پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > خدا محوری و توحید مداری اولین اصل از اصول اندیشه سردار سلیمانی است


  چاپ        ارسال به دوست

در همایش بزرگ "سید شهدای مقاومت" مطرح شد:

خدا محوری و توحید مداری اولین اصل از اصول اندیشه سردار سلیمانی است

در همایش بزرگ "سید شهدای مقاومت" که به همت تشکل های فرهنگی جهان اسلام برگزار شد رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان گفت: اولین اصل از اصول اندیشه و شخصیت جامع و متوازن شهید سلیمانی، خدا محوری و توحید مداری بود.

به گزارش روابط عمومی نمایندگی جامعة المصطفی العالمیه در خراسان، این همایش که با موضوع شهادت سردار سلیمانی و تاثیر آن بر راهبرد محور مقاومت در عرصه بین الملل، صبح امروز با حضور پر شور طلاب ملیت های مختلف از سرتاسر جهان در سالن اجتماعات مدرسه تحصیلات تکمیلی نمایندگی المصطفی در خراسان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا صالح رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان در تبیین اصلی ترین اندیشه سردار شهید مبنی بر خدا محوری وی اظهار داشت: این یعنی شخصیتی که در ابعاد نظامی و اجتماعی و سیاسی در اوج است، تمام حرکت خود را بر مبنای اعتقاد توحیدی تنظیم می کند و برای او فقط رضایت خدا اصل است.

حجت الاسلام والمسلمین صالح در خصوص دید خدا محوری و اندیشه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شهید سلیمانی اندیشه جهانی داشت، او دارای یک فرهنگ جهانی و عدم تبعیض در نگاه بود، و به تمام اقوام مختلف با یک دید نگاه می کرد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد طی سخنرانی در این مراسم خطاب به دشمنان اسلام و عموم مردم اظهار داشت: یقین بدانید فرماندهی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی قوی تر و بهتر از گذشته ادامه خواهد یافت.

وی از برکات شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را مشخص کردن جبهه حق از باطل عنوان کرد و افزود: او به گونه ای شهید شد که یک خط قوی در جبهه حق، و یک خط ناتوان را در جبهه باطل معرفی کرد. و پرده ها را کنار زد و چهره واقعی آمریکا را آشکار نمود.

وی با بیان اینکه ما باید آرمان ها و راه سردار شهید را بشناسیم و معرفی کنیم، تصریح کرد: یکی از اصلی ترین خصوصیات شهید حاج قاسم سلیمانی ولایت مداری او است. و حاج قاسم بود که تک و تنها بخاطر ولایت مداری و اطاعت ولی امر مسلمین در مقابل داعش ایستاد.

وی در تبیین عظمت سیره سردار سلیمانی اینگونه ادامه داد: او شخصیتی بود که به آمریکا می گفت من برای تو کافی هستم و نیاز به لشکر کشی نیست، اما در مقابل خانواده شهداء و به خصوص فرزندان شهداء سر تعظیم فرود می آورد.

حجت الاسلام والمسلین گنابادی نژاد ضمن بیان اینکه بخش زیادی از توانمندی های مدارس آموزش های دینی در جامعه را مدیون سردار شهید هستیم اظهار داشت:  وظیفه ما در قبال این فداکاری های او جهاد در بخش فرهنگی است چرا که اگر ما مدرسه های تربیتی دینی داریم، بخش زیادی از آن مرهون شهید سردار است. 

 

گفتنی است در این مراسم طلاب نمایندگی المصطفی در خراسان به شعر خوانی و مداحی پرداختند و در پایان این مراسم یکی از طلاب آفریقا به نمایندگی طلاب ملیت های مختلف بیانیه ای قرائت کرد که گزیده ای از آن به شرح ذیل می باشد.

شهادت سردار را به حضرت ولی عصر عج و مقام مظم رهبری و تمام نیروهای مقاومت اسلامی، تبریک و تسلیت عرض می نماییم. سردار سرافراز سلیمانی ماییه عزت و افتخار تمام مسلمانان و مستضعفان در عالم بود. شهادت این فرمانده مقاومت اگر چه ضایعه بزرگی برای جهان اسلامی به شمار می رود اما به تعبیر امام خمینی قدس سره و رهبر کبیر انقلاب اسلامی هر پرچمی که از دست توانای سرداری بیافتد سردار دیگر آن را برخواهد داشت.

آمریکا بداند که حمله جنایت کارانه علیه سردار سلیمانی بزرگترین خطای راهبردی او در منطقه غرب آسیا بوده است وآمریکا از طبیعت این اشتباه محاسباتی به آسانی رهایی نخواهد یافت.


گزارش تصویری:


٠٨:٥٧ - شنبه ٢١ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٧٩٥    /    تعداد نمایش : ٥٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج