیت، عدالت، معنویت و وحدت که از سوی معاونت پژوهشی جامعة المصطفی خراسان به صورت وبینار برگزار شد، گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم نسبت به علم و پژوهش، مبارزه با فساد، اجرای عدالت و معنویت و اخلاق توصیه فرمودند.

وی افزود: آنچه به‌منزله روح و کالبد تمامی کارها و فعالیت‌ها باید وجود داشته باشد، معنویت است؛ اگر معنویت در اقتصاد باشد، اقتصادی سالم و پویایی داریم؛ اگر در علم از این مسئله استفاده کنیم، بهره‌برداری صحیحی از آن صورت خواهد گرفت.

 حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدخدایی بابیان اینکه اگر معنویت نباشد استفاده‌های غلطی از علم انجام می‌گیرد، افزود: امروزه از جمله آفت‌های سیاسی که دنیا را فرا گرفته است، حضور افراد و شخصیت‌هایی است که جهان را به آتش و خون کشیده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر در جامعه‌ ای، معنویت نباشد همه‌چیز به هم می‌ریزد، شاید ظاهر فریبنده‌ای داشته باشد، ولی بدبختی سرتاپای آن را می‌گیرد.

وی بابیان اینکه عده‌ای به جوامع غربی به دید حسرت نگاه می‌کنند، در صورتی‌ که معنویت در آنجا نیست، افزود: گرفتاری‌ها و اعتیادهای شدیدی در بین خانواده‌ها وجود دارد، چه بسیار  زنان و مردان غربی که با یکدیگر در یک‌خانه زندگی می‌کنند، فرزند می‌آورند، ولی هیچ‌گاه با یکدیگر ازدواج نکردند؛ در جامعه‌ای با چنین ظواهر فریبنده‌ای تمدن ایجاد نمی‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین عبدخدایی بابیان اینکه اگر معنویت و اخلاق در جامعه همراه با اعتقاد به خدا وجود داشته باشد، تمدن اسلامی بروز می‌کند، افزود: در پرتو معنویت تمدن سالم پدید می‌آید. وقتی در رفتار، گفتار، اقتصاد، سیاست و اجتماع، معنویت و اخلاق بروز و ظهور داشته باشد، جامعه به سمت تمدن اسلامی سوق پیدا می‌کند.

وی تفاوت و شباهت تفکر اسلامی و مادی پیرامون تمدن اشاره کرد و ابراز داشت: در تفکر مادی، مهم‌ترین مسئله خود فرد است، همه‌چیز را برای خودش می‌خواهد، در این تفکر خدا وجود ندارد، وقتی‌که ایمان نباشد، خودخواهی بروز می‌کند، درصورتی‌که در تفکر اسلامی برابری مطرح است، کمک به فقیران و نیازمندان تأکید شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدخدایی افزود: اگر بخواهیم معنویت داشته باشیم، باید اقتصاد را در کشور اصلاح کنیم؛ در حال حاضر در برخی از نقاط تهران مانند لواسان خانه‌هایی وجود دارد که می‌تواند وضعیت اقتصادی ۵۰ خانواده را تأمین و تغییر دهد.

وی افزود: ایران اسلامی در بخش‌های مختلف رشد بسیاری در منطقه داشته‌ است، از نظر استقلال سیاسی در امت اسلام سرآمد هستیم، ولی در اقتصاد به خاطر مافیایی که وجود دارد، از وضعیت خوبی برخوردار نیستیم؛ هنوز اقتصاد ما اسلامی نشده است، باید همه مسئولان و مردم تلاش کنند تا وضعیت اقتصادی تغییر کند.

ارسال ۳۲۷ مقاله به دبیرخانه همایش

حجت‌الاسلام رقوی، معاون پژوهش جامعه المصطفی العالمیه خراسان رضوی هم در این همایش پیرامون همایش مؤلفه‌های تمدن ساز در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: ۳۲۷ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد، ۱۰۷ مقاله پذیرش‌شده است و ۴۰ مقاله برای سخنرانی در کنفرانس انتخاب شدند که در پایان مقالات برتر انتخاب می‌شوند.

گفتنی است، همایش مؤلفه‌های تمدن ساز در بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت عقلانیت، عدالت، معنویت، وحدت، توسط معاونت پژوهشی جامعه المصطفی خراسان، با هدف نشر و ترویج تمدن نوین اسلامی، در قالب ۴ کمیسیون به مدت یک روز به صورت مجازی  برگزار شد.

 


خروج


رمز پیروزی در خرمشهر *ایمان به خدا بود*

سه شنبه 3 خرداد 1401
مشاهده
چاپ و نشر 14 عنوان کتاب نمایندگی جامعةالمصطفی در خراسان+ جدول

سه شنبه 3 خرداد 1401
مشاهده
اقدامات صورت گرفته، تحسین برانگیز است

دوشنبه 2 خرداد 1401
مشاهده
مبلغ آینده‌پژوه باید فضای مجازی را بشناسد و به آن ورود کند

دوشنبه 2 خرداد 1401
مشاهده
محوریت تبلیغ باید ظهور حضرت مهدی (عج) باشد

دوشنبه 2 خرداد 1401
مشاهده
تبلیغ باید همراه با رفق و مدارا باشد

شنبه 31 ارديبهشت 1401
مشاهده
اهمیت ترسیم نظام الگویی زندگی رسول الله(ص)

پنج شنبه 29 ارديبهشت 1401
مشاهده
انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی را به دنیا معرفی کرد

پنج شنبه 29 ارديبهشت 1401
مشاهده
شبکه مفهومی تبلیغ از منظر قرآن کریم

پنج شنبه 29 ارديبهشت 1401
مشاهده
گزارش تصویری اختتامیه کنفرانس بین‌المللی«تبلیغ جهانی دین؛ چالش‌ها، فرصت‌ها و تجارب در عرصه بین‌الملل»

پنج شنبه 29 ارديبهشت 1401
مشاهده
اهمیت توجه به تبلیغ جهانی دین در عصر حاضر

چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
مشاهده
فراهم شدن زمینه جریان‌های دینی به واسطه نهاد جامعةالمصطفی العالمیه

چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
مشاهده
آغاز به کار کنفرانس بین‌المللی «تبلیغ جهانی دین، چالش‌ها و فرصت‌ها در عرصه بین‌الملل»

چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
مشاهده
شبکه‌سازی مبلغان بین‌الملل از اهداف مهم کنفرانس بین‌الملل تبلیغ جهانی دین است

چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401
مشاهده
علت موفقیت شهید مطهری، تفکر روشمند است

دوشنبه 26 ارديبهشت 1401
مشاهده
جامعة المصطفی
جامعة المصطفی

مشهد،بلوار آیت الله مدرس
نبش مدرس یک
جامعة المصطفی ص العالمیه

شبکه سروش شبکه ایتا نرم افزار ارتباطی خراسان
2020 © کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال محفوظ و متعلق به جامعة المصطفی العالمیه می باشد