پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > ندای مظلومیت نهضت اسلامی نیجریه به گوش انسان های آزاده رسیده است


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس جامعه المصطفی العالمیه:

ندای مظلومیت نهضت اسلامی نیجریه به گوش انسان های آزاده رسیده است

 

مراسم تجلیل از شیخ ابراهیم یعقوب زکزاکی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین عباسی رئیس جامعة المصطفی العالمیه با حضور عموم مردم در رواق امام خمینی(ره) و با قرائت زیارت امین الله توسط مداح اهل بیت، جعفر ملائکه و با حضور حجت الاسلام و المسلمین مروی تولیت آستان قدس رضوی، رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان، خانواده شیخ زکزاکی، برخی از مسئولان استانی و آستان قدس رضوی، طلاب و دانشجویان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جامعه المصطفی العالمیه خراسان، امشب بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی، رئیس جامعه المصطفی العالمیه، با بیان این که در طول سال های طولانی وهابیت بسیار تلاش داشتند عشق به اهل البیت را از بین ببرند اما تا به امروز توفیق چندانی به دست نیاورده اند، گفت: در سرزمین نیجریه، خدمات و اخلاق نیک شیخ زکزاکی، این عالم مجاهد و آمادگی امت زمینه را فراهم کرد تا میلیون ها نفر به مکتب اهل البیت(ع) بپیوندند.

وی با بیان این که به واقع یک انسان فداکار مجاهد به همراه انسان های فداکار دیگری این کار را به انجام رساندند که موجب هراس و نگرانی جریانی شد که به دنبال تسلط بر منابع و ذخائر دنیای اسلام در همه جای عالم بود، ابراز کرد: به تدریج روز به روز حرکت توسعه پیدا کرد و ترس و نگرانی دشمنان نیز بیش تر شد.

حجت الاسلام عباسی با بیان این که امروز گروه های تکفیری همچون بوکوحرام به نام اسلام فعال و مشغول جرم و جنایت هستند و به جان انسان ها تعدی می کنند، گفت: جمع زیادی از مسلمانان و غیر مسلمانان به دست اینان به نحو فجیعی کشته شدند اما در این میان مجموعه شیخ زکزاکی همه توان خود را در خدمت رسانی به مردم و تاسیس مدارس و خیریه ها قرار داد و توانست دل های پاک را به سمت مکتب اهل البیت متمایل کند.


راهپیمایی های چندین میلیونی با حضور شیخ زکزاکی لرزه بر جان دشمنان مستکبر انداخته

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که منطقه غرب آفریقا از گذشته قرن هاست محل مشتاقان و ارادتمندان اهل البیت قرار داشته و به دلیل حضور دلبستگان اهل البیت(ع)، عشق آنان در وجودشان ریشه دوانده است، ابراز کرد: همه این ها حاصل زحمات و دستاوردهای یک عالم ربانی است؛ همچنین این حرکت عظیم و گسترده موجب نگرانی جریانی شده است که به دنبال تسلط در منابع و ذخائر دنیا در همه جای عالم بوده و می باشد.

وی با بیان این که از سوی دیگر روز به روز ترس و نگرانی دشمن از گسترش اسلام بیش تر شده است، بیان کرد: در برخی سایت ها مراسم عاشورا، پیاده روی اربعین و راهپیمایی های چندین میلیونی با حضور شیخ زکزاکی لرزه بر جان دشمنان مستکبر انداخته که این توان، حاصل تبلور روح مجاهدتی بود که شیخ زکزاکی در ملت دمید.

حجت الاسلام عباسی با بیان این که آنان ابتدا در سال 2014 مراسمی را که روز قدس با حضور جمعیت چند میلیونی برگزار شد، به خاک و خون کشیدند و جمع زیادی از پیروان اهل البیت را به شهادت رساندند، خاطر نشان کرد: فقط در آن حادثه سه نفر از فرزندان شیخ در یک روز به شهادت رسیدند و صبر و بردباری این انسان بزرگوار سبب شد در یک روز سه جوانش به شهادت برسند اما می بینید نسبت به هدفش در هیچ مقطعی سست نمی شود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که از سوی دیگر شما امروز شاهد هستید از کشورهای مختلف مسلمانان و غیر مسلمانان در عراق در پیاده روی باشکوه اربعین شرکت می کنند و از این قدرت نمایی و مانور وحشت دارند، تصریح کرد: از سوی دیگر باید دید در ورای این اتحاد چه معنایی نهفته شده است.


به خاک و خون کشیدن هزاران تن از مردم بی گناه و به شهادت رساندن 6 نفر از پسران شیخ زکزاکی توسط جریان سلطه 

وی با بیان این که صحنه گردان های ماجرا حاضر نیستند جمعیت چند ده میلیونی راهپیمایی اربعین را تحمل کنند و به همین سبب، به این جمعیت حمله ور شدند، عنوان کرد: در این جریان بیش از هزار نفر انسان بی گناه و بدون هیچ امکانات و ابزاری به همراه سه نفر دیگر از فرزندان پسر شیخ زکزاکی به صورت مظلومانه به شهادت می رسند.

حجت الاسلام عباسی با بیان این که از سوی دیگر 6 نفر از پسرانش در این مسیر به شهادت رسیدند و خود شیخ و همسر او را دستگیر می کنند و با وضع بسیار ناگوار ایشان را در حبس نگاه داشتند چرا که خواری در چشم وهابیت، آمریکا و اسراییل نشسته که خواب را از چشمان آنان ربوده است، اظهار کرد: جرم نهضت نیجریه این بود که در حقیقت پیام مثبت به دعوت امام و انقلاب داده و این برای سلطه گران عالم گناه بزرگی است که مجازات سنگین دارد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که در راستای این مساله، آنان یکسال شیخ زکزاکی را در حبس نگاه داشتند که سبب شد از دنیای اسلام صدای اعتراض انسان های عدالت خواه بلند شود، افزود: سرانجام آنان ناچار شدند دادگاهی تشکیل شود که حکم به بی گناهی شیخ زکزاکی دادند اما در عین بی گناهی او و وضعیت جسمی نگران کننده شان، حاضر نیستند اجازه دهند حکم دادگاه اجرا شده و ایشان از زندان آزاد شوند.


ارزش های اخلاقی و حتی حقوق بشری که جریان سلطه مدعی آن هستند تا وقتی برای آنان کارساز است که در خدمت منافع خودشان باشد

وی ادامه داد: جوانان عزیز دلتان را به جریان سلطه و لبخند آنان خوش نکنید چون هرگز خیرخواه هیچ ملت و مردمی نبودند و توطئه شان را امروز در منطقه می بینید که به دنبال آتش افروزی هستند و می خواهند  ملت ها را به جان هم بیاندازند و کینه و نفاق در میان ملت های همسایه که باهم برادرند و سرنوشت مشترک دارند ایجاد کنند.

حجت الاسلام عباسی با بیان این که برای آنان هیچ چیز جز منافع مادی خودشان اهمیت ندارد و اخلاق، معنویت، انسانیت، ارزش های اخلاقی و حتی حقوق بشری که خودشان مدعی آن هستند تا وقتی کارساز است که در خدمت منافع خودشان باشد، بیان کرد: به عبارت دیگر اگر ده ها هزار زن و مرد یا کودک و بزرگسال یمنی قتل عام شوند اما جریان به نفع استکبار تامین باشد، مشکلی وجود ندارد چراکه برای آنان خون انسان های مظلوم ارزشی ندارد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که جریان سلطه اگر برای یک صهیونیست اتفاقی صورت گیرد، دنیا را به آتش و خاک و خون می کشند اما در برابر ظلم های آشکار عکس العمل ندارند، ابراز کرد: اگر کسی به لبخند اینان امید دارد اشتباه است و نباید به آنان دل بست؛ از سوی دیگر ما نیز امروز اینجا جمع نشده ایم که صدای مظلومیت شیخ زکزاکی و نهضت اسلامی نیجریه فقط به گوش این ها برسد بلکه این صدا باید به گوش شنوای انسان های آزاده، حقیقت جو و عدالت خواه در عالم رسیده تا آنان بدانند که این نهضت کماکان در همواره تاریخ زنده است.


شیخ زکزاکی عاشق امام ره بود

وی با بیان این که اگر در راه حق برای خدا از شما طلب یاری کردند، وظیفه و تکلیف واجب شما، اجابت آن است، خاطر نشان کرد: امروز در همه دنیا امیر مومنان(ع) را به عدالتخواهی و دفاع از مظلوم می شناسند و امروز نیز وظیفه و تکلیف شما اجابت از دستور خداوند برای دفاع از مظلومان بر اساس همان شیوه امیر مومنان(ع) است.

حجت الاسلام عباسی با بیان این که انسان ها نباید برای دنیا پا روی حق و حقیقت گذاشته و طالب آن باشند، خطاب به طلاب جامعه المصطفی عنوان کرد: حرف حق را بگویید و از گفتن حق پرهیز نکنید؛ با ظالمان دشمن باشید و زیربار ظلم نروید و بدانید که پیروان راستین علی(ع) باید دنباله رو شیوه او نیز باشند و وصیت های او را دنبال کنند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه ادامه داد: پیامبر مکرم(ص) چند سال قبل از مبعوث شدن به رسالت، در آن فضای جاهلیت در پیمان جوانمردان شرکت کردند و بعد ها بعد از رسالت فرمودند در جمعی با جوانمردان مکه پیمان بستیم که از مظلوم دفاع کنیم و آن پیمان در زمان جاهلیت و قبل از اسلام هدفش دفاع از مظلومان و یار و یاور آنان بود و پیامبر(ص) فرمودند امروز هم اگر کسی من را به آن پیمان دعوت کند، بدون تردید اجابت خواهم کرد.

وی با بیان این که شیخ زکزاکی عاشق امام بود و باید بدانید که شما این پرچم نهضت را امروز در دست گرفتید و ان شا الله همیشه آن را به اهتزاز نگاه دارید و مردم نگذارند این پرچم از دستانتان بیافتد، خاطر نشان کرد: امروز همه ما اینجا جمع شده ایم تا صدای انسان های آزاده را به گوش جهانیان برسانیم.

 

شیخ زکزاکی امروز اسطوره و نماد مقاومت، ایستادگی، مجاهدت و فداکاری است

حجت الاسلام عباسی ادامه داد: اینجا آمده ایم برای یک انسان فداکار و مجاهد که جان به کف به میدان آمد و 6 فرزند خود را به فاصله یکسال در راه حق فدا کرد که این جریان، فداکاری و عظمت روحی والایی می خواهد؛ بدون شک شیخ زکزاکی امروز اسطوره و نماد مقاومت، ایستادگی، مجاهدت و فداکاری است که باید به مقام او درود فرستاد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با بیان این که باید بدانید پیام امام امت به گوش ما رسید و ملت ما را به حرکت درآورد، تصریح کرد: امروز پرچم پیام نهضت در دست ملت عزیز بوده و روز به روز در عالم در حال گسترش است که در این راه پرفراز و نشیب پیش رو هرگز از صدای رسانه های بیگانه نباید واهمه به دل راه دارد.

وی با بیان این که امروز رسانه های پرسر و صدای امپراطوری غرب تلاش دارند جلوی حرکت گرفته شود اما بدانید اگر در راه حق قدم گذاشتید خداوند شما را یاری می کند، افزود: این وعده حق و تخلف ناپذیر الهی است که ما بدان یقین داریم که پایان این صبر، استقامت و ایستادگی قرارگرفتن همه قدرت الهی و ملکوت عالم در خدمتشان است.

حجت الاسلام عباسی گفت: امیدواریم صدای مظلومیت نهضت اسلامی نیجریه، پیروان مکتب اهل بیت(ع) و میلیون ها انسان و مظلومیت شیخ زکزاکی به گوش جهانیان رسیده و هرچه زودتر شاهد نجات این عالم فداکار باشیم.

 

 


٢٢:٥٨ - سه شنبه ٢٦ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٩١٩٥    /    تعداد نمایش : ١٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج