قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی اخبار > چرا سعودی‌ها علیه اسرائیل حرکتی نکردند؟


  چاپ        ارسال به دوست

سیدحسن نصرالله:

چرا سعودی‌ها علیه اسرائیل حرکتی نکردند؟

سخنرانی دبیرکل حزب الله با موضوع تحولات منطقه، لحظاتی پیش آغاز شد. سید حسن نصرالله در این سخنرانی، تحولات اخیر به ویژه تجاوز ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن را مورد بررسی قرار داد.

به روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، نصرالله در آغاز سخنرانی خود تاکید کرد که هر لبنانی و هر شخص عرب در سراسر جهان حق دارد موضع خود را در قبال تجاوز به یمن مشخص کند و این حق طبیعی همه است.

سید حسن نصرالله با اشاره به اعلام تجاوز نظامی علیه یمن از سوی شبكه تلویزیونی العربیه گفت: یك ساعت از تجاوز به یمن نشده بود كه سعد حریری رئیس جریان المستقبل سخنرانی كرد و از آن حمایت كرد و ما هم حق داریم كه موضع خود را بیان كنیم و كسی نمی تواند این حق ما را مصادره كند.

وی افزود كه امیدواریم این شكاف سیاسی جدید در منطقه خلیج فارس باعث تاثیر بر وضع لبنان نشود، چرا که ما از آغاز تصمیم به گفت وگو با جریان المستقبل گرفتیم.

دبیر کل حزب الله با ابراز شگفتی از نامگذاری تجاوز عربستان به یمن به عنوان "توفان قاطعیت"، پرسید: چگونه است که در برابر چند دهه تجاوز صهیونیست ها به مردم مظلوم فلسطین، علیه اسرائیل نه تنها توفان، که حتی"نسیم قاطعیت" هم برپا نکرد؟!

 دبیركل حزب الله گفت: ملت فلسطین كه اهل سنت هستند، سالهاست كه فریاد می زنند، اما شما كاری نكرده اید.

نصرالله سپس در ادامه مثال هایی از موارد مشابه در تونس و مصر را که وضعی مشابه یمن داشتند، بیان کرد و گفت: برگرداندن یک رئیس جمهور مستعفی هرگز بهانه مناسبی برای چنین حمله گسترده ای نیست.

 دبیرکل حزب الله سپس از سردمداران سعودی خواست که تنها یک دلیل به مردم و علمای جهان اسلام و مفتی های خود ارائه کنند که نشان دهد وضعیت یمن، تهدیدی برای عربستان و کشورهای خلیج فارس است.

نصرالله پرسید: شبی که پادشاه پیشین عربستان درگذشت، هیئتی از انصار الله به عربستان رفت... پس این بهانه های عربستان دروغین و پوچ است و مبنایی ندارد.

 دبیرکل حزب الله تاکید کرد: هر کسی که در این تجاوز شرکت کند و یا به آن راضی باشد، در قیامت مسئول است و نمی تواند بهانه بیاورد که عربستان تصمیم گرفت و ما هم به راه افتادیم.

بهانه دیگر عربستان برای تجاوز به یمن که نصرالله آن را دروغ بزرگ نامید، ادعای اشغال یمن از سوی ایران بود. نصرالله گفت: حمله تبلیغاتی در این باره از حمله نظامی وسیع تر است و ادعای اشغالگری ایران از دروغ های بسیار بسیار بزرگ است.

 نصرالله ادامه داد: مشکل اصلی سعودی ها آن است که چیزی به نام "مردم" و "ملت ها " را درک نمی کند و به رسمیت نمی شناسند؛ نه مردم عربی و نه حتی ملت عربستان، برای حکام سعودی معنا ندارد.


١١:٠٠ - يکشنبه ١١ فروردين ١٣٩٤    /    شماره : ٦٠٨٠١    /    تعداد نمایش : ٥٠٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج