پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > انتصاب مدیران جدید در بخش های مختلف نمایندگی المصطفی خراسان


  چاپ        ارسال به دوست

در نشست رئیس با کارکنان جامعة المصطفی خراسان:

انتصاب مدیران جدید در بخش های مختلف نمایندگی المصطفی خراسان

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه همزمان با چهارمین نشست عمومی کارکنان با ریاست نمایندگی المصطفی خراسان، معارفه تعدادی از مدیران  بخش‌های مختلف نمایندگی انجام گردید. حجت الاسلام و المسلمین صالح در این نشست طی احکامی جداگانه مدیران جدید را به شرح ذیل منصوب نموده و بیان داشتند: در کنار مرقد مطهر حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام عهد می بندیم که در این مسیری که برای ما مشخص شده فداکارانه و با مدیریت جهادی راه را ادامه دهیم.

گفتنی است در این مراسم که صبح امروز با حضور اندیشمندان و طلاب نخبه المصطفی خراسان برگزار شد، رئیس نمایندگی خراسان به جهت ارج نهادن به مقام شامخ طلاب، احکام پست مدیران منصوب شده را متبرک به دست آنان نمود و مدیران حکم های خود را از دست طلاب دریافت نمودند.

همچنین در ابتدای این نشست رئیس نمایندگی المصطفی طی سخنانی بیان داشت: نهاد المصطفی یک نهاد مقدس با مخاطبان و اهداف عالی مقدس است که می طلبد افرادی که در این مجموعه مشغول به خدمت هستند از انسان های پاک و شایسته باشند چرا که امکان ندارد که از انسان ناپاک عمل پاک و مقدس سر بزند.

حجت الاسلام والمسلمین محمد رضا صالح با توجه به عهد نامه مالک اشتر در نهج البلاغه بیان داشت: در این عهد نامه حضرت امیرلامومنین خطاب به مالک اشتر می فرمایند، در بین وقت هایی که برای خودت برنامه ریزی کرده ای، باید وقتی را به کسانی که به شما مراجعه می کنند و حاجتی دارند اختصاص بدهی.

وی در ادامه بیان داشت: حضرت می فرمایند که مراجعه کنندگان حق ملاقات به گردن مسئولان دارند و این در سازمان، مدیران، معاونین، کارشناسان و حتی اساتید را شامل میشود.

رئیس جامعة المصطفی العالمیه خراسان گفت: امیرالمومنین علیه السلام خطاب به مالک اشتر می فرمایند، در هنگام مراجعه افراد به شما، خود را از هر کار دیگری فارغ کن. و یک مجلس عمومی هم برای دیدار مردم با خودت اختصاص بده چرا که تمام افراد قادر به حضور در محضر تو را ندارند.

وی گفت: حضرت در ادامه فرمود، به خاطر آن خدایی که تو را آفریده با مردم فرو تن باش و از سر تکبر و در جایگاه مسئولیت با آنان رفتار نکن و با ملاطفت با آنان رفتار کن.

 حجت الاسلام صالح اظهار کرد: در سراسر اسلام، اخلاق و تربیت مثل یک روح جاری است و حتی گفته شده است که در زمان طلاق بین زن و شوهر نباید با بد اخلاقی رفتار شود و حتی نیز با دشمن باید با اخلاق پسندیده رفتار کرد. لذا با مراجعه کننده باید با آداب آن مواجه شد.

 وی در خصوص فراهم آوردن شرایط برای مراجعه کننده بیان داشت: باید شرایط را به گونه ای برای مراجعه کننده فراهم کرد تا بدون اضطراب و ترس بتواند حرف خودش را بیان کند.

وی ادامه داد، حتی ممکن است مراجعه کننده با خلق تند با ما رفتار کند اما ما باید با خلق درست با او رفتار کنیم و باید تحمل خلق بد او را داشته باشیم. و باید بتوانیم احساسات و رفتار خودمان را مدیریت کنیم.

رئیس المصطفی خراسان بیان داشت: وقتی که ما تمام موارد را رعایت کردیم و با خلق نیکو و پسندیده و شایسته همراه با کرامت با مردم رفتار کردیم آن وقت است که خدا می فرماید درهای رحمتم را در این صورت به روی شما باز میکنم چرا که این بنده من که جایگاه اجتماعی به او داده ام با حلم و بردباری با بندگان من سخن میگوید.


١٢:٠٠ - پنج شنبه ٢٨ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩٢٦٧    /    تعداد نمایش : ١٩٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج