پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > بازدید معاونت آموزش المصطفی از نمایندگی خراسان


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید معاونت آموزش المصطفی از نمایندگی خراسان

به گزارش روابط عمومی نمایندگی جامعة المصطفی العالمیه در خراسان، معاون آموزش المصطفی و هیئت همراه، ظهر امروز طی جلسه با رئیس، هیئت علمی و اعضای شورای نمایندگی خراسان، ضمن تبیین سیاست ها و قوانین آموزشی المصطفی، در خصوص رفع مشکلات آموزشی و ارتقاء سطح علمی طلاب به تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا صالح اظهار داشت: مشهد به دلیل ظرفیت های کم نظیری که دارد نیازمند توجه ویژه است و باید حق آن را به نحو احسن ادا کنیم.

وی ادامه داد: مشهد باید تبدیل بشود به قطب برتر علمی در سطح جهان اسلام و از هر جهت این ظرفیت وجود دارد، و به دلایل متعدد حتی می تواند سایت اول المصطفی قرار بگیرد.

وی گفت: با توجه به زائران کثیر حضرت ثامن الحجج علیه السلام که حجمی بالغ بر چهار میلیون زائر از صد ملیت در سال هستند، که از افراد صاحب نام نیز در این میان وجود دارد، ما تقاضا می کنیم که یک دفتر ویژه جذب و گزینش در شهر مقدس مشهد راه اندازی شود. و ما امیدواریم مشهد به زودی به آن جایگاه رفیع خودش برسد.


گروه ها باید اختیارات امور خود را داشته باشند

در ادامه این جلسه معاون آموزش المصطفی حجت الاسلام والمسلمین حمید جزایری ضمن گرامی داشتن یاد و خاطر شهیدان مقاومت خصوصا سردار شهید سلیمانی و تبیین جایگاه رفیع آن شهید اظهار داشت: ضایعه شهادت ایشان قابل جبران نیست مگر ان شاءالله با ظهور منتقم حقیقی، امام عصر (عج) و برچیده شدن نظام تفرقه و ظلم در جهان.

وی در خصوص اقدام به اختیار گروه ها در بسیاری از امور خودشان اینگونه سخن گفت: انتخاب درس توسط طلبه باید توسط گروه تایید بشود، و باید گروه را به عنوان "گروه واقعی" بپذیریم، یعنی اگر آزمون و یا برنامه ای میخواهد صورت پذیرد، باید حرف اصلی با خود آن گروه باشد.

معاون آموزش المصطفی گفت: ما باید المصطفی را یک نهاد حوزوی در راستای آرمان های امامین انقلاب بدانیم و باید تلاش کنیم در جهت به روز رسانی قوانین و مقررات و آیین نامه ها و سپس به اجرای حد اکثری قانون بپردازیم. و اگر جایی از قانون با واقعیات منطبق نیست باید آن را اصلاح کرد.

حجت الاسلام جزایری در تبیین نگاه المصطفی به نمایندگی خراسان نیز اظهار داشت: هدف ما این است که در حد توان بتوانیم بستر را برای طی کردن مسیر هر چه سریعتر و بهتر کارکنان برای تعالی نمایندگی خراسان محیا کنیم.

همچنین در ادامه این دیدار حجت الاسلام والمسلمین عصار زاده معاون آموزشی نمایندگی، گزارشی از فعالیت های این بخش را ارائه نمود، و سپس اعضاء به تبادل نظر و گفتگو پرداختند.

دیدار با طلاب مدرسه عالی برادران

حجت الاسلام والمسلمین جزایری طی دیدار با طلاب مدرسه عالی برادران ضمن عرض تسلیت و بیان شرح حالی از مقام والای شهید سلیمانی گفت: شهید سلیمانی یک رمز داشت و رمز او در کسب این مقدار علاقه در دل های مردم بخاطر این بود که از روزی که او وارد میدان شد تا لحظه آخر خود را ندید و ذوب خداوند و ذوب در راه خدا شد.

وی در تایید این سخن ادامه داد: سردار شهید سلیمانی در وصیت نامه خود آورده که  مرا در بین شهدا به خاک بسپارید و روی قبر من بنویسید "سرباز اسلام".

حجت الاسلام جزایری اظهار داشت: دوست و دشمن اعتراف دارند که اگر سردار سلیمانی نبود، شرایط منطقه دگرگون بود، با این وجود یک جمله از او در کلام خودش نمی توانید پیدا کنید که این موضوع را بیان کرده باشد، اینجاست که اگر انسان عبد خدا شد، چون به حق متوسل می شود؛ میشود ابدی و همیشگی. و او به ما درس داد که اگر انسان به خدا متوسل بشود میتواند به این مقام والا برسد.

وی در ادامه گفت: شهید سلیمانی معلم بزرگی بود که همه ما باید تلاش بکنیم سرباز و ادامه دهنده راه او باشیم. هدفتان این باشد که عِلم را قدمی جلوتر ببرید، همت مان را باید بلند کنیم و در زمینه قرآن و حدیث قدمی جلوتر ببریم، مطالعه و تسلط بر کتب درسی و غیر درسی همت می خواهد، اما همت والا این است که علوم موجود را ارتقا ببخشیم و باعث رشد آن علوم باشیم، و با انس با قرآن است که میتوانیم خود را ارتقا بدهیم. بازدید از مدرسه علمیه مکتب نرجس و خوابگاه خواهران

معاون آموزش المصطفی و هیئت همراه، در میان اساتید و اعضای مدیر گروه های علمی و مدیران مدارس پیوسته در مکان مدرسه عالی برادران برای جمع بندی نظرات و پیشنهادات حضور یافتند. و ضمن بازدید از مدرسه علمیه مکتب نرجس و خوابگاه خواهران، با گفتگو و تبادل نظر با مدیران این مراکز به حل مسائل و مشکلات آنان پرداختند.دیدار و گفتگو با مدیران مدارس پیوسته

در ادامه این سفر، معاون آموزش المصطفی و هیئت همراه در مدرسه حضرت قائم (عج) با مدیران مدارس پیوسته نمایندگی دیدار و به تبادل نظر پرداختند.


 


١٥:٠٨ - دوشنبه ١٦ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٧٤٤    /    تعداد نمایش : ١١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج