پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > مراسم نکوداشت حاج حسن حبیب سلمان در مشهد


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم نکوداشت حاج حسن حبیب سلمان در مشهد

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی مشهد، حجت الاسلام والمسلمین قمی در آیین بزرگداشت نیکوکار کویتی مرحوم حاج حسن حبیب سلمان(ابوعلی) در مشهد افزود: او هیچگاه در مسائل جناحی داخل نشد و تنها از موضعی بالا نقشی ارزشمند در گسترش شیعیان و حمایت از آنها در جهان ایفا کرد.

'حاج حسن حبیب سلمان' وکیل شرعی امام خمینی(ره) و رهبر فرزانه نظام در کویت بود که بیش از 40 سال به انجام امو خیریه به خصوص سرپرستی ایتام اشتغال داشت. آن مرحوم موسس مجموعه ای از مراکز فرهنگی و مذهبی در کشورهای جهان به نام 'هیات خیریه امام حسین(ع)' بود. وی اواخر شهریور ماه گذشته در پی عارضه قلبی در کویت دارفانی را وداع کرد.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری گفت: آن مرحوم بیش از 70 سال عمر خود را صرف اسلام و اهل بیت(ع) کرد و از ابتدای شروع حرکت اسلامی در ایران، در فرانسه، دوران دفاع مقدس، مسائل سوریه، بحرین و لبنان همراه با امام خمینی(ره) و رهبری در خط مقدم مبارزه بود.

حجت الاسلام و المسلمین قمی افزود: مرحوم حاج حسن حبیب سلمان در 35 کشور 591 مسجد بنا کرد که از این تعداد 173 مسجد در پاکستان، 62 مسجد در لبنان،36 مسجد در سوریه، 37 مسجد در اندونزی، 32 مسجد در هند و 172 مسجد در ایران ساخته شده است.

وی گفت: آن مرحوم 72 حسینیه نیز در نقاط مختلف دنیا بر پا کرد که از این تعداد 19 حسینیه در پاکستان، 18 حسینیه در لبنان و 12 حسینیه در ایران است.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری افزود: از دیگر فعالیتهای مرحوم حبیب سلمان ساخت 82 مدرسه، 28 دارالقرآن، 38 کتابخانه، 45 بیمارستان، 80 منزل ائمه جماعت مساجد، 13 منزل برای فقرا و 228 منزل برای طلاب بوده است.

وی گفت: حاج حسن حبیب در کارش تنوع داشت به نحوی که فقط به ساختن مسجد و حسنیه و مدرسه اکتفا نمی کرد بلکه خدمت به فقرا، ایجاد اشتغال برای مستمندان، حفر چاه، اطعام روزه داران، توجه خاص به مستمندان شیعه و تاسیس 675 مرکز خیاط خانه از جمله اقدامات دیگر وی بود.

حجت الاسلام قمی افزود: ویژگی دیگر حاج حسن حبیب سلمان گستره جغرافیایی کار او بود بطوری که وی فقط در کویت، لبنان، سوریه و ایران کار نمی کرد بلکه اقصی نقاط آسیا، آفریقا و اروپا از جزایر کومور تا اندونزی و مالزی در دایره فعالیت این مرد نیک اندیش قرار داشت.


وی گفت: فقط در کشور آفریقایی 'مالی' 10 باب مسجد، سه باب مدرسه، دو باب دارالقرآن، سه دارالایتام، یک کتابخانه، یک مرکز چشم پزشکی، غسالخانه، خیاط خانه و منازلی برای فقرا ساخته است.

معاون ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری افزود: مرحوم حاج حسن حبیب سلمان با خدمتی که به مظلومان و مستمندان انجام داد، خود اسوه سایر مومنان شد.

وی گفت: رهبری فرزانه نظام جمهوری اسلامی همواره با لبخند و تبسم خاصی از ایشان استقبال می کردند و وی را در آغوش می گرفتند و آن مرحوم نیز اگر در طول سال چند بار به ایران می آمد هر بار نزد رهبری می رفت و افراد زیادی را نمی شناسیم که رهبری نسبت به آنها این قدر علاقه مند باشند.


١٠:٥٢ - دوشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٣    /    شماره : ٥٦٢٦٣    /    تعداد نمایش : ٣٠٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج