پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > ملاک ما باید ملاک حق باشد / مصداق حق برای ما ولایت فقیه است


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان:

ملاک ما باید ملاک حق باشد / مصداق حق برای ما ولایت فقیه است

رئیس نمایندگی جامعة المصطفی در خراسان، به مناسبت سالروز حادثه 9 دی بیان داشت: اشخاص، نام ها و گروه ها برای ما ملاک نباشند، بلکه ملاک ما باید ملاک حق باشد . " وَ الْوَزْنُ يَوْمَئِذٍ الْحَقُّ " و مصداق حق برای ما ولایت فقیه است.


به گزارش روابط عمومی نمایندگی جامعة المصطفی العالمیه در خراسان، در مراسمی که به مناسبت سالگرد حماسه بزرگ 9 دی برگزار شد، حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا صالح رئیس نمایندگی جامعة المصطفی در خراسان، ضمن تبیین مصداق حق، و بیان اینکه ما در سازمان باید طرفدار حزب حق باشیم به آیه 8 سوره اعراف اشاره و بیان داشت: ما از حادثه 9 دی باید درس بگیریم که در زندگی سیاسی و گرایشات مان، اشخاص، نام ها و گروه ها برای ما ملاک نباشند، بلکه ملاک ما باید ملاک حق باشد . " وَ الْوَزْنُ يَوْمَئِذٍ الْحَقُّ " و مصداق حق برای ما ولایت فقیه است.


رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان با بیان اینکه یکی از پیام های مهم 9 دی، حمایت مردم از این انقلاب و نظام بود چرا که تمام ملت ایران یکپارچه از این نظام مقدس حمایت کردند اظهار داشت: ما به عنوان جامعه روحانی باید فراتر از یک حزب و جناح عمل کنیم، چرا که تمایل به این مسائل باعث چشم پوشی از برخی مسائل می گردد.


حجت الاسلام والمسلمین صالح تصریح کرد: در خصوص حادثه 9 دی باید گفت که دشمن منتظر فرصت است تا برنامه های از قبل طراحی شده خود را بوسیله عناصر داخلی خودمان در کشور پیاده کند و به نظام اسلامی ما ضربه وارد کند.


وی اظهار کرد: در فتنه 88 کسانی که دچار جناح گرایی بودند، با خروج از عقلانیت و موازین شرعی نظام، موجب به وقوع پیوستن آن حوادث و ارتداد سیاسی خود شدند و جریان از اعتراضاتِ به انتخابات، تبدیل شد به اعتراضِ به اصل نظام و زیر سوال بردن محکمات این نظام مقدس.


وی در ادامه به چند نکته مهم که برای ملت ایران درس آموز شد اشاره و بیان داشت: نکته مهمی که در حادثه 9 دی برای ما آموزنده بود، این بود که مردم توجه کردند که اصل نظام و قرآن در خطر است و این یک توجه مهم بود که درک بالای مردم توطئه دشمن را خنثی کرد.


حجت الاسلام صالح در ادامه تصریح کرد: درس بعدی اینکه در جریان این حماسه بزرگ، مردم بودند که متوجه نقش ولی فقیه و مرجعیت شدند، و در واقع این حرکت با هدایت و دعوت شخص رهبر معظم انقلاب بود که به مردم چنین بصیرتی دادند.و نقش ولی فقیه در انسجام و حفظ یکپارچگی جامعه، در اینجا شناخته شد.


وی در خصوص درس بعدی جریان فتنه 88 به بحث دشمن شناسی پرداخت و گفت: درس دیگری که در این جریان وجود داشت، دشمن شناسی و شناخت نفوذ بود، و از همان سال تا الان نقش عوامل نفوذی در جامعه قابل مشاهده است که به دنبال تضعیف روحیه مسلمانان کوشش می کنند.


رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان گفت: ویژگی دیگر در جریان فتنه 88 خروج ملت از گرایشات؛ تحزب؛ حزب گرایی؛ جناح گرایی و جریان سازی بود، که مشاهده کردید آحاد ملت و مردم همه به میدان آمدند، چرا که احساس کردند که اینجا دیگر این جناح و آن جناح نیست و پای مقدسات و اعتقادات قلبی خود ایستادند.


٠٨:٥٣ - چهارشنبه ١١ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٦٢١    /    تعداد نمایش : ٥٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج