قال رسول الله (ص): ان لقتل الحسين (ع) حرارة فى قلوب المؤمنين لا تبرد ابدا. پيامبراكرم (ص) فرمود: براى شهادت حسين (ع)، حرارت و گرمايى در دل‌هاى مؤمنان است كه هرگز سرد و خاموش نمى‏شود. (جامع احاديث الشيعه، ج 12، ص556) ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش تسلیت باد.
صفحه اصلی اخبار > بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب پکن


  چاپ        ارسال به دوست

بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب پکن

به گزارش روابط عمومی  جامعه المصطفی، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب پکن كه از پنجم شهريور ماه  به مدت پنج روز رسما آغاز به کار کرد. مساحت کل نمایشگاه 53600 متر مربع  است  و در چهار سالن نمایشگاه  برگزار می گردد.  در این چهار سالن نمایشگاه 2291 غرفه و 2162 ناشر شرکت کرده اند که از این تعداد 1228 ناشر از 78 کشور حضور پیدا کرده اند. در مقایسه با سال های قبل، کشور های بیشتری در این نمایشگاه شرکت کرده اند و استقبال کشورها آسیای بیشتر از سال های قبل بوده است.

هم زمان با مراسم افتتاحیه هشتمین مراسم اهدای جایزه ویژه خدمت نشر کتب چینی نیز برگزار گردید و ده محقق از ده کشور جایزه گرفتند.

آقای جانگ جن گون معاون سازمان رادیو، تلویزیون و مطبوعات و نشر چین و داور اهدای این جایزه گفت: این ده نفر با علاقه و اشتیاق فراوان  و با درک و فهم درخور توجه ادیبان و داستان های چینی را برای مخاطبین خود بیان کردند. این محققین با دقت تمام فرهنگ چین را نشر و تبلیغ کردند و برای تقویت تبادلات فرهنگی چین با کشور دیگر خدمات بزرگی را انجام دادند که شایسته تقدیر می باشد.

این  نمایشگاه با مشارکت و حمایت سازمان های مختلف از جمله  سازمان رادیو، تلویزیون و مطبوعات و نشر چین، دفتر مطبوعاتی شورای دولتی، وزارت آموزش، وزارت علمی و فنی، وزارت فرهنگ، شهرداری پکن، انجمن ناشران  چین، انجمن نوسندگان چین برگزار گردیده است.

نمایشگاه کتاب از سال 1986 تاکنون بیست دوره برگزار نموده است. در هر دوره بیش از دو هزار ناشران داخلی و خارجی شرکت می کنند که از این تعداد معمولا بیش  از پانصد ناشران چینی وبیش و از بیش از هفتاد کشور مختلف مشارکت داشته اند  و به طور معمول هر دوره  تقریبا دویست هزار نفر از این نمایشگاه بازدید می کنند. البته باید توجه داشت که نمایشگاه بین المللی کتاب پکن یک نمایشگاه تخصصی است و بازدید و مراجعه کنندگان و همچنینی شرکت کنندگان در آن اغلب نمایندگان انتشاراتی های معتبر و بزرگ داخلی و خارجی هستند که در طول نمایشگاه بازاریابی خود را برای فعالیت سال بعد خود انجام می دهند.

کشور ترکیه به عنوان مهمان ویژه این نمایشگاه، امسال هشت هزار کتاب واثر کلاسیک و ادبیات معاصر ترکیه را به همراه  آورده است.

رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران به همراه مؤسسه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و جامعه المصطفی العالمیه به طور مشترک در این نمایشگاه شرکت نموده اند.


٠٩:٠٢ - يکشنبه ٩ شهريور ١٣٩٣    /    شماره : ٥٣٤٥٥    /    تعداد نمایش : ١٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج