پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > تمدن دینی امنیت و آبادانی جامعه را تضمین می‌کند


  چاپ        ارسال به دوست

آیت‌الله عبدخدایی:

تمدن دینی امنیت و آبادانی جامعه را تضمین می‌کند


 

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری گفت: افرادی مخلصانه همه وجود خود را برای دین گذاشته اند تا تمدن دینی امنیت و آبادانی را به همراه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه مشهد به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمد هادی عبدخدایی ظهر امروز در همایش بین‌المللی امام علی بن موسی الرضا(ع) و نهضت علمی تمدنی در جهان اسلام که در در تالار قدس حرم مطهر برگزار شد، گفت: در طول تاریخ، تمدن‌های بسیاری با هدف‌های گوناگونی، با رویکردهای متفاوتی ایجاد شده که خودخواهی برخی در این تمدن‌ها سبب ویرانی یک کشور شده، چنین رفتاری را تمدن نمی‌گویند.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری افزود: در بین همه تمدن‌ها، گرچه تعدادشان اندک بوده، اما تمدن‌های دینی می‌درخشند، چراکه در مدت‌های کوتاه راه و رسم دین را نشان می‌دهند که از مصادیق این تمدن‌های دینی می‌توان به دوران قدرت پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد که وضعیت مسلمانان را از هر جهتی تغییر دادند.

وی با بیان روایتی از امام رضا(ع) در زمینه احترام به همه عقاید، ادامه داد: مراکز دینی در دنیا از مهم‌ترین مراکزی هستند که تخریب یا فراموش نمی‌شوند، اضافه کرد: افرادی مخلصانه همه وجود خود را برای دین گذاشته‌اند تا تمدن دینی امنیت و آبادانی را به همراه داشته باشد، چراکه تمدن دینی افراد را وادار می‌کند به هم کمک کنند.

آیت‌الله عبدخدایی با اشاره به اینکه اگر حکومت‌ها را حاکمان دینی هدایت می‌کردند و برای رهبران دینی مزاحمت ایجاد نمی‌شد وضعیت جامعه بشری این‌گونه نبود، یادآور شد: از مصادیق حکومت‌ها که توانست به خوبی در حوزه تبیین و گسترش تمدن اسلامی عمل کند، می‌توان به زمان ولیعهدی حضرت رضا(ع) اشاره کرد.

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که امام رضا(ع) با پذیرش ولیعهدی مشروعیت را می‌پذیرند، با ورود به سیاست چهره سیاست اسلامی را تبیین کردند و اینکه در مدیریت اسلامی عبودیت حرف اول را می‌زند به سخنان خود ادامه داد.

وی اضافه کرد: امام هشتم(ع) با ورود به سیاست سبب شد، شیعه نفس تازه‌ای بکشد، ایشان در همان مدت کوتاه تمدن اسلامی را به اندازه فرصت به صورت عملی تبیین کردند، به همین دلیل باید به زمان حکومت ایشان توجه ویژه‌ای شود.


١٢:٤٤ - شنبه ٤ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٩٧٥٧٧    /    تعداد نمایش : ١٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج