پیامبر اکرم (ص): لا تُطاوِعوا أنفُسَكُم عن مَنامِ كُلِّ اللَّيلِ، وخُذوا هَزيعاً مِنهُ. با نفس خود در خوابیدن در ازای شب، همراهی نکنید؛ بلکه پاسی از آن را (برای عبادت) برگیرید. ( تنبيه الخواطر: ج۲ ص۱۱۶)
صفحه اصلی اخبار > پرچم عزای ابا عبدالله الحسین علیه السلام بر فراز قله دماوند برافراشته شد


 تاریخ:  چهارشنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٨        ساعت: ١٤:٢٧          شماره خبر: ١٠٤٠٥٣         

به دست طلاب و پرسنل جامعه المصطفی العالمیه خراسان:

پرچم عزای ابا عبدالله الحسین علیه السلام بر فراز قله دماوند برافراشته شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پرچم عزای حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام به دست طلاب و پرسنل جامعه المصطفی العالمیه خراسان بر فراز قله دماوند برافراشته شد.

به گزارش روابط عمومی جامعة المصطفی(ص) العالمیه خراسان، در راستای زنده نگه داشتن فرهنگ عاشورا و بزرگداشت ماه محرم الحرام، سه نفر از کوهنوردان جامعة المصطفی(ص) العالمیه نمایندگی خراسان به همراه تعدادی از کوهنوردان استان خراسان رضوی موفق به فتح قله دماوند و برافراشتن پرچم گنبد حرم حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام بر بلندای ایران اسلامی شدند.

این برنامه به سرپرستی جناب آقای حسین امانی رئیس اسبق هیات کوهنوردی استان خراسان رضوی و با همکاری فدراسیون کوهنوردی و هئیت کوهنوردی استان خراسان رضوی از روز پنج شنبه 7 شهریور تا یکشنبه10 شهریورماه برگزار گردید.

در این برنامه که از مسیر جنوبی انجام گرفت و صعود به قله برای روز شنبه 9 شهریور ۱۳98 برنامه ریزی شده بود، تعداد 43 نفر از کوهنوردان شرکت کننده با وجود شرایط نامناسب جوی و بارش برف، بر اساس برنامه ریزی های قبلی به خوبی قله را صعود کرده و برنامه را به سلامت به پایان رساندند.

همچنین در این حرکت فرهنگی حدود هفتاد کوهنورد از باشگاه های مختلف کوهنوردی، ادارات، سازمان ها و نهادهای فرهنگی و از جمله همکاران و طلاب جامعة المصطفی(ص) العالمیه حضور داشتند و برنامه های فرهنگی متنوعی نظیر نصب پرچم در جانپناه ها، اقامه نماز جماعت، قرائت زیارت عاشورا، پخش نواهای مناسب ماه محرم و ... با همکاری و همراهی شرکت کنندگان برنامه ریزی و اجرا گردید.

 

نسخه چاپي


خروج