پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > رمز پیروزی در پرتوی استقامت و ایمان است


  چاپ        ارسال به دوست

عضو تشکل ناشرالعدل مدرسه عالی خواهران المصطفی خراسان:

رمز پیروزی در پرتوی استقامت و ایمان است

به گزارش روابط عمومی جامعة المصطفی العالمیه خراسان، خانم نیکبخت نیازی، عضو تشکل ناشرالعدل مدرسه عالی خواهران المصطفی خراسان، در اولین جلسه مباحثه درس اخلاق طلاب در سالن اجتماعات این مدرسه با حضور و بهره گیری از کلام چهارمین پیشوای معصوم(ع) در صحیفه سجادیه، به ایراد سخن پرداخت؛

عضو تشکل ناشرالعدل با اشاره به وجود دو نیروی خدادادی عقل و نفس در وجود انسان، نفس را سرکش دانست و قوانین دین را مانع طغیان و سرکشی آن خواند.

نیکبخت نیازی،با استناد به کلام امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه بیان کرد: تنها عاملی که می تواند نفس انسان را در اختیار گیرد صبر است و صبر در وجود انسان به منزله سر برای پیکر است.

وی در ادامه به آیه 24 سوره سجده اشاره کرد و رمز پیروزی را در پرتوی استقامت و ایمان عنوان کرد و گفت:انسان اگر صبر و شکیبایی را پیشه سازد به مرحله یقین می رسد و این ویژگی امت اسلامی است.

وی افزود: برای تسلیم لازم است روح را از هر چیزی پاک کرده و نیت را خالص گرداند و هر چیزی را جز خدا از خود دور کرد.

نیازی در ادامه به تاثیر نفوذ صبر در مرحله اطاعت و بندگی خدا و اعتقاد اشاره کرد و گفت ثمره این صبر دوری از هر چیزی که خداوند آن را منع کرده و ایمان خالص است.

گفتنی است سلسله نشست های « مباحثه اخلاق» هر هفته صبح روز یکشنبه در مدرسه عالی خواهران برگزار می گردد..    


٠٩:٢٨ - دوشنبه ١٨ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٨٨٦٩    /    تعداد نمایش : ٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج