پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > آغاز ثبت نام بیست و یکمین جشنواره قرآن و حدیث المصطفی(ص)


  چاپ        ارسال به دوست

نایب رییس ستاد برگزاری جشنواره قرآن و حدیث المصطفی خبر داد:

آغاز ثبت نام بیست و یکمین جشنواره قرآن و حدیث المصطفی(ص)

ثبت نام جشنواره قرآن و حدیث المصطفی(ص) که هم اکنون به دوره بیست و یکم رسیده است، آغاز شد؛ جشنوارهای که طلاب غیرایرانی را بر محور قرآن گرد یکدیگر متحد میکند.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد به نقل از مرکز خبر و اطلاع رسانی جامعةالمصطفی، حجتالاسلام والمسلمین یوسف محمدی، نایب رییس ستاد برگزاری جشنواره بین‌المللی قرآنی و حدیثی المصطفی در گفتوگویی گفت: جشنواره المصطفی(ص) ویژه طلاب غیرایرانی داخل و خارج کشور است که ثبت‌نام این دوره از 11 مهرماه جاری آغازشده و علاقهمندان تا 15 آبان ماه میتوانند برای ثبت نام اقدام کنند.

نایب رییس ستاد برگزاری جشنواره بین‌المللی قرآنی و حدیثی المصطفی ادامه داد: طلاب غیرایرانی محصل در المصطفی(ص) در قم و سایر مراکز وابسته به جامعه المصطفی العالمیه در داخل کشور همچنین نمایندگی‏ها و واحدهای آن در سایر کشورهای جهان میتوانند طبق برنامه اعلام شده برای ثبت نام اقدام کنند.

مدیر گروه ترویج و امور دارالقرآنهای جامعه المصطفی با اشاره به برگزاری جشنواره در بخش های پژوهشی، مهارتی و معارفی تصریح کرد: داوطلبان مجاز هستند در بخشهای پژوهشی و مهارتی یک رشته و در بخش معارفی در دو رشته ثبت نام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی همچنین اظهار کرد: داوطلبان علاقهمند به حضور در جشنواره میتوانند دفترچه راهنمای جشنواره را از ادارات قرآن و حدیث واحدهای جامعه المصطفی دریافت کنند.

وی درباره رشته های این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره در رشتههای؛ حفظ قرآن کریم، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ حدیث و ادعیه(نهج البلاغه و صحیفه سجادیه)، مناجات خوانی، اذان، تبلیغ قرآن محور، مقاله نویسی، کتاب، تألیف، ترجمه، پایان نامه و وبلاگ نویسی برگزار خواهد شد.

نایب رییس ستاد برگزاری جشنواره بین‌المللی قرآنی و حدیثی المصطفی، زمینهسازی برای راهبری نهضت گسترش فرهنگ و معارف ثقلین در عرصه بینالملل، سنجش و بازخوردگیری از آموزش‌ها و فعالیت‌های قرآنی و حدیثی را از جمله اهداف این جشنواره برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی درباره اهداف برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: تربیت نیروهای متعهد و کارآمد برای فعالیت‌ های تأثیرگذار دینی و فرهنگی در کشورها و اهتمام به ترویج فعالیتها در حوزه حدیث و ادعیه و به ‌ویژه انس با نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه در کنار قرآن کریم از دیگر اهداف این جشنواره است


١٣:٥١ - چهارشنبه ١٥ مهر ١٣٩٤    /    شماره : ٦٥٥٤٣    /    تعداد نمایش : ٥٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج