قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی اخبار > دشمن نمی خواهد قدرت سینما در خدمت ارزش ها باشد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد:

دشمن نمی خواهد قدرت سینما در خدمت ارزش ها باشد

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد: تاکنون فیلم های انقلابی در سینمای ایران به ندرت اکران شده است و این به خاطر این است که دشمن اجازه نمی دهد ارزش های انقلابی در سینمای ما نمود یافته و این قدرت نرم در اختیار ملت ایران قرار گیرد.
 
 
به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، وحید جلیلی، مسؤول شورای سیاست گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار، ظهر امروز در نخستین روز از برنامه اکران فیلم های این جشنواره در جمع طلاب المصطفی مشهد، با بیان این که جشنواره فیلم عمار اولین بار در سالروز 9دی در سال 89 با 20 فیلم و در 30شهر نقطه از کشور برگزار شد، گفت: اکنون و با گذشت چهار سال از آغاز به کار جشنواره، این آمار به 1500فیلم و سه هزار نقطه کشور افزایش یافته است.
 
جلیلی  با بیان این که دشمن مانع دست یابی ایران به ابزار رسانه می شود چرا که  رسانه می تواند به مراتب از انرژی هسته ای و تکنولوژی های پیشرفته خطرناک تر  شود، افزود: تاکنون فیلم های انقلابی در سینمای ایران به ندرت اکران شده است یا فیلم هایی درباره شهدای هسته ای و ترور شخصیت های مطرح کشور در سینما نداشته ایم و این به خاطر این است که دشمن اجازه نمی دهد ارزش های سینمایی در ایران نمود یابد و این قدرت نرم در اختیار ملت ایران قرار بگیرد.
 
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با بیان این که ما سعی کردیم کار عمار را عملی و نظری در کنار هم انجام دهیم، اظهار کرد: جشنواره عمار نقطه شروعی برای به هم زدن این نامعادله بود که باید با همکاری یکدیگر تلاش کنیم جریانات انقلابی و عدالت خواهی که در کشور وجود دارند، حضور نیز پیدا کنند. در همین راستا، گام بعدی جشنواره عمار، جهانی کردن آن است.
 
مسؤول شورای سیاست گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار، طلاب جامعه المصطفی  را بخشی از سپاه رسانه ای انقلاب خواند و گفت: در شرایطی که غربی ها شبانه روز برای نابودی عقبه اسلام تلاش می کنند، شما افسران آماده این جنگ رسانه ای هستید و می توانید عمار را به عنوان الگوی مستقلی در کشورهای خود اجرا کنید.
 
 وی با اشاره به این که ما دچار بی عدالتی رسانه ای هستیم، افزود: در کشور ما در تمامی عرصه ها عدالت برقرار شده اما در حوزه رسانه این گونه نبوده است و عمار برای جبران این بی عدالتی و استضعاف رسانه ای از همان آغاز کار  تلاش کرده است.
 
جلیلی برخی فیلم های  سینمایی کشور را فاقد ارزش های سینمایی و جذابیت دانست و تصریح کرد: بسیاری از فیلم های ایران در شمال تهران و پیرامون مسائل آن ساخته می شود و مخاطب عام ندارد در واقع سینمای ایران نسبت به جامعه بیش از 70 میلیونی خود، مخاطب ندارد.
 
وی خطاب به المصطفائیان افزود: جامعه المصطفی العالمیة مشهد فرصت مغتنمی است که شما می توانید در آن به صورت کامل با فضای رسانه ای و هنر آشنا شوید و آن را در کشورهای خود به کار گیرید.
 
 


١٥:٣٧ - سه شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٣    /    شماره : ٥٩٣٠٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج