پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > نشست تشویقی مبلغان استان سنده پاکستان


  چاپ        ارسال به دوست

جامعه روحانیت سنده در مشھد مقدس برگزار کرد:

نشست تشویقی مبلغان استان سنده پاکستان

 نشست تشویقی مبلغان استان سنده پاکستان از طرف جامعه روحانیت سنده در مشھد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه خراسان، این نشست صبح امروز در حسینیه بیت الزھرا مشهد همراه با محفل نورانی دعای ندبه، توسط جامعه روحانیت سنده و جمعی از طلاب جامعة المصطفی برگزار گردید.

در این مراسم  که با سخنرانی رئیس جامعة المصطفی العالمیه خراسان حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا صالح همراه بود وی با اشاره به حقوقی که مسلمانان بر گردن یکدیگر دارند اظهار داشت: مومن باید حقوق برادر مومن خود را رعایت کند و از جمله این حقوق حمایت از مظلومیت او است در زمانی که به او ظلمی می شود و نیز نصیحت و ارشاد او در زمانی که نسبت به دیگران عمل ظالمانه ای از او سر می زند.

وی به موضوع غیبت در این زمینه اشاره و ادامه داد: غیبت یکی از موارد ظلم است و نباید برادر مومن را غیبت کنیم چرا که این مانند خوردن گوشت برادر مرده ما است، و این تشبیه به این معنا است که چون شخص غیبت شونده در مجلس نبودہ و نمی توانند از خودش دفاع کند، پس گویا مثل مردہ ھست و لذا اجتناب کنیم از غیبت برادر مومن خود.

رئیس المصطفی خراساندر خصوص رعایت احتیاط در نصیحت کردن بیان داشت: در بین مردم، برادر مومن را نصیحت نکنید چرا که معصوم می فرماید: النصح بین الملاء تقريع؛ یعنی اینکه اگر میخواهید نصیحت کنید در خلوت و تنھائی و در گوشه انجام دهید.

خبرنگار: لاشاری ( طلبه پاکستانی المصطفی خراسان)

به روایت تصویر:


١٤:١٩ - جمعه ٢٩ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٢٧٩    /    تعداد نمایش : ١٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج